Ha jól szigetelő ablakok vannak a házadon, lakásodon, kellene-e aktív szellőztetőt használnod, mert penészesedne a lakásod?
2 év alatt sehol sincs penész, pedig AA energetikás házról van szó. Nem szelel a ház sehol sem, be van mérve.
Reggel esete szellőztetve van, ha egésznap itthon vagyunk akkor napi 3-4x pár perc. Fürdés közben pára érzékelős ventilátor szabályozza a párát. Ehhez viszont valamelyik ablakot résszellőzésre kell állítani, úgy mint főzéskor, mert a konyhai elszívó sem tud dolgozni, ha vákuumot akar csinálni a házban, mert a kulcslyukon rohad nehéz beszívni a levegőt. Tehát biztosítani kell minden esetben az elszívó ventilátoroknak a levegő után pótlási lehetőséget.
Ez nem csak ablak függvènye.
Ha a falaid jól szigeteltek, nincs hőhíd, nem alakul ki harmatpont, nincs hol kicsapódjon a pára. Elèg a szokásos szellőztetès, vagy főzèsnèl ablaknyitás stb
A padlóban rendes rétegrend van, tehát vízszigetelés is, egyáltalán nincs penész.
Ha nincs vízszigetelés, bármennyit szellőztethetsz, akkor is párás lesz a levegő, mivel folyamatos a pára utánpótlás.
Nem kell, de nagyon ajánlott.
Nem kell, mert: A lényeg az, hogy hőhídmentes szigetelés legyen a falakon, illetve rendszeres ablaknyitásos szellőztetéssel megelőzhető a párakicsapódás, így a penészedés.
Nagyon ajánlott, mert: brutál kényelmes. Folyamatos friss levegőt kapsz tőle, elszívás a bűzös/párás helyiségekből, a hőcserélős szellőztetési megoldásokkal pedig energiát is megtakaríthatsz.
Ezt én is tapasztalom, mikor télen van egy nagyobb lehülés nem tudok szellőztetni mert megáll a füst az udvaromba. Pedig kb 300 méteres körzetbe mindenki gázzal fűt.
Valószínűleg bútorlap és szemét mellékterméke.
A fő kérdés az, miből épúlt a ház.
Ha a régi hagyományos tégla-kőfal és vakolás akkor a hidegebb
-kevésbé fútött- helyiségekben ahol -például- a szekrényrk, butorok mögött nem cirkulál a levegő előfordulhat a pára lecsapódása.
Én könyú -faszerkezetes- házban lakom -és más is- és az elmult években sehol sem találkoztam vizes vagy penészes fallal.
Valószinúleg azért mert a falal gipszkartonból vannak ami MELEG és egy bizonyos fokig felbeszik a párát, még főzésnél és fúrdés alkalmval is.
Ezért nem értem, miért ragaszkodnak még otthon a régi -több százéves- hagyományos épitkezéshez, amikor EZ a tipúsú épitkezés gyorsabb és jobb.
Ha kell, akár 3 hónap alatt kulcsra kész egy 1OO m2 ház, teljessen
Beépitett konyhabutorral,komplett fúrdőszobával és hútő-főtő berendezéssel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!