Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyit kapok az áramszolgálta...

Mennyit kapok az áramszolgáltatómtól, ha visszafele "küldöm" az áramot?

Figyelt kérdés

Hallottam valami ilyesmit és érdekel, hogy mennyiért számíthatják be az általam termelt kwh-t. Az áramot (otthon) szélturbinával, vagy napelemmel termelném.

Hallottam azt is, hogy igen kevés forintot adnak érte, annak tudja e valaki a pontos összegét?


2015. jan. 26. 19:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az ügyfélszolgálaton a kisasszony (szándékosan, vagy tudatlanságból) engem is megpróbált félretájékoztatni, de én kötöttem az ebet a karóhoz, és lobogtattam a kormány rendelet idevonatkozó részét - végül telefonált a főnökének, aki konzultált a jogásszal, és kiderült, hogy nekem van igazam. Azaz a rendelet mindenkire vonatkozik.

[link]

#6-os válaszoló nagyon jó linket adott, ott le van írva minden, és a dokumentációt is le lehet tölteni pdf formátumban.

#7-es válaszoló pedig helyesen adta meg, hogy mennyit fizet érte a szolgáltató. Az energia ára (rendszerhasználati díjak nélkül)

Ez kb. a fele az általad fizetett áramdíjnak!

#10-es válaszolót úgy vélem, hozzám hasonlóan hasonlóan félretájékoztatták.

Illetve szemlélet kérdése, hogy személyes nyereségként én mit értek.


Én végül megépíttettem egy 3,5 kW-os rendszert, önellátó lettem, és éves elszámoláskor volt kb 3000 Ft ára túltermelésem a szaldó elszámolásakor, amit végül nem számláztam ki nekik (EON), mert amúgy még a személyi jövedelemadó bevallásba is be kellett volna vezetni, mert ez jövedelemnek számítana, szóval már emiatt is nem bonyolítottam az életem, legyen boldog a 3 ezer forintommal az EON amit én termeltem nekik, és ők 6 ezer forintért eladták a szomszédomnak.


Ami a lényeg, hogy nem kell 2-3 millió forintokért akkumulátor-pakkokat, vagy a házamat ellátó ipari szünetmentessel szerelt invertert venni, hogy amit napközben (amikor otthon sem vagyok) napsütésben megtermel a napelemem, azt este mikor hazaérek elfogyaszthassam. Arról már nem beszélek, hogy ahhoz, hogy a nyári plussz termelést télre eltegyem, ahhoz mekkora méretű és árú akkumulátor mező lenne szükséges. Vagy ami kibír 10 nap felhős időt.

Szóval mindezek a beruházások helyett szerződést kell kötni a szolgáltatóval, és teljesen ingyenesen használhatod az egyetemes szolgáltatód hálózatát az általad termelt villamos energia tárolására mindaddig, amíg el nem fogyasztod. Bőven megéri! Ugyanis a fenti milliós értékű akkumulátorokat azért 3 évente vagy 700 kisütésenként ki kell cserélni, mert tönkremennek. (Ott jársz rosszabbul az áramszolgáltatónál való tároláskor, hogy az ingyenes tárolásért cserébe a túltermelésedet, csak energia alapáron [rendszerhasználati díjak nélküli áron] veszi át tőled...)


Szóval kedves kérdező, ha előveszed az áramszámládat, a tételes elszámolás tucatnyi sorából kettő vastagon szedettet találsz, az utolsó sorok valamelyike a rendszerhasználati díjakat is tartalmazó bruttó összeg, és az oldal közepén valahol egy vastagon szedett energiaár. Na te ezt kapod kWh-jáért, ha túltermelést mutat a szaldóelszámolásod - ha kiszámlázod a szolgáltatónak.

2015. jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!