Kútvízzel megoldani a WC-öblítését az illegálisnak számít?
Esetedben igen.
Akkor nem illegális, ha házi víztisztító rendszered van és nem engeded bele a hálózatba soha,
vagy
na most ezt őszintén mondom elfelejtettem hirtelen, de van még egy eset amikor nem lenne az.
VISZONT van egy jobb kérdésem:
HA én a csapvizet fullra főzésre, ivásra, kerti locsolásra (nem ipari méretekben) használom és a wc problémát nem a kommunális hálózattal oldom meg, valamint nem szokványos módon tisztálkodom (nem zuhany alatt és nem vegyszerekkel) és ruhát mosodában mosok, akkor MINEK fizetek ugyanannyi szennyvíz díjat???
Igen, annak számít. Ahogy írták is, külön vízórával szokták ezt megoldani ott, ahol ez szigorúan van véve.
Ha nem adott ehhez minden, jobb kérdés talán inkább az, hogy egyáltalán megéri-e ezt kiépíteni? Ha számolunk egy átlagos 3 tagú családdal, akkor havi szinten a WC lehúzásra kb. 3 köbméter vizet használtok el. Ezzel havi szinten lehetne spórolni 650 Ft-ot, csak hogy ehhez szükséges egy kútszivattyú, egy házivízmű, aminek van fogyasztása (vill. fogyasztása), ez kb. havi szinten csak erre a mutatványra elfogyaszt 80 Ft-ot, tehát valójában spóroltál 570 Ft-ot. Ha nincs kiépítve a WC-hez egy külön megtáplálás, ami a kútivízhez van bekötve, akkor annak költségétől függ, hogy megéri-e egyáltalán gondolkodni ebben, mert ha az nem kerül többe, csak mondjuk 100 ezer forintba, már 15 év, mire egyáltalán megtérül a beruházás. Persze ha leöntöd vödörrel, akkor tényleg spóroltál havonta 570 forintot, de nem vagyunk ugyan egyformák, én havi 570 forintért biztos nem vödrözném a vizet a WC-be.
Nyilván lehet,haladók a mosógép oblítő vizével öntik le a wc-t.
Vagy esővizet gyűjtenek,tehát a kút víz simán mehet bele.
Szabálytalan, de senki nem fogja ellenőrizni.
A szolgáltatónak az a fontos, hogy te amennyi bement víz annak megfelelően fizess csatorna díjat is, ha pedig locsolásra vagy másra használod a bemenő vizet akkor lehet kerti vízmérő órád és nem kell utána csatorna díjat fizetned.
Ahogy írták, ennek a beruházásnak költsége van. A költség nagyon sokára fog megtérülni és kényelmetlen is. A kútvizet hogy juttatod el a vécébe? Szivattyúzod? Akkor az áram kerül pénzedbe. Vagy beviszed vödörrel? Akkor neked nehezebb a dolgod.
Ha úgy gondolod, hogy neked ez jobb, akkor csináld, senki nem fog odafigyelni rá. Amit néznek, hogy az esővíz elvezető ne legyen bekötve a csatornába. Ezért mennek gyakran füstpatronokkal nézni a hálózatot, hol jön fel a házaknál a csatornarendszerbe tett füst. Mással nem foglalkoznak.
Valójában a magyar víztisztító rendszernek a minél hígabb szennyvíz a jó. Ezért nem lehet nálunk konyhamalacot sem használni, mert a konyhai maradék nem kerülhet a szennyvíz rendszerbe, nem tud megbirkózni vele a tisztító rendszer. A magyar vízművesek el is mondták amikor pár éve ment a németeknél a víztakarékossági kampány, hogy nálunk nem nyomják ezt a szöveget, mert árt a tisztító rendszernek ha kevés víz megy a csatornarendszerbe és nekik az a jobb ha több vizet engednek le az emberek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!