Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Üres lakásnak mennyi a rezsije?

Üres lakásnak mennyi a rezsije?

Figyelt kérdés

Ha van egy lakásom, de se nem lakom benne, se nem akarom kiadni, mi az az alapdíj, amit fizetni kell?

Pl. a közös költség nálam elég magas...


2014. júl. 3. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Kertes ház 2500 ft
2014. júl. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

panelre gondoltam. Van egy lakásom, de lehet, hogy a jövőben egy ideig nem fogok benne élni.

Tudom, albérleteztetés, de én nem szeretném, viszont jelenleg elég magas a rezsije, nyilván.

Valahol be kell jelenteni, főgáz, elmű, ilyesmi, ha nem nem lakott? Úgy tudom, hogy nyilván valami minimális összeg van, kérdés ez mennyire minimális, illetve pl. a közös költséggel mit tegyek, ez nálam nagyon magas.

2014. júl. 3. 18:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokkal kevesebb, mintha benne laknál.
2014. júl. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A szolgáltatóknál az alapdíjat, azaz a rendelkezésre állási díjat akkor is fizetni kell, ha nincs fogyasztás. Ezeket a díjakat a számlákon megtalálod.
2014. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A közös költség a tulajdonhoz kapcsolódik, tehát akár ott laksz, akár nem, fizetni kell.
2014. júl. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


elég bosszantó, mert ezeket nem tudom fizetni, albérleteztetni meg nem akarok...eh, majd kitalálok valamit.

2014. júl. 3. 19:09
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem panel, hanem egyedi fűtéses cirkós polgári lakás.


Ha nem lakjuk: 15 közös költség+3 elmü, 6 gáz. Ha a upc be van kötve, az 5 még pluszban.


Ha lakjuk, ez 3 ezerrel több, nevetséges.:D télen mondjuk 10-zel.

2014. júl. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Panelban ha nem laksz ott , akkor is fizetni kell :


- közös költség

- vizdíj alapdíja

- gáz

- távhő


A közös költség váltózó 200-5000 Ft , a víz alapdíj havi 1000-2000 , gáz alapdíj havi 1000 körül , távhő évi 120-130 e egy 36m2 - es lakásra ...

Tehát havi 16 e körül .....

2014. júl. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!