Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A 380 Voltos és 220 voltos...

A 380 Voltos és 220 voltos hőszivattyúnak mi az egymáshoz képest az elönye és a hátránya?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 21. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Ebből a szempontból két féle hőszivattyú családot különböztethetünk meg: a régi on-off rendszerűt, és az újabb inverterest. Az on-off-nál attól függően milyen megtáplálású volt, a kompresszort hajtó motor is lehetett egy vagy háromfázisú. Itt a két motorféle közt lényeges hatásfokbeli különbség van, a háromfázisú javára. A korszerű inverteres az alapvetően más felépítésű ott függetlenül a megtáplálástól a meghajtó motor, egy háromfázisú elektronikusan kommutált (EC) motor. A jobbakban a forgórész az állandó mágneses. Itt egy inverter táplálja a motort, aminek a bemenete egyenfeszültség. Tehát függetlenül attól hogy milyen a hőszivattyú hálózati betápja, mindig háromfázisú a meghajtó motor. Annyi a különbség a két hőszivattyú bemenete közt, hogy a háromfázisú az egy háromfázisú graetz egyenirányítóval indít, az egyfázisú meg egy egyfázisú graetzzel. Az egyfázisú híd eléggé lüktet, ezért oda még raknak simítást is. Az inverteres hősziv-nál hatásfok szempontjából mindegy hogy egy, vagy három fázisú. Hálózat szempontjából viszont már lehetnek problémák, mivel nem mindegy hogy a felvett teljesítmény egy vagy három fázison oszlik el. Most eltekintve mennyire rángatja a szimmetriát egy nagyobb egyfázisú terhelés a háromfázisú hálózatot, van egy olyan határ ami felett nem készítenek egyfázisú gépet. Ez a 12 kW, ugyanis itt már kb 20 A lehet a max. felvett áram elektromos betét nélkül.

Kb. úgy néz ki, hogy 6 kW-ig csak egyfázisúak vannak, 9-12 kW-nál van átfedés, itt van egyaránt egy-háromfázisú készülék, e fölött meg csak három fázisú. Az egyfázisú mellett szólhat az, hogy amennyiben valaki napelemmel kiegészített autonóm házat akar szigetüzemmel, akkor az egy fázist sokkal könnyebb és olcsóbb előállítani.

2018. ápr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

és ha nem szigetüzem akkor változik ez?

én ha napalemem van akkor mindenképp visszatáplálásban gondolkoznék, hisz a hőszivatyút télen használom elsősorban, tehát akkor kell az áram.


a másik lehetőség, hogy nincs napelem, csak hőszivattyú.

a hatásfok egy dolog, de a 380 voltnál ugyanannyiért adnak 1 kWh-t mint 220-nál?

ha igen, 380-nál is van H tarifa?

2018. ápr. 22. 13:23
 3/6 A kérdező kommentje:

hoppá most azt olvasom, vagy már egy geo b tarifa is az elmünél, ami levegő levegő hőszivattyúhoz alkalmas.


[link]

az ugye a splot klima?

2018. ápr. 22. 13:28
 4/6 A kérdező kommentje:
split
2018. ápr. 22. 13:46
 5/6 anonim ***** válasza:

1 kWh az energiamennyiség, mindegy hogy hány fázison mérik, ugyan annyiba kerül. Ha valakinek háromfázisú mérője van ugyan annyit fizet ha használ egy egyfázisú háztartási hűtőt, mintha egy fázisú mérőn vételezne. A levegő-levegő hőszivattyú kb. ugyan úgy néz ki mint egy split klíma, de attól ellentétben nem hűtésre, hanem fűtésre van kihegyezve.

"H" vagy "G" mérőt csak akkor lehet igényelni rá, ha a COOP-ja háromnál jobb. A sima klímáknak amik mellékesen tudnak csak fűteni, ez nem mindig szokott menni. A geo-nál jobb a "H", mert a geo áram nincs folyamatosan, bizonyos időnként kikapcsolják.

2018. ápr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

azt hinném akkor jobb a geo ha sokat használjuk nyáron hűtésre.

bár most azt olvastam h a napi 2 kibe kapcsolástól hamarabb tönkremegy

2018. ápr. 22. 17:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!