Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ti hogy oldjátok meg a költség...

Ti hogy oldjátok meg a költségek megosztását?

Figyelt kérdés
Az átlag bevételünk egy hónapban 320 000 - 350 000 forint. Ebből a barátom keres 250 000 - 260 000 forintot. Most fogunk normálisan összeköltözni egy albérletbe, és már sokat gondolkoztam, hogy oszthatnánk meg a költségeket. Ha rajta múlna, mindent fizetne, de én ezt persze nem hagyom. Régen úgy képzeltem el, hogy én fizetem majd a kaját, hiszen van kertünk, ahol ültethetek, plusz vidéken lakunk, egy csomó mindent el tudunk érni a természetben. De akkor is kell sok minden más, és mire kifizetem a járulékaimat, telefonszámlámat.. sokszor csak 30 000 forintom marad. Ami a kajára sem elég, nemhogy arra, hogy igyak egy kávét valahol. Úgyhogy arra gondoltam, hogy mindketten adjuk haza a fizetésünk felét, és így még csomót spórolni is tudunk. Szerintetek egy igazságos? Vagy ti hogy csináljátok?

2013. jún. 4. 17:45
 1/9 Problem? ***** válasza:
Mi korrekten felezünk mindent itt is igaz egy jó kapcsolat alapja a pontos elszámolás.
2013. jún. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, de mi nem tudjuk felezni a költségeket, mivel én jelenleg összetehetem a két kezem, ha 90 000-et keresek, amiből még adózok nem keveset. Én is úgy szeretném, ha feleznénk mindent, de ez aktuálisan lehetetlen, és nem is várja el a barátom, tudom. Én pályakezdő vagyok, ő meg 10 évvel idősebb nálam, jó beosztásban dolgozik, magas fizetéssel, járulékokkal, extrákkal.
2013. jún. 4. 17:54
 3/9 tetris ***** válasza:
0%
Mindent a Papa fizet. Ez a legegyszerűbb megoldás. Vita nincs.
2013. jún. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A lakosság legnagyobb része a te kereseteddel egyenlően keresnek, mégis megélnek . / gyerekekkel /.

Ha a társad is annyit keresne mint te akkor mi lenne? És lenne 2 gyerkőc is ?

2013. jún. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az iróniát Tetris.


18:17! A kérdésre nem válaszoltál, de én azért válaszolok neked. Nem az a problémánk, hogy éljünk meg, természetesen ebből kényelmesen meg fogunk. Csak mivel mindkettőnk szülei idősek, rájuk is gondolunk, szeretnénk több generációs házat venni, ahhoz pedig kell a spórolás.


Ha a barátom annyit keresne, amennyit én, akkor nem lenne kérdés, nem költöznénk össze, ugyanis - nem figyeltél - a 90 000 forintból nekem még adóznom kell. Jó esetben 40 000 forintom marad. Kettőnk 80 000 forintjából pedig nagyon valószínű, hogy nem tudnánk együtt élni.


Nem akarom eltartatni magam, azért gürcölök minden egyes ezresért én is úgy, mint mások. Minden nap nézem a hirdetéseket, hátha találok jobbat. Nem én vagyok ezzel egyedül így, úgyhogy légy szíves ne az legyen a téma, hogy "apuci mindent kifizet", mert nem így van. Megtehetnénk az is, hogy szülök két gyereket és otthon maradok, mert az ő fizetése is elég lenne, és ezt ő mondta, nem én. De nem akarjuk. Sőt, ő büszke rám, hogy ennyi pénzért is elvállalom azt, amit csinálok, mert nekem az az elvem, hogy a kevés is több, mint a semmi, és ha lesz jobb, akkor váltok, addig viszont csinálom ezt. Remélem így már tiszta.


Szóval a kérdésem továbbra is az, hogy nálatok van valamilyen rendszer erre vonatkozóan? Hány százalékát adjátok haza a fizetéseteknek? Vagy ki, mit fizet? Hogyan oldjátok meg?


Különben meglepő számomra, hogy így gondolkozik mindenki. Én, ha 9x-10x többet keresnék a szerelmemnél, ugyanígy nem várnám el, hogy mindennek a felét kifizesse. Főleg, ha ez az arány úgy alakul, hogy lehetetlenné is teszi az egészet. Már csak azért se, mert mit csinálnék a megmaradó pénzzel, ha nem vele szeretném elkölteni valamire?!

2013. jún. 4. 18:57
 6/9 anonim ***** válasza:

A feleségem 12 éve GYES-en van (Nem mert évente szül, hanem mert a kicsi tartós beteg) családi pótlékkal együtt kap vagy 60000 Ft-ot, én meg ennek az ötszörösét.

Én fizetem a rezsit, intézem a nagy bevásárlásokat, a feleségem pedig a napi kaját intézi.


Nálunk így oszlik meg a költség...

:(

2013. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nálunk minden közös...nincs költségmegoszlás...ami van az a miénk, tökmindegy ki mennyit keres...azt költjük kajára, egyelőre albérletre, rezsire és egyéb kiadásokra....

24L

2013. jún. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is mindig a férjem, anno még ugye a barátom volt, fizetett. Illetve fizetett volna ha hagytam volna. Ráadásul még az ő saját lakásában éltünk.

Egészen egyszerűen a számlákig el sem jutottam, mert neten elintézett mindent. A kaját, bevásárlást viszont én intéztem. Volt, amikor ezt is fizette, de nagyon ritkán.

Annyival könnyebb volt nekünk, hogy én is rendesen kerestem, és nem 30.000 maradt, tudtam szépen félretenni (tény, hogy nem vagyunk kávézgatós, bulira költősek) ő meg ennek a dupláját kereste.


Üljetek le, és beszéljétek meg. Tisztázzátok, mond el, hogy hogy érzel, hogy gondolod. Ne később legyen veszekedés. Egyébként nem rossz az ötleted, együtt spórolni/gyűjteni könnyebb.

2013. jún. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)


Mindenképpen beszélni fogunk róla, most éppen arra várok, hogy végre hazaérjen, és ne csak telón tudjunk dumálni, mert nem ott akarom felhozni.


Ha rajta múlna, mindent fizetne :) De szerintem azt fogom neki javasolni, hogy én minden pénzem hazaadom, max. olyan 5000-10 000 forintot fogok kivenni, hogy gyűjtögethessek külön, ha ajándékot kell venni, vagy el akarok menni háromhavonta fodrászhoz, vagy inni egy kávét a csajokkal. Így akkor még mindig haza tudok adni egy átlagos hónapban 20 000 - 30 000 forintot, amiből kijön a kaja, ha kipótolom a kerti terméssel :)

Ha ő csak a fizujának a felét adja ehhez, már akkor bőven jók vagyunk. Azt meg úgyse hagyja soha, hogy egy mozit, vagy egy éttermi vacsit fizessek, de így legalább bőven félre tudunk tenni.


Köszönöm még egyszer, de persze ha valakinek van még javaslata, azt örömmel veszem.

2013. jún. 7. 14:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!