Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi rezsi különbsègek vannak a...

Mi rezsi különbsègek vannak a különböző fűtèsi lehetősègek között egy házban?

Figyelt kérdés
Szeretnènk házat venni, de annyira nem ástuk bele magunkat ebbe a tèmába, ès nyilván annyira nem is tudjuk mi különbsègek vannak a fűtèsi lehetősègek között. Pl egy sima gázkonvektoros vagy gáz kazán, vegyes tüzelèsű kazán vagy èll kondenzációs kazán között? Rezsiben mennyire különböznek ès melyik a kedvezőbb? Úgy tudom most ez a kondenzációs kazán ami nyerő, egy kb 100-120nm házban ha nincs mennyi a kièpítèse? Megèri? Vagy a gázkonvektoroknál is vannak már újabbak amik energia takarèkosabbak?
2024. febr. 7. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Kondenzációs kazán radiátorokkal a legköltséghatékonyabb, központi fűtés esetén. ~2,5 millió körül lesz. Csendes, nincs huzathatás, éves karbantarása 20-40000 ft.
2024. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha már bent van a gáz a házban, akkor a gázkazános központi fűtést jóval 2,5millió alatt is ki lehet építeni. Második helyen pedig a vegyestüzelésű kazán áll.

Gázkonvektorok tekintetében is van egy kis fejlődés a több évtizedes készülékekhez képest.

2024. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kondenzációs kazán, fűtő klíma, hőszivattyú, fatüzelés központi kazánnal tüzépes fával, ezek nagyjából egy árban vannak.


Az elektromos kazánt és a fűtőpanelt kerülni kell, a felsoroltaktól 3-4x drágább fűteni vele.


Érdemes alacsony hőmérséklettel dolgozó felületfűtést (padló vagy fal vagy mennyezetfűtés) szereltetni, mert arra bármilyen modern hőtermelőt ráköthetsz.

A radiátor mindig drágább lesz, mert magasabb hőmérsékleten kell a vizet keringetni benne.


Manapság minden energia fajta drága, pénzt egyedül azzal tudsz megfogni hogy csökkented a ház hőigényét, ahhoz meg szigetelés kell.


A gázkonvektor elavult technika, lehetőleg kerülni kell vagy nagyot alkudni a ház árából.

2024. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

3-as,nem mindenben adok igazat. A hőszivattyús fűtési rendszer teljesen kiugró, kiépítési költsége többszöröse a kazános megoldásoknak.

"Érdemes alacsony hőmérséklettel dolgozó felületfűtést (padló vagy fal vagy mennyezetfűtés) szereltetni, mert arra bármilyen modern hőtermelőt ráköthetsz."

Kb. csak hőszivattyút köthet rá, minden más megoldás csak keverőszeleppel és komoly szabályozási körökkel használható. Nem véletlen ez, a padlófűtést direkt a hőszivattyúhoz fejlesztették ki, miután rájöttek, hogy a hőszivattyú a radiátoros rendszerek megtáplálására alkalmatlan.

"A radiátor mindig drágább lesz, mert magasabb hőmérsékleten kell a vizet keringetni benne."

Nem a víz hőmérsékletétől függ hogy drágább-e, hanem a fűtendő épület hőigényétől. Hiába igényel több energiát a magasabb hőmérsékletre való vízmelegítés, ezzel arányosan a radiátor és levegő hőmérsékletkülönbségével arányos leadott hőteljesítmény is nő, így a felfűtés rövidebb idő alatt tud végbemenni.

"Manapság minden energia fajta drága, pénzt egyedül azzal tudsz megfogni hogy csökkented a ház hőigényét, ahhoz meg szigetelés kell."

Erről van szó!

2024. febr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

2:


Pont, hogy a régi öntöttvas konvektor a hatékonyabb az újakhoz képest.


----


Az az érzésem a kommentek olvasásakor, mintha egy másik országból írnátok.

