Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Tudnátok ebben segíteni...

Tudnátok ebben segíteni kérlek, hogy mennyit fogyasztana egy hősugárzó?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ne haragudjatok tudom hülye vagyok, de fogalmam sincs hogyan kell kiszámolni. Adott egy 400W-os Starlyf Fast Heater mini hősugárzó. Egy nagyon pici, 5 négyzetméteres szobát kellene felfűteni vele. Kb. 2-3 órát menne esténként elalvás előtt. Szerintetek mennyit fogyasztana így egy hónap alatt? Nagyon szépen köszönöm előre is mindenkinek!

tegnapelőtt 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Nem díjazod a válaszom...ezzel a 400 W-os csodával nehéz felfűteni, még akár 5 nm-et is, pláne, hogy nem tudni a magasságát.


zárójelben: 1000Watt(óráért)fizetsz itt 35 Ft-ot.ha ez a 400W mondjuk 3 órát küzd naponta, akkor 1200W.x31...az egy havi teljesítmény ha Paksot szeretjük. Ezt a 35 Ft-al számolod, és megvan..zárójel bezár.


a baj az hogy ez a fűtés statikus, ami (szerintem)nem ér semmit..a mozgatott ventillátoros meéeglevegő fújás már jobb, de annak zaja van, viszon terített a meleg levegő.

tegnapelőtt 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

400W azt jelenti, hogy a legnagyobb teljesítményen üzemeltetve ennyit fogyaszt 1 óra alatt. Vagyis ha megy 3 órát maxon, az 1200W (1,2kW) fogyasztás lesz.

Ezt felszorozva 1 hónapra, napi 3 órával, az 36kW, és ezt kell beszorozni a számládon lévő kW/h egységárral, hogy kijöjjön, ez mennyibe fog kerülni. Nekem 1300 Ft körül lenne.

Ha nem tudod értelmezni az egységárat, akkor megközelítő átlagot is számolhatsz úgy, ha megnézed a legutóbbi számlán mennyit fizettél mennyi fogyasztásért, ezt elosztod, majd felszorzod a a 36-tal.

tegnapelőtt 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon égő, hogy manapság mindenki az általános iskolás nyolcadikos kettesek szintjén áll fizikából, nem képes a kW és a kWh közötti különbséget értelmezni.


"a baj az hogy ez a fűtés statikus, ami (szerintem)nem ér semmit"

Szerinted. A világ nagyobbik része szerint meg nem úgy van.

tegnapelőtt 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
71%

3

Igen, sajnos ez a szomorú valóság, ilyen kérdéseknél rendszeresen az tapasztalható fogalmuk sincs arról, hogy mi a teljesítmény és mi a fogyasztás.

2

„400W azt jelenti, hogy a legnagyobb teljesítményen üzemeltetve ennyit fogyaszt 1 óra alatt. Vagyis ha megy 3 órát maxon, az 1200W (1,2kW) fogyasztás lesz.”

Minél hosszabb ideig használják annál nagyobb lesz a teljesítménye? Hiszen ezt írod: 1 óra alatt 400 W, 3 óra alatt 1200 W. Jó lenne már végre megtanulni, hogy a teljesítmény (W, kW) és a fogyasztás (kWh) nem ugyanaz.

400 W azt jelenti, hogy a teljesítménye 400 W. Egy óra alatt 0,4 kWh a fogyasztása. Ha három alatt 3·0,4=1,2 kWh a fogyasztása. Egy hónap alatt 30·1,2=36 kWh a fogyasztása. Ezt megszorozva az egységárral, ami Ft/kWh, megkapod mekkora a költség.

Költség: K=P·t·k

P: teljesítmény (kW)

t: az az idő, amíg be van kapcsolva (h)

k: villamos energia egységára (Ft/kWh)

tegnapelőtt 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: annak ellenére, hogy tudok számolni, és jó lett a végeredmény, képes voltál ebbe belekötni, hogy a h-t lehagytam? :D Biztos jól összezavartam a kérdezőt....
tegnap 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!