Azthaallottam 3-4millió egy höszivattyú-klima-napelem kombó. Ki lehet hozzni olcsóbban, ha valamiről lemondunk benne?
köszi
bocsánat de a fütő klima az mi?
Napelem+hőszivattyú csak minőségi ismert márkák, mert millákba van nem játékpénzről beszélünk. A klíma mint fűtő berendezés amit kérdezel az például a split klíma, ma már csak inverteresbe kapsz, mert hivatalosan nem forgalmazható, a hagyományos on/off.
A mai inverteres hűtő/fűtő split klímák hőszivattyúval/hőcserérővel vannak szerelve, ez a legolcsóbb klíma ami kapható és fixen szerelhető falra. Már ha mi országunkból indulunk ki, legolcsóbb és leggyorsabb a szerelése minden fűtés megoldást nézve, a fogyasztása meg átlagba 3-3,5-el kevesebb mint pl. egy elektromos olajradiátor vagy elektromos hősugárzó. Ezek miatt közkedvelt! Van más fajta klíma is azaz ezek gyakorlatilag légkondicionáló berendezések magyarul. Ezekkel is lehet fűteni csak míg egy split klíma 150-200.000 Ft. Addig egy központi klíma,parapet,monoblokk,kazettás,légcsatornázható és még sorolhatnám... több százezer illetve milliós tétel. Írd be a keresőbe "split klíma" képtalálat és majd meglátod hogy is néz ki.
Milyen gázfűtés, milyen split klíma, milyen ház?
Hetekig lehetne beszélni itt a semmiről, de nem haladnánk egyről a kettőre. Maradjunk a tényeknél ha van egy nagyon jó hőszigetelt házad, egy nagyon jó modern cirkód és pl. egy 160-200m2-ed lakás amiről beszélünk, akkor minimum van egy 24kw-os cirkó a megfelelő radiátorokkal, ebben az esetben ha 20 fokra van állítva a termosztát akkor a havi számla 17.000-25.000 forint között lesz vagy van. 7 hónapos ciklus esetén és függően hogy a radiátorok, hogy vannak leszabályozva, illetve a külső hőmérséklet függvényében.
És most jön buktató, ha levonod a wc, fürdő és kamra helységeket, ide nem illik klímát rakni, akkor marad kb. 6 fűthető helységet. Mondjuk hogy 3 kicsi és 3 nagy azaz split klímára lefordítva kell, 3db 2kw-os és 3db 3kw-os készülék. Ezek csak A++ vagy A+++ ketegóriás klímák lehetnek, ezalatt nem jön ki a számítás, tehát átlagba 200, 250 körül számolhatsz egy klímát árban! Ha valami nagyon prémium klímát nézel ki akkor van 500 ezerért is vagy 750-ért. Amikor nem vagy otthon a klímákat kikapcsolod, illetve csak ott használod ahol vagy, gondolván hogy nem vagy nyugdíjas aki egész nap otthon van. Az időzítőket este beállítod a klímán, hogy éjszaka ne menjenek, vagy bekapcsolod az alvás funkciót. Ha így teszel akkor oszthatod 2-vel a gázszámlás összeget, és azt beszorzod 7 hónappal, akkor megkapod a fűtésed összegét a szezonra.
Ha nagyobb összeget szántál a klímákra, akkor prémium készüléked van, ebben az esetben 3-al osszad a kiszámolt gázszámlát.
Tehát ez pénzfüggő, minél többet szánsz rá úgy lesz kevesebb a havi számlád. És hogyan lehetséges ilyen alacsony értékek ekkora háznál? Úgy, hogy a split klíma nem elektromos áramot használ fűtésre, csak a venti és a kompi megy azzal, és ugye mind inverteres, a szükséges hőt a beltéri/kültéri között maga a levegő-levegő hőszivattyú végzi, ez egy hőcserélős rendszer. Azaz kintő hőt be, a benti hőt ki szivattyúzza. Komolyabb klímákat lehet programozni mikor kapcsoljon ki/be, illetve van bennük WIFI modem, így okos mobilról elérhető azaz vezérelhető, de tablettel is megoldható pl. elindulsz a melóból és egy órával előbb bekapcsolod a fűtést így már jó melegbe érsz haza. Komolyabb gépeknél van beépített kisegítő fűtés, de csak a fűtésre optimalizált rendszereknél, ennek a lényege ha valaki extra meleget akar vagy kinn extrém hideg van pl. -25 fok akkor bekapcsolható, ha tényleg szükség van rá (de nem szokott).
Ez gyakorlatilag egy elektromos fűtőszál, amivel egy 3,5kw-os klíma 5-6kw-os hőteljesítményt tud leadni, úgy hogy 2kw-ot vesz fel a hálózatból.
"Azthaallottam 3-4millió egy höszivattyú-klima-napelem kombó. "
Ez lehet kevesebb, viszont lehet sokkal több is.
Ahogy előttem leírták nagyban függ a ház kialakításától, méretétől, hogy menyire szigetelt stb..
Pl. nem mindegy, hogy 20 m2-es szobáról van szó, vagy egy 200 m2-es tetőtér beépítéses házról.
"Ki lehet hozni olcsóbban, ha valamiről lemondunk benne?"
Ha a napelemes részéről lemondasz akkor mindjárt kb 70%-al kevesebb lesz a végösszeg.
Mivel a napelemes rendszer nem része a fűtésnek, legalábbis az esetek nagy részében, ezért nem fontos a kettőt egyszerre megcsinálni.
Az esetek többségében a napelemes rendszert az áram számla csökkentésére telepítik (mert a klíma telepítése után megfog nőni az áram felhasználás), ezért ha későbbre van hagyva akkor nem egyszerre kell kifizetni a teljes összeget (és még át is lehet gondolni, hogy mégis mekkora legyen a napelemes rendszer).
Ráadásul a napelemes rendszert nem kötelező telepíteni.
Annyi pénzből nem lehet.
Nem tudom mit értesz a hőszivattyú fogalom alatt?
Ha a klima működésére akkor ok, de a valós hőszivattyú a föld energiáját használja ki és az nem 3 milkó !
Ha napelem akkor például a 3 milkóért kb. 6 KW-ost kapsz
ami a felesleges áramot vissza/is/ termeli a hálózatba.
Klima fűtés ?? Ha csak azt használnád az bizonytalan..
ha nagy a levegő páratartalma akkor a kültéri lefagy !
a hőszivattyú olan mint a rakéta.
van belőle föld-levegő
viz-levegő
és levegő-levegő
és mindhárom hőszivattyú (vagy rakéta, kialakítástól függően) akkor is ha valaki máskép érti.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!