Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Pesten iható a csapvíz?

Pesten iható a csapvíz?

Figyelt kérdés

A lakosság hány %-a iszik csapvizet szerintetek?

Illetve az országban hol a legjobb a csapvíz?

Flakonos vagy vezetékes víz ki melyiket issza és miert?



tegnap 07:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Pesten vagyok, nagyon kevésszer iszom bármit ami nem csapvíz.

Szabolcs megyében egy kis faluban van nyralóm és ott 4-5 éve a bevizsgálók azt kondták hogy az orazágban ott a elgtöbb avízben oldott ásványi anyag

tegnap 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ízlik a pesti csapvíz. Azt iszom.
tegnap 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vidékről(Hajdú Bihar) jöttem fel pestre,ott is jó volt a csapvíz ,itt is.

Mondjuk vannak régi házak ahol panaszkodnak a vízvezeték miatt,de alapvetően a vízminőséggel nincs gond.

tegnap 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mad Max2 ***** válasza:
100%

Bebaszna ha nem lenne iható a csapvíz egy majd 2 milliós városban.



Szerintem az pesti emberek 95% a iszik csapvízet, van 5% aki csak ásványvízet hajlandó meginni

tegnap 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten, ahol nem ajánlott csapvizet inni, ott se a vízmű a hibás, hanem az adott társasház százéves ólomvezetéke, ha az még mindig nem lett cserélve. Panelban és egyéb újabb(nem száz éves) épületeknél ez a veszély nem áll fenn.
tegnap 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, szerintem legtöbben csapvizet isznak.
tegnap 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Eszembe nem jutna hogy a hetek-hónapok óta az ilyen-olyan tereftalátos műanyagban álló vizet megigyam. A csapvíz nem csak jobb de olcsóbb is. A pet palackos vizes kamion mennyi gázolajat eléget, mire a boltba viszi a vizet...
tegnap 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

... A gázolaj a legkevesebb,

1 m3 pösti víz 600.-

1 m3 palackos akár 100.000.-

tegnap 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

48 éve iszom a budai csapvizet,és semmi bajom tőle. A Fővárosi víz világviszonylatban is kiváló minőségű, más nagyvárosokhoz képest sokszorta jobb,tisztább, minimálisan klórozott és élvezetes ízű a vezetékes csapvíz.

Szóval ,semmi panasz a pesti vízre!

tegnap 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azért jött a kérdés, mert én azt gondolom hogy túlságosan klóros a pesti csapvíz. Nemrég költöztem fel, és nagyon meglepődtem hogy iszonyat büdös agyonklórozott a víz, még főzésre sem használom. Nyilván aki 48 éve ezt issza annak fel sem tűnik hogy milyen büdös, de aki olyan helyről jön ahol nem ennyire klóros annak azonnal feltűnik a különbség.

Én személy szerint a palackos vizet sem szeretem, pont a fent említett egyik hozzászólásból fakadólag miszerint mikroműanyaggal szennyeződik.

Marad az utcai artézi kút ami még talán a legtisztább legnatúrabb, viszont a beszerzése logisztikát igényel.

Másik kérdés, lehet hülyeség fe nem ettől van itt ennyi rákos beteg? Ahonnan én jöttem, senki nincs a közelünkben távolunkban rákos beteg(nyilván van, meg onkológiánk is), de ennnnyyii?

Szerintetek van összefüggés?

tegnap 22:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!