Magas hatásfokú A+++ energiaosztályú Klímával, H tarifával olcsóbb fűteni, vagy vegyestüzelésű kazánnal?
Ez a gép pl.: [link]
Új 90 nm-es szigetelt családi ház fűtéséről lenne szó. Új utca, gáz nincs, vegyestüzelésű kazán, vagy magas hatásfokú klímával, H tarifa igénylésével gazdaságosabb a fűtés?
Kiépítés, bekerülés kb egyforma összeg ahogy számolgattam, eleve kazánház építésével indul a folyamat. 4db klímagép szükséges úgy gondolom.
Igen, igen! Tessék mindent papíron korrektül kiszámolni, megtervezni és csak utána dönteni. És persze minden rendszer hátrányát is elemezni. Hogy a vegyes tüzeléshez minimum egy évig szárított fa kell, és hamuzni kell és macerás. Hogy a levegős hőszivattyú elég hangos, ha a házad és a szomszéd háza közti szűk, visszhangos helyre telepíted. Stb..
Jómagam talajszondás hőszivattyúval fűtök télen és klimatizálok nyáron, illetve egész évben ezzel állítom elő a használati melegvizet. És nagyon elégedett vagyok az éves átlagban a COP=4 értékkel! És a villanyszámlájával is! [H tarifát használok.] Nekem olcsóbb így, mint mikor fával fűtöttem.
A mai modern inverteres klímák is tudják már a COP=3-at. Ez az egyik feltétele a H tartifa igénylésének.
Járd körül rendesen a témát, megéri, mert a fűtés komoly beruházás. Ha még most építed a házat, szabadon válaszhatod most meg, hogy hol lesz padló- vagy felület fűtés, és hol radiátor vagy fan-coil. Utólag már nehéz átalakításokat végezni, mert húzódozik az ember a nagy átalakításoktól, hiába elégedetlen a félretervezett, nem jól sikerült, nem gazdaságosan működő, és már megbánt jelenlegi fűtésrendszerével...
Van itt keveredés rendesen, megpróbálok rendet tenni.
Minden klíma hőszivattyú, mert a környezetből vonja el a hőt, vagy éppen adja le, attól függően hogy fűteni vagy hűteni akarunk, vagyis megújuló energiaforrást hasznosít.
Hőszivattyúból van olyan ami vízből vonja el a szükséges hőt, ezek a vízes rendszerűek, és van ami környezeti levegőből, azok a levegős rendszerűek.
Levegős rendszerű gépek kültéri egységei szinte azonosak a klímákkal, a különbség a beltéri egységben van. A klímák sokkal nagyobb DT dolgoznak mint a hőszívattyús rendszerek (20-30 fok), ezért nem kell olyan szinten túlméretezni a hőleadókat, vagyis olcsóbb. Ha 1 helységet kell fűteni és nem akarunk felület fűtés-hűtést, akkor jó választás a klíma, de ha szeretnénk csendben, huzat nélkül aludni, akkor a hőszivattyús rendszer a jó megoldás.
Minél több a fűtendő helységek száma, annál inkább érdemesebb hőszivattyús rendszerben gondolkodni.
Vegyestüzelés lett a választás.
Közben behozták a gázt is idén az utcába.
Több volt emellett a voks mint a klíma mellett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!