Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért fogy egyre kevesebb...

Miért fogy egyre kevesebb tüzifa? Sok fakitermelő panaszkodik erre.

Figyelt kérdés
tegnap 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán az ára miatt
tegnap 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Telelő Teve ***** válasza:
60%
Mert mindenki betárazott a 2022/23-ban. Akkora farakásokat látni néhány háznál ami évekre elég. Fűteni meg a klímaváltozás miatt nem nagyon kell már.
tegnap 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyre többen állnak át más fűtésre, ami olcsóbb és/vagy kényelmesebb.
tegnap 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az utóbbi abból, amit a 2. válaszoló írt. Tavaly 60 mázsa hasított fát rendeltem, maradt belőle kb. 10-15 mázsa. A 60 mázsát azért rendeltem, mert sok évvel ezelőtt szintén fával fűtöttünk, míg nem lett olcsóbb a gáz, aztán volt egy időszak, amikor a gáz olcsóbb volt, eltelt jó pár év úgy, hogy gázzal fűtöttünk és abból indultam ki, hogy mennyi fa fogyott utoljára akkor, amikor fával fűtöttünk, így aztán úgy voltam vele, hogy 60 mázsa fa és még hozatok majd február környékén, ha elfogy, (meglátjuk) mert mertem volna rá fogadni akkor, hogy nem elég. No tavalyi év olyan volt, hogy nem fogyott annyi fa, mint gondoltam és mint írtam még maradt is belőle. Idén már csak 40 mázsát vettem. Egyre melegebbek a telek. Tavalyi év előtt, mikor utoljára fával fűtöttünk (2010 környékén) olyan p...a hidegek voltak hetekig, hogy emlékszem volt, hogy nem tudtam kifűteni a házat úgy, hogy akkor gyújtottam be, mikor hazaértem melóból. Előző télen meg volt, hogy hétvégén napközben be sem gyújtottunk vagy reggel egyszer és hagytam leégni, este gyújtottam be újra. Erre a télre is enyhe telet ígérnek, nem csoda, hogy egyre kevesebb fa fogy.

Továbbá sokan tértek át a vill. fűtésre, rengetegen szereltek fel napelemeket és onnantól hadd szóljon, fűtenek villannyal, mert nem számít. Házakat szigetelik, ablakokat cserélik, kevésbé szökik a meleg...

tegnap 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebbet kell fűteni. Én az elmúlt szeronban valamikor február elején gyújtottam be utoljára, utána bőven elég volt a villanyt néha bekapcsolni, elég meleg vola úgy is a házban. Sokan szigeteltették a házukat, úgyhogy eleve jóval kevesebbet kell tüzelni. Meg persze a fa ára... rohadtul pofátlanok lettek a kereskedők. És persze az embereknek kevesebb lett a pénze/kevesebbet ér a pénze.

Majd ha nem fogja megvenni tőlük senki, akkor oda fogják adni olcsóbban .

tegnap 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Még nem volt 1 rendes tartós hideg.
tegnap 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Évről évre melegebb van, illetve aki tudott az beruházott napelemre, klímás, hószivattyús fűtésre, vagy ha nem napelem, és szaldó, akkor H tarifa. Nulla fokig én is klímával fűtök, és csak ez alatt gyújtok be, így a 100m2-es házamra, egy téli szezonra elég 4 erdei köbméter fa. De lehet ez kis leváltom még két klímával, vegyestüzelésű kazán meg marad tartaléknak.
tegnap 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Mert a tüzépes fánál vagy bármilyen feldolgozott fánál minden olcsóbb. Erdészettől még lehet m3-re hozatni aztán otthon feldolgozni úgy valamivel olcsóbb de ilyen gáz árak mellett soha többet nem veszek fát nem éri meg. Van pár m3 tartalék fa és kész. Most szigetelem a házat meg annyi se lesz a gáz mint eddig.
tegnap 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem annyira hideg már a tél.

Sokan már napelemet használnak így villannyal fűtenek.

Vagy gázzal.

Jaj és az ára. Nagyon drága lett a fa.

tegnap 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én régen fával fűtöttem, évi 10m3 ment el, ami mai áron 500.000 Ft.(feldolgozva). Azóta áttértem a klímára, amiért kifizetek évi 400.000 Ft. és ebben benne van az egyéb áramfogyasztás és a nyári hűtés is(nincs napelem). Télen a meleg lakásra megyek haza, nem kell a tűzre raknom és fát hordanom. Egyszerűen a jelen helyzetben nem éri meg fával fűteni.
ma 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!