Egy társasházban miért a fogyasztónak kell a mellékmérő vízóra cseréért fizetni (~16. 000 Ft) ha pl. az ELMŰ-nek nem kell fizetni a villanyóra cseréért?
Nem az enyém, mert ha az volna, akkor én is megvehetném pl. a Vaterán és sajátmagam beszerelhetném és nem tennék rá plombát sem mert valóban az enyém lenne.
Felhasználóság alapján meg végképp nincs különbség egy villanyóra és egy mellékmérős vízóra között, a lakástulajdonos ugyanúgy fizet a havi (illetve két havi) mérőóra állás alapján.
mégis a tiéd, és igen, megveheted akárhol, aztán a vízművel bevizsgáltatod, és leplombálják ... miért? mert a társasház közgyűlése így döntött (mármint úgy, hogy almérő, és a vízmű belement, hogy leolvassa, pedig neki csak a főmérőig van kötelezettsége) ... bevizsgáltatni és leplombálni pedig azért kell, hogy ne csalhass vele (nem te, bárki)
ha nem akarsz órát, akkor jön az érdekes történet, mert akkor a főmérő, és a többi almérő különbözetét fizettetik veled ... na, arra megy rá a gatyád, és nem az óra beszerzésére
A mellékmérős vízórák történetét és történelmét én is tudom, ok-okozat, stb., de a világ változik, fejlődik vele együtt a szolgáltatások színvonala, minősége a kereslet-kínálat törvénye vagy a kormány által hozott törvények és rendeletek miatt.
De a végeredmény, a jelen helyzet az, hogy egy szolgáltató és fogyasztó között szerződés jön létre egy bizonyos termék folyamatos szolgáltatásáról akkor a mai világban szinte minden szolgáltatói területen a fogyasztó csak a termékért köteles fizetni, minden mást a szolgáltató áll.
Most itt első sorban olyan szolgáltatásokra gondolok amiket magánszemélyeknek nyújtanak egy lakáshoz vagy házhoz kötve.
Itt van pl. az Internet szolgáltatás, a kábel modemet a szolgáltató adja, ha elromlik, a szolgáltató ingyen kicseréli.
A kábel TV, ahol a settopbox-ot a szolgáltató adja, ha elromlik, ingyen kicserélik.
A hangsúlyt én mindegyik esetben arra helyezem, hogy a szolgáltató és az ügyfél között egy SZERZŐDÉS köttetett, más szóval egy JOGVISZONY - ahogy minden más termék szolgáltatása esetén, a készülék/mérő óra le van plombálva illetve ragasztva, mindegyik szolgáltató ingyen kicseréli ha már nem tudja ellátni a feladatát kivéve a Vízművek.
Az, hogy ebben a képben van egy fő óra is, amin mért különbséget a társasház fizeti, az egy mellékes techikai kérdés, a lényeg a szerződés, jogviszony a Vízművek és a fogyasztó között.
2014-ben már majdnem úgy döntött a kormány, hogy ez a téma is egyszer mindenkorra rendezve lesz, csak feltételezni tudom, hogy a gépezet beindult és többi már csak történelem:
Hát nem tudom...Szegeden,a Kálvária sgt.-n a 16 lakásos társasházban régen 5...most már 10 évente cserélik,és ingyenes.
Nem lehet,hogy csak akkor kell fizetni,ha meghibásodik?
#7
Ha meghibásodás miatt kell lecserélni, akkor is ingyenes. Viszont ha egyéb okból kérsz plusz órát (almérőt), vagy villanyórát nagyobb amperesre cseréltetsz, azért fizetni kell. A legelső óra beszereléséért is fizetni kell. Ezt legtöbben csak azért nem tudják, mert nem építkeztek, hanem eleve olyan lakást/házat vettek, amiben már ott voltak a mérőórák.
#7: 10 évente, az jól hangzik. A fentebb már utaltam a stop.hu-n megjelent cikkre, ott egyetlen hozzászólás van, de az is egy érdekes megoldásról beszél.
Ebben a szegedi társasházban... a lakástulajdonosok a helyi vízművekkel állnak szerződésben, és onnan is kapják a számlát?
Feltételezem, hogy azért a háznak van főmérő órája is a közös vízhasználatra igaz?
Melyik cégtől kapjátok a vizet?
Lehet, hogy több vízszolgáltató cég van az országban és nem egyformán kezelik az ügyfeleiket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!