Villanyfűtéssel való tapasztalat valakinek?
Tecnológiai fejlettségben és szolgáltatásban különböznek.
Vásárlásnál első szempont a fűtendő m2 (m3) és ehhez a megfelelő teljesítmény kiválasztása. Ehhez találsz is az adott oldalakon ajánlásokat. Keresd meg a márkát,több márka egyforma technológiát takar, a garancia is sokszor hasonló. Aztán válaszd ki a szolgáltatást, időkapcsoló, digitális vagy manuális termosztát, egyéb szolgáltatások. Inkább nagyobb teljesítményt válassz, mert ez gyorsabb felfűtést eredményez, hamarabb kikapcsol, amíg a jóval kisebb sokáig, vagy állandóan megy és alig éri el a kívánt hőfokot- így többet fogyaszt.
Nekem egy Thermor van a konyhába, de csak most vettem, így véleményt nem tudok írni.
Abszolút tökmindegy, ami bemegy energia, az hő formájában kijön, bent nem gyűlik fel, ez ilyen egyszerű a villanyfűtésnél.
Viszont az, hogy hová jön ki, az egy fontos kérdés. Aminek a felülete meleg, de be van burkolva, az az alul bemenő levegőt melegíti. Aminek a külső felülete meleg, az sugároz. A sugárzás elvileg az ember szempontjából magasabbrendű élmény, hiába hideg a levegő, akkor sem fázik az alany, lásd novemberi reggel kilenckor kisüt a nap, és az jó. Csak 15 perc múlva jön rá az ember, hogy a másik oldala meg egy életre ízületes lett. :D
Tehát egy oldalra sugárzó fűtést rakni, az kellemetlen élmény. A mennyezetre rakni se jó, az ember feje a legmelegebb. :D És ha marad fal, ott meg a hideg sugároz. Szóval ez meggondolást igényel.
Azonban, az elektromos fűtés kibírhatatlanul drága. És ezen az sem sokat változtat, hogy a jól megtervezett sugárzó fűtés mondjuk 10%-al olcsóbb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!