Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Van e olyan villany szolgáltat...

G.Béci kérdése:

Van e olyan villany szolgáltató aki az éves le olvasásnál számolja fel h.mennyivel fogyasztottam többet az éves kedvezményes fogyasztásnál?!Én havonta diktálok.Elképzelhető h.nem azt fizettetik ki velem amit diktálok hanem csak az alapot?!

Figyelt kérdés
Albérletbe lakok.Minden hónapba lefotózom és elküldöm az óra állást a tulajnak.De a villanyunk mindig több a kedvezményes 211 kW-nál.Lassan jön az éves leolvasás.Lehetséges h.most számlázzák ki a különbözetet majd és nem havi szinten fizetem ki?!Én a számlát magát sose látom csak elküldik h.mennyit kell fizetnem.Tudtommal Óbudán az E.on a szolgáltató.Szóval a kérdés az lenne.Ha én diktálok és bediktálják amit én diktálok akkor én havi szinten kifizetek mindent a 211kW-on felül is nem?!Legalábbis számomra igy logikus.Hiszen akkor mi értelme diktálnom?!

#villanyóra #éves leolvasás #kedvezményes fogyasztás
júl. 24. 01:39
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Butus. Számla után kell fizetni mindig, nem bemondás után. A fogyasztásodat meg te is tudod követni: ott az óra, a honlapon az árat is megadja a szolgáltató.

Csak egy kivonás ès egy szorzás. Ès kèrj számlát a tulajtól, máskèpp minek fizetsz?

júl. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hosszú lenne belemenni mi a pontos problémám.De a lényeg ha én diktálok és ő azt diktálja be akkor nem jöhet ki olyasmi h.fizessek rá ha jól értem?!
júl. 24. 07:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha havi diktálás van, akkor nincs se ráfizetés se visszafizetés az éves leolvasásnál.

Persze ha ő valóban be is diktálja havonta rendületlenül, és nem linkeskedi el.

Abban meg az elsőnek igaza van, butaság úgy fizetni, hogy még csak a számlát sem láthatod.

júl. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Noren1989 ***** válasza:

#3, dehogynincs. A szàmlàzàs a jelleggörbe feletti részt ugyebàr piaci àron adja, ez a haviszàmlàdon megjelenik. Àmbàr, az éves leolvasàsnàl simàn lehet kevesebb a fogyasztàsod, vagy ellenkezőleg...akkor kompenzàl a szolgàltató, a szàmla előjele mindegy ebből a szempontból.


Kérdezőkém: ugye, hogy nem a szolgàltató honlapjàn, alkalmazàsàn diktàlsz, hanem csak a főbérlődnek?


El kell szomorítsalak, ez nem diktàlàs.

júl. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Noren1989

Sztem ha Te lennél albérletbe Te se mehetnél be a főbérlőhöz Te saját Magad diktálni meg intézkedni.

júl. 24. 18:46
 6/6 Noren1989 ***** válasza:
Ömmmm, szerintem nézd meg akkor végre az online regisztràciót, merth nem tulajként is enged 🤡
júl. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!