Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi van, ha nem fizetem ki a...

Mi van, ha nem fizetem ki a villanyszámlát? Mit tudnak velem csinálni?

Figyelt kérdés

Sajnos mi lettünk azok a balekok, akiken az E-On be akarja hajtani az éves elmaradását, szokás szerint.

Nem vigasztal, hogy évről évre ilyen sztorikkal van tele a bulvár.


Megállt a villanyóra, kb. másfél évet nem mért. Első éves elszámolónál kaptunk vissza valamennyit, ezért fel se tűnt, második évben már beballagtunk az E-On-hoz, hogy nem kapunk villanyszámlát, ugyan miért. Ekkor derült ki, hogy egy évig 0 volt a fogyasztásunk, oszt azért.

Erre három évre visszamenőleg kiszámlázták a havi 10 ezret, összesen 360 ezer forintot. Eredetileg a duplájáról indultunk.

Hozzátenném, hogy mindig rendesen fizettem a számlákat, és max. másfél lenne jogos, tehát 150 ezer!!!

Bizonyítható, hogy ennyi a havi fogyasztásunk jelenleg.


Ők egy igen magas, 3 évvel ezelőtti fogyasztásra hivatkoznak, hogy onnantól csökkent a felhasználás (naná, spóroltunk, mint állat), és akkor már rossz volt az óra.

(Apjuk faxa...az volt rossz...)


Tehát nem jogos, meg anyagi helyzetünket figyelembe véve nem is vállalható, hogy én most három évig fizessek tízezer villanyszámlát, meg tízezer elmaradást.


Azért verjem magam három évre adósságba, mert nekik így tetszik???


Mi van, ha nem vagyok hajlandó befizetni? Kikapcsolják a villanyt, amit lesza.rok, ennyi pénzből amit követelnek inkább veszek napelemet, három évig húszezerrel számolva pont ki is fizetem rá a hitelt.


De mit tudnak tenni?

Bírósági ügy lesz, behajtatják, vagy micsodát?!


Az ügyvédhez és a fogyasztóvédelemhez csak holnap tudunk menni, addig megöl az ideg.



#E-ON #uzsorás #vérszívás #szemétláda banda
2013. jún. 11. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Behajtják, ráterhelik az ingatlanodra, stb..
2013. jún. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
A napelemet is a szolgaltato fele kell intezni, az nem ugy van hogy veszel egy napelemet es utana soha nem fizetsz semmit. Sajnos ugyanugy kell fizetn,csak kevesebbet
2013. jún. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem.

Tehát X cégtől veszek napelemet, ellátja a háztartást, és ugyanúgy fizessek az e-onnak, mintha ők üzemeltetnék a napot???


Egy egymilliós napelem rendszer bőven elég lenne: világítás, meg max. internethez számítógép és cuppaszta.

2013. jún. 11. 13:48
 4/10 anonim ***** válasza:

És januárban, amikor két hétig nem látod a napot mi lesz? Leolvad a hűtőd a második napon, te me kuksolsz a romlott húsokkal a sötétben? :)


A napelem nem önfenntartó, ugyanúgy kell hálózati csatlakozás.


Amúgy nyilván behajták. Próbálhatod bizonyítani a fogyasztás terén az igazad, de nehéz lesz, mindenki a tendenciát nézi, és ha az utolsó még hiteles információ szerint havi 10 a fogyasztás, akkor annyit számolnak, főleg úgy, hogy ez egyáltalán nem egy extrém összeg.

2013. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem a dolog nem ilyen egyszerű.Minimum egyszer óra leolvasás van.Már ekkor fel kellett volna tünni az EON nál,

hogy nincs fogyasztás,hisz ezután szabják ki a következő számlák dijait.közben eltel még fél év.Én ,mint fogyasztó

arra kötöttem a szerződést,hogy az órájuk által mért áramot

pontosan időre kifizessem.Én nem vagyok köteles az órát figyelgeti,érteni hozzá,mikor megy és mikor nem .

Azért tartják az áram kommandót is ,hogy ilyen helyekre

oda nézzenek,nem áll e háttérben szabálytalan áram vételezés .Amennyiben az óra blombái sértetelenek,és az

óra még sem mért,bizony ez az ő veszteségük kell hogy legyen .Gondolom már volt óra csere,és nagyon odafigyeltél ekkor,még fényképet is készitettél ,annak ellenére hogy ezt az EON szerelőjének is meg kell tenni .

Fordított esetben,ha az óra nem a valósat méri,hanem annál

többet,mennyit engedett volna el szolgáltató ?

Egy huncut vasat sem .

Egy jó ügyvéd kell ide .

2013. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Itt te vagy az elso aki hibat kovetett el, a masik szemely az, aki ezt az orat leolvasni jart pl.

TEHat itt valami komoly hiba tortent, amit neked kell bizonyitanod, hogy jelen eset onhibadon kivul volt!

NEm megy az ora egy honapig, de tobb honapon keresztul ezt senki nem vette eszre?

Kikapcsoljak a villanyt, de a kovetelt osszeget behajtani fogjak, ezt elkerulni nem fogod,

s valahol igazsag is van ebben, mivel nem 1 honap, hanem 1 evrol van szo!

2013. jún. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
figyu nem te koveted el ezt elsonek de az az X-cég kicsit hulyae lehetett vagy te nem olvastad el az ÁSZF-et
2013. jún. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
57%
behajtjak rajtad de nem fox nagyot szivni h az olvaso hibazzik:) (oraolvaso)
2013. jún. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs fél évenként/évenként óraolvasás, akkor meg is érdemlitek! :D A szolgáltató is megérdemelné ha ilyen hanyag...
2013. jún. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Azért ez nem egészen így működik ahogy fent leírtad.

De azért érdekelne a folytatás. :)

2015. febr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!