Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villany bojler vagy gázkazán?

Villany bojler vagy gázkazán?

Figyelt kérdés
Van egy 2éves 100L villanybojler,fűtés korszerűsítést csináltunk és lett egy gázkazánunk.Kuffer tartály nélkül.Ami önmaga tud meleg vízet előállítan.Úgy lett megcsinálva,hogy ha kell kiváltsa a villanybojlert.Kérdésem az,hogy mivel nincs kuffer tartályom,így gondolom átt folyós a vízmelegítés a kazánba.Hogy érné meg jobban,meleg vízet használni? Melyiknél jövök ki gazdaságosabban?A bojler szalter órával megy.hallottam olyat is,hogy ha nincs kuffer akkor drágább ha az átfolyásosra kapcsolom,mert így sok gázt vesz fel.
2018. febr. 24. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Egyrészt az nem kuffer hanem puffer. Másik hogy ilyenre gázkazánnál semmi szükség. Harmadik egy villanybojlernél csak olcsóbb lehet egy kombi kazánnal melegvizet előállírani. Hisz az csak addig fogyaszt míg engeded a vizet. A villanybojler meg folyamatosan.
2018. febr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a boylert használnám Puffertartálynak!

[link]

2018. febr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Közben rájöttem te indirekt tárolóra gondolsz ami fűtésszezonban használati melegvizet is biztosít. Szerintem nem lenne semmiképp gázzal drágább előállítani a melegvizet sőt. De azért kérdezz meg egy két hozzáértő szerelőt. Mert akkor lehet érdemes lenne a villanybojlert kiiktatni.
2018. febr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Puffer tartály*

És az átfolyásos szerintem meg pont hogy olcsóbban jön ki mint az amit állandóan melegíteni kell. Fürdés előtt begyújtod és már engedheted is a meleg vizet. Annyi,hogy ezek a szerkezetek allergiásak a víznyomás esésére ,tehát ha megnyitsz közben egy hideg vizes csapot akkor elmegy a láng meg hasonlók. Ezért érdemes úgy beállítani,hogy pont olyan hőfokra melegítse fel a vizet,ami neked kell.


Villanybojler. Drága mulatság. Dupla annyiba kerül a villanyfogyasztás mint gázosnál. Persze ezt lehet csökkenteni,ha külön éjszakai mérőt(+1 villanyóra) szereltetsz be. És akkor vagy elkülönítesz erre a célra egy már meglévő kismegszakítót(vagy kb 10-16amper áthelyezéssel egy újat), vagy pluszba kifizetsz teljesítménynövelést és megveszed a +10-16amper növelést a bojlerra. Amperonként olyan 5ezer forint a fejlesztési költség. Plusz akkor fizetni kell az éjszakai villanyórát. Arról nem is beszélve,ha a jelenlegi villanyóra szekrénye nem felel meg a jelenlegi jogszabályoknak akkor alakíttathatsz ki új mérőhelyet 150ezer forintért(sacc per kb). Összességében tehát legrosszabb esetben akár 2-300 ezer forintba is kerülhet neked. Csak a kialakítás.

És akkor utána vagy ott,hogy névleges 37ft/kwh helyett a bojlerra használhatod a kedvezményesebb 23Ft/kwh-ás árszabást. De azt is úgy,hogy a szolgáltató szabja meg,hogy mikor megy a bojler és mikor nem.(Konkrétan azt jelenti,hogy nem mindig kap áramot, csak kb napi 8-12órán át) Szóval ha rosszul állítod be a bojlert még az is lehet,hogy fürdéskor azt veszed majd észre,hogy hideg a víz.

2018. febr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én minden képpen a villany bojlert ajánlom. Átfolyó rendszeres vízmelegítés van nálunk, gáz kazán van. Az egyik az, hogy legalább 5 liter víz elfolyik, mire lesz rendesen melegvíz. A másik, ha valaki meleg vízzel mosogat, akkor nem lehet fürdeni, mert a tusolóban van meleg víz. Annyiból lehet kevésbé jó, hogy ott ha kifogy a bojlerből a víz várni kell a következő "adagra", de véleményem szerint kényelmesebb és praktikusabb
2018. febr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!