Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha levágják a gázórát, mert...

Ha levágják a gázórát, mert nem tudjuk fizetni, mit lehet tenni, hogy télen ne fagyjunk meg?

Figyelt kérdés
Mindig mindent épphogy ki tudunk fizetni, de a gáz már kegyetlen, két éve mindig lekapcsolják kora tavasszal, aztán pánikolunk, miből fizetjük ki visszamenőleg a 3-4 hónapot. Szóval ez így nem normális, hogy a gázszolgáltatás olyasvalami, amivel nem tudunk lépést tartani, és teljesen luxus. Most is van még egy hónapunk kifizetni, különben ugye levágják a gázórát (?), és az több százezer forint. Szóval ti mit tennétek ilyen helyzetben? Anya már kint dolgozik, de a hitel miatt nem marad semmi a fizujából. Hogy lehetne túlélni a telet? Ugye ha a víz is hideg lesz még akkor is (mert most még simán kibírható), akkor tényleg durva lesz, kihűl teljesen a lakás, fázva aludni se lehet, tanulni se, csak begubózva üldögélni...
2013. aug. 6. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Az adósságot mindenképp ki kell fizetni, mert rámehet a ház is...

Ha kályhával, sparhelttel szeretnél fűteni, akkor viszont már most nyáron be kell szerezni hozzá a tüzelőt...gondolom ez is nehézséget jelent.

A régiek úgy spóroltak, hogy nem volt minden helyiségben egyenletes 20 fok, hanem csak azt a szobát fűtötték, amit használtak.

2013. aug. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem... Hát igen, problémás lenne most egy kályhát összerakni... Az a baj, hogy nagy a lakás, és nehezen melegszik fel, szóval ha megy a fűtés, még akkor is pulcsizik mindenki, meg egyebek... Na mindegy, csak lesz valahogy... Majd kuncsorgunk kölcsön valakitől...
2013. aug. 6. 13:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Lakás vagy ház?


Mert laksában nem tudsz mással fűteni igazán ha gázos,csak árammal,de az mégdrágább.


Ha ház,akkor viszont egész olcsón találsz apródon,jófogáson kályhát,gallyakat meg hazahúzod,hirdeted magad,hogy ingyen kivágod a nem kellő fát ha elviheted,ha nagyon muszáj,akkor szinte bármi elég egy kályhában.

2013. aug. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ház... Mondjuk kicsit problémás lenne a favágás így 21 éves lány létemre, másra meg nem igazán számíthatnék ebben, de mindegy... Azért köszönöm a tippeket, végül is nem tudom, mit vártam. Néha azt gondolom, csodát. =o
2013. aug. 6. 15:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Nőként irtam a favágást,nagyon sokáig tüzeltünk fával,illetve ami épp volt.

Boltból kartondoboz,szemét,rossz nem kellő ruha,padláson nem kellő bútor,de,szégyen-nem szégyen,kidőlt fákat is húztunk haza az erdőből,tudom,hogy lopás,de jobb mint megfagyni.

2013. aug. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
majd ha fázni fogsz, nem fog érdekelni, h. 21 éves lány vagy. én 24 éves nő létemre 38 hetes terhesen hasogattam, mert apa örökké dolgozott. vagy hasogat az ember vagy megfagy. tessék szépen a sarkadra állni, lemondani az internet előfizetést, annak az árából télre tudtok venni egy használt sparheltot. mi is azt használjuk, imádok főzni rajta! a tüzelő meg falun mindig kerül!
2013. aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És tüzelőt rászorultsági alapon is adnak mostanság az önkormányzatok.
2013. aug. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fafűtéssel! A meleg vizet is tudod előállítani fafűtéses bojlerral.
2013. aug. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!