Magyarország 10+ éve szubtrópusi éghajlat, 350-480 m3-eket fűtök évente egy régi, felújítandó ablakos, nem szigetelt téglaépületben (210-240 légköbméter kb.)... Baromira mindegy, mivel fűtök - az igaz, hogy ez cirkóval (az enyém konvektoros lakás) akár évi 50-80 m3-rel kevesebb is lehetne -, az elektromos fűtést nem merném csak bevállalni, ami drága lehetne egy hidegebb télen, amikor is mondjuk konvektorral évi 800 m3 lehetne a gázigény.


Persze tudom, hogy az ország elég nagy ahhoz, hogy másutt sokkal hidegebb is legyen, és esetleg ugyanekkora épületet, ha az a puszta közepén álló ház, négyszer ennyivel lehessen kifűteni, de hát na.

2024. febr. 8. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Hőszivattyúval lehet radiátoros rendszert is működtetni, csak rosszabb lesz a hatásfoka. Vagy meg kell venni kb 500000 felárral a magas hőmérsékletű verziót.

Ha csak a fűtő rendszert nézzük, akkor:

Vegyeskazán, biztonsági rendszerrel ~2m

Vegyeskazán, biztonsági rendszerrel, kéménnyel ~2,5 m

Vegyeskazán, biztonsági rendszerrel, kéménnyel, 1600 literes pufferral, szabályzó körökkel 3,5m

Kombi gázkazán beüzemelve 1 szabályzó körrel ~1,1

Fűtő kazán+ indirekt tároló vagy tárolós kazán ~1,4

Egy jó fajta állandó teljesítményű hőszivattyú (~2,6m) + telepítés = 3,3

Állandó teljesítményű hőszivattyú + hmv (~3,5) ~4,2

(tudom lehet venni feléért is hőszivattyút, és a face csoportokban ők panaszkodnak mindig mikor hideg van, hogy a gép nem tudja kifűteni a házat, ez évi 2-3 hét. Ez olyan, mint mikor a kamu fűtésre optimalizált klímát hasonlítják egy fűtő klímához. A hőnyivattyúnak hmv-vel vagy hmv nélkül nagyon komoly gépészet szükséges, ezért ilyen költséges a telepítés, és nagyobb helyet foglal, mint a vegyes kazános rendszerek + a kültéri egység.)


Ha a gáz nem megoldás és van pénz vegyes+ pufferre, akkor tedd hozzá a hőszivattyú felárát. Számold bele azt is, hogy nem kell fát vágnod. kb mindenki utálja a favágást. Amit megspórolsz a fán, azt majd elköltöd szervizre meg karbantartásra, de magától megy a rendszer.

A gázkazánhoz viszonyítva, ha rezsi kereten bellül vagy akkor nem tud meg térülni a hőszivattyú felára az élettartama alatt. Ezeknek a gépknek 10 év felett minden nap ajándék. Jelenleg a gáz olcsóbb, mint a fűtési szezont nézve.


A gáz ára már 2023 március óta a háború előtti árakon van, tehát a felhalmozást figyelembe véve, idei télre már nem kéne hogy legyen rezsi keret... Majd meglátjuk...

2024. febr. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

*ocsi ebbe bele tettem a radiátort is :)))

--> csak a kazán beüzemelve!

"Vegyeskazán, biztonsági rendszerrel ~2m -->0,8-1m!

Vegyeskazán, biztonsági rendszerrel, kéménnyel ~2,5 m --> 1,3-1,5m!

Vegyeskazán, biztonsági rendszerrel, kéménnyel, 1600 literes pufferral, szabályzó körökkel 2,5m

2024. febr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

"Vegyeskazán, biztonsági rendszerrel ~2m


Vegyeskazán, biztonsági rendszerrel, kéménnyel ~2,5 m"


Gondolod hogy egy kémény építés megvan fél millióból? Én nagyon boldog lennék, ha nekem ennyiér megcsinálnák. 6méter magas, 20cm belső átmérő.

2024. febr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!