Ha lejár a vizora az uj kb. mennyibe kerûl, ės mennyi idõ alatt szerelik fel? Gondolom azt a szolgáltato intėzi
Nekem tavaly nyár elején cseréltek társasházi ingatlanban 2 db mérőórát.
Két körös procedúra volt:
- jött a szerelő, akinek van erre tanúsítványa és kb 15 perces kemény melóért kifizettem 45 eFt-ot, az áfát csak akkor erőszakolta volna ki, ha szegénynek számlát kellett volna kiállítania (garanciajegyet adott).
- ezt követően ki kellett tölteni egy vízműves adatlapot, amit azért ezért a munkadíjért be is vitt a szolgáltatóhoz
- onnan 3 hónap múlvára kiesett egy blomba ellenőr (vízmű saját alkalmazottja) aki az 5 perces szemrevételezésért 18 eFt-ot számlázott ki, de azt nem neki kellett kp-ben fizetni, hanem hozzáíródott a számlához kb 1,5 hónap múlva.
Mindezt 8 évente és 2 nap szabadsággal lehet kivitelezni és már 60 eFt feletti áron… mondjuk az időt pont megtudtam megoldani, mert ilyen 9-15 óra között érkezünk jellegű a szolgáltatói hozzáállás sajnos a nagyképű alap, hogy te rostokoljál otthon és várd, hogy nagy kegyesen megérkezzenek…és nekem még szerencsém van, mert egyrészt rugalmas, részben HO-ban végezhető szellemi munkám is van, meg nálunk lehet a szabadság napokat felezni is, de sok családban még a szabadság is hozzá adható a számlához :(
Mindezt Budapestről írtam
Százhalombattán pár ezer forintot kellett fizetni néhány hete.
Nálunk (Fejér m.) nem kellett fizetni.
Attól függ, hogy milyen vízóra.
Ha egy családi ház egyetlen, úgynevezett bekötési vízmérőjéről van szó, az területi vízművek tulajdona, így a karbantartás és a vízóracsere is az ő feladatuk, a költségek az ingatlan tulajdonosát terhelik. Ilyen fő vízórája a társasházaknak is van, ott a közös költségből fizetnek.
Ha egy társasház bekötési vízmérője utáni mellékvízmérőről beszélünk, az a lakás tulajdonosáé, és az ő felelőssége a csere, ami magánúton intézendő valamilyen csőszerelő szakember segítségével, de barkácsoló vénával megáldott fogyasztók megoldják maguknak, nem ördöngősség. Ha van rajta plomba amit le kell törni, azt pótolni szükséges. A cseréről, az új plomba számáról a félreértések elkerülése végett érdemes értesíteni a közös képviselőt/társasházkezelőt. Hogy ehhez ragaszkodnak-e, az társasház-függő, van ahol ügyet sem vetnek rá. Ha igen, olyan szerelőt válasszunk, aki rendelkezik hitelesítési jogosítvánnyal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!