Aki hasonló házban él! Kinek mennyi az éves gázszámlája?
Új kondenzációs kazán padlofűtéssel és a szobákban túlméretezett radiátorok.. álmennyezet-salakbeton födém közt 15cm, meglévő ajzatra 5cm szigetelés.. arra megin beton...igy kialakult a végleges 255cm belmagasság. új 5légkamrás 2rétegű ablakok, 30as alfatégla, ami lehet belefér a keretbe, de lehet csak majd jövőre, fog kapni 10cm polisztirol szigetelést...
Mire számithatok.. agyalok a gázon, eddig szüleimnél fával fűtöttünk, az tutira bevállt.. viszont felénk az akác kuglizva is 3200!!! Ft ami már borzalmas.. ezért gondoltam gáz fűtésre.. álltalány 25ezer ft 12hónapon keresztül reálisnak mondható?
Utolsó vagyok.......
Azt javasolom, hogy a szigetelésen ne spórolj, mert épeszű keretek között behozza az árát.
Ha lesz a házon 10cm szigetelés akkor max 9-10kw lesz a fűtési igényed 40fok DT mellett. Egy ilyen teljesítményű levegős hőszivattyú beszerelve 1millió körül van, egy minőségi kondenzációs kazán+minősített kéményrendszer+gázkiépítés is benn van 700-800k forintba és az nem tud hűteni. Nincs olyan nagy különbség.
Utolsó...!!
Ez pontossan igy van, 1.1millió forint a kondi kazán éd a padlófűtés és 200ezer forint engedelyek, tervek..stb...
Igy a komplett fűtés 1.3millió forintba kerül majd... utana olvasok ennek a hőszivattyús téménak..
De akkor az csak szóbeszéd hogy sok villanyt eszik??
Egyenlőre úgy nez ki hogy most bontottuk szét a házat, most kezdődnek az építési munkák, így idén nem tudunk beköltözni véleményem szerint, es akkor összejöhet a pénz a szigetelésre, mivel apósoméknal lakunk, ott jobban meg tudjuk fogni a pénzt... én is ugy gondolom hogy a szigetelés elengedhetetlen a felujítás során... és anelkül gázzal velemenyem szerint horror lenne fizetni.. persze szigetelve igen jó vélemennyel vannak a kedves válaszadók, havi álltalany 20ezer ft az nem sok... ha valóban annyi akkor az jo tudna lenni...
Viszont ez a hőszivattyus téma pedig mégjobb lenne...
Hőszívattyúból lehet zárt rendszerű víz/víz, nyilt rendszerű víz/víz, nyílt rendszerű levegő/víz.
Az első kategória a függőleges és vízszintes talajszonda,
Függőleges engedélyköteles, drága, megbízható,nagyon jó cop
vízszintes talajszonda, ehhez kell kb 500m2 telek amit becsövezhetsz és nincs semmi engedélyezés, megbízható.
A nyílt vízes rendszer a kutas, 2-3 fúrt kút kell hozzá, ez olcsóbb megoldás, de nem annyira üzembiztos
A levegős rendszer gyakorlatilag egy spéci klíma, a környezeti levegő energiatartalmát használja, emiatt a hatásfoka változó, 3-4 generációs készülékek megbízhatóak.
Nekem Panasonic rendszerem van, az ismerősömnek Mitsubishi, mindkettő nagyon jó eredményeket mutat, -20 fokban is ki tudta fűteni a házat, igaz végig 100% hatásfokon ment.
A hőszivattyúk jellemzője a nagyon alacsony előremenő hőmérséklet, 35-40 fok az előremenő, és az 5 fokos hőlépcsőhöz nagyon túlméretezett hőleadó felületek kellenek. Nálam az alsó szinten padlófűtés van, a felső szinten falfűtés és Fan-coil rendszer. Ha nem akarsz hűteni, akkor a Fan-coil megúszható. A padlófűtéssel is lehet hűteni, csak nagyon lassan reagál, 15 foknál alacsonyabb előremenő nem szerencsés. A jó működés feltétele hogy a szükséges cső keresztmetszet meglegyen, ezen nem szabad spórolni. Ha érdekelnek a részletek szívesen megírom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!