Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Légkonditól mindig szédülök,...

Légkonditól mindig szédülök, fáj a fejem, orrom, torkom begyullad. Ahányszor nyaraláskor használtam ezt tapasztaltam. Pedig nem fújattam magamra. Más is járt így? Ezért nem merek beszereltetni itthonra, pedig iszonyat meleg van.

Figyelt kérdés

júl. 16. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
A nem tisztított klíma szokott torokgyulladást okozni évente vegyszesen ki kell takarítani amit sokan elmulasztanak. A fejfájás általában a túl nagy hőmérséklet különbség okozza ( kint 35 fok bent 16 ki be mész és kész is a baj max 6-7 fok különbség és utána fokozatosan)
júl. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem alaposan tisztított klímánál is előfordul rosszullét. Egyszerűen érzékeny vagyok rá. Inkább megfővök a lakásban, de nem használom, ha egyedül vagyok.

Bedugul az orrom, faj a fejem (nem nagy hőmérsékleti különbségnél is: klíma nélkül 28 van bent, 27-en szokott menni, mielőtt kimegyek egy óraval kikapcsolom, hogy akklimatizálódjak).

A szemem és a fülem is érzékeny a legkisebb huzatra is. Más nem is érzi, hogy jön a levegő, én igen.

júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Nem mindenki bírja a klímát meg a ventillátort. Hiába is reklámozzák, attól még huzatot generál és felkavarja az összes port, ha tisztítják a klímát akkor is. Csak 2-3 hétig van gusztustalan forróság, az se minden évben, mostanihoz hasonló vagy 20 éve nem volt, ennek kedvéért meg kár lenne klímával veszélyeztetni az egészséged.
júl. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Évente van tisztítva itthon mindkét klímánk, a cégnél évente kétszer, az autóban is minimum egyszer, mégis ugyanez a helyzet ha az arcomba, vagy a nyakamba fúj, pedig a hőmérséklet különbség sem nagy. Egyszerűen nem bírom. A férjem simán nyomatja az arcába az autóban pl., nekem 2 perc után bedurran az egész fejem és taknyom nyálam egybefolyik.

Az itthoni klímákat úgy használjuk emiatt, hogy ott megy, ahol éppen nem vagyunk. A hűvösebb idő jól esik, de "alatta ülni" nem tudok, mert rögtön beteg leszek.

júl. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!