Vízóra vagy sem? Melyik éri meg? És mennyi az átlagos vízfogyasztás?
Sziasztok,
Friss lakásbérlő lettem, önkormányzati lakásról van szó. A lakásban jelenleg nincs vízóra - a szerződésben kiszámolták nekem a havi víz+csatornadíjat kb. 6700 Ft-ra bruttó.
Természetesen ez az összeg változna a ház fogyasztásától függően.
A vagyonkezelőnél nagyon igyekeznek meggyőzni, hogy szereltessek be vízórát, szerintük sokkal gazdaságosabb... mindazonáltal tudom, hogy nekik érdekük a vízóra megléte, így nem vagyok benne biztos, hogy teljesen őszinték. :)
A kérdésem így szól tehát: mik a tapasztalataitok, melyik verzió éri meg jobban? Vízóra, vagy sem? Olcsóbb lenne órával?
Illetve hány köbméter az átlagos fogyasztás? Két emberről van szó, budapesti lakásról, nincs mosogatógép, kád viszont igen. (Nem vagyunk túl spórolósok, mindketten ahhoz szoktunk, hogy nincs vízóra.)
A vízművek honlapján találtam egy ilyet:
Lakossági ügyfelek esetén
Vízdíj 218,95 Ft/m3
Alapdíj 179,95 Ft/hó
Ebben viszont gondolom, nincs benne a csatornadíj, igaz? Vagy ez része ennek? Az mennyi lehet vajon, hol érdemes nézni?
Ti mennyit fizettek (két)havonta?
Életemben nem kellett még ilyennel foglalkoznom... :( Bocsánat, ha butaságot kérdezek.
Maga a csatornadíj a vízdíj duplája,háromszorosa...
Vegyél a jófogáson egy vízórát,már ezer körül kapsz használtan.
Egy~két hónapig méred a fogyasztást,szorzol,számolsz...és döntesz.
Valamikor én is laktam pár évig társasházban. Ott senkinek nem volt vízórája.
A vízműnek szóltam, hogy rakok fel órát. Ők azért kardoskodtak, hogy rosszul fogok járni. Mert az általányt az 120 L/nap/főre számlázzák. Ennél biztosan többet fogok fogyasztani.
Nem lett igazuk.
Hamarosan mindenkinek lett a házban vízórája.
#1 Egy ellenőrzött lakásban nyilván fű alatt veszek vízórát és nyilván nem hivatalosan használom... Egyébként beköltözés előtt kellene döntenem a két verzió között, tehát semmiképp nem játszik.
#2 Köszönöm az infót!
Legjobb tudomásom szerint, ha nincs vízóra, akkor nem átlagfogyasztást számolnak, mint sok esetben közös költségnél, hanem minden hónapban a ház fogyasztását osztják el azon lakások között, ahol nincs vízóra. Arról nincs infóm, van-e lakásméretre optimalizálva a dolog.
Ahogy írtam, a szerződésemben szerepel egy átlagos összeg. Ez elvileg víz és csatorna egyben.
Az adott ügyintéző azzal győzködött a vízóráról, hogy szerinte egy hónapban ennek a felét fizetném - én erről nem vagyok meggyőződve.
Mivel az átlagos fogyasztásról nincs fogalmam, így számolgatni sem tudok, hogy melyik szolgáltatónál mennyibe kerülne.
Azt nem írtad,hogy ez a lakás különálló,vagy tömb házban van,ahol a lakásokban nincsenek mérőórák,a nagy közös fogyasztás van elosztva a lakásokra ,netán az ott lakó személyek száma szerint .Ha egy ilyenről akarsz leválni,pont annyit fizetni amennyit használsz,akkor szereltess be órát .Ezt a vizműnél hivatalossá kell tenni.
Hitelességét 2-3 évenként,vagy a megadott idő szerint,újból,és újból hitelesiteni kell.Ez viszont mindig a te költséged lesz .Ha netán a vizmű adna órát,akkor minden ilyen költség a vízműt terhelné,de az első beszerelést ki kell fizetni .Ugy megy,mint a villany ,vagy gáz óráknál .
A csatorna dij annyi szokott lenni,mint a víz ára .De rakódnak rá más tétételek is rendesen .
#6: Társasházi lakás, tehát valahogy úgy van, ahogy te mondod. Viszont nem lehet tudni, hogy hány lakásban van vízóra, a nagy "közös" vízköltség oszlik meg azon lakások között, ahol nincs vízóra.
Ennek az összegét jelenleg kábé annyira számolták ki, amit fent írtam. Én ezt nem gondolom rossz árnak, de arról győzködnek, hogy ennél kevesebbet fizetnék órával. Én ebben nem vagyok biztos.
Ezért vagyok kíváncsi arra, hogy mások mennyit fogyasztanak, mennyit fizetnek.
De pont erre senki sem válaszol. :D
Az 1. vagyok...
"#1 Egy ellenőrzött lakásban nyilván fű alatt veszek vízórát és nyilván nem hivatalosan használom... "
A saját vezetékre azt raksz rá amit akarsz,"T" elosztót,másik csapot,plusz mosógépet,stb...és akár vízórát is,ha "jól esik", minnen kifolyóra akár. Ez nem fű alatt van,sajár célra bármit lehet...
Egy kis adat,talán segítség:
Van egy 16 lakásos "kocka" társasházban egy 47m2-s lakásunk.2008 áprilisában volt vízóra csere,---és most. A 8 év alatt 396 m3 fogyott,ennyivel vitték a régi órát.
Fiatal albérlők lakják,egy pár gyermek nélkül,(eü~dolgozók,nővérke,és beteghordó).
Kád van,régi vízzabáló mosógép,mosogatógép nincs. Átfolyós(V4) gáz~vízmelegítő van,a mosogatáshoz 5l-s elektromos.
Én közös képviselek egy kisebb társasházban, ahol az elmúlt 30 évben a társak árgus szemekkel figyelték egymás pisilési szokásait. Aztán jöttek a vízórák, és láss csodát, a vízfogyasztásról kiderült, hogy leginkább a személyek számával arányos, hiába volt az egyiknek két autója, amit mosott, hiába fürdött az egyik és tusolt a másik, hiába volt egy megint másiknak egy kis öntözési kényszere az ajtaja előtt stb.
Egyébként egy budapesti vízműves ismerősöm mondta, hogy a vízszolgáltatás megindulása óta kísérleteztek ezzel a mérést helyettesítő becsléssel, és 100 év alatt is csak ugyanezt állapították meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!