Miért van a magyar nép ilyen mértékig rábu@#lva a gázra? Nyugatabbra, illetve a skandináv országokban, egyáltalán nem jellemző, sőt az egyesült államokban sem!
Pl. Amerikában a régebbi házakban nem is hogy Hőszivattyú volt, hanem egyszerű fűtőszál be süllyesztve rács mögé a falba és kandalló. A nagynénémnél aki kint lakik az államokban, csak klíma van a házban.
Amellett, hogy egyébként hőszivattyúval pl. sokkal hatékonyabb és gazdaságosabb fűteni, a gáz még veszélyes is!
A mostani házban amit csinálok, pl. egyáltalán nem lesz gáz, elektromos Padlófűtés illetve "Parapetes" klíma lesz beszerelve, a melegvizet hőszivattyús bojler állítja majd elő és mivel normális Hőszigetelés lesz, egyáltalán nem lesz magas a költség!
Szóval kérdezem én, mi ez a gáz őrület Magyarországon? Miért hiszik azt a magyarok hogyha nem lesz gáz akkor megfagynak? Miért hiszik azt, hogy mással nem lehet hatékonyan fűteni? Miért hiszik azt hogyha egy ingatlanban nincsen gáz akkor az szar? Miért ér kevesebbet a piacon egy ingatlan ha nincs benne gáz? Miért jellemző ez a őrület erre az országra, illetve a szomszédos poszt szovjet országokban? Mintha gáz nélkül megállna az élet…
"hőszivattyúval pl. sokkal hatékonyabb és gazdaságosabb fűteni"
Egyáltalán nem hatékonyabb hőszivattyúval fűteni, mint gázzal. És nem is gazdaságosabb. Persze, ha "ingyen" telepítesz napelemet támogatásból, akkor igen. Meg a politikai döntés alapján tollvonással meghúzott kedvezményes tarifával is talán.
De piaci áron (most a valós piaci árra gondolok, nem a piacinak nevezett hatósági árra) nem az. Hiába jobb a hőszivíttyú hatásfoka, az áram ára egységnyi energiára vetítve jóval több, mint kétszerese a gáznak. Amit nyersz a réven, azt elveszted a vámon.
"Szóval kérdezem én, mi ez a gáz őrület Magyarországon?"
Már generációk óta olyan lakóingatlanokba születtünk, amiben gázfűtés van.
Semennyit nem kellett költeni gáztervre, kiépítésre, stb.
Én azt hiszem, a mieinkbe a XIX. században építették ki a gázfűtést.
Az egyiket 1990-ben újította fel az önkormányzat, kérdezd meg, mért cirkót tettek bele.
Valószínűleg azért, mert van annyi géz Magyarországon, hogy ellássa a szükségleteket.
Volt lakótelepi lakásunk is, abban azt mondják, termálvíz volt a melegvíz is, a fűtővíz is, nem melegítették, így jött ki a föld alól.
"A mostani házban amit csinálok, pl. egyáltalán nem lesz gáz, elektromos Padlófűtés"
Na ez szép baleset lesz, de mindenki a saját hibájából tanul.
A fűtőszál a gatyád is lezabálja.
Hőszivattyúval fűtünk és állítjuk elő a melegvizet, de az előző tulaj meghagyta a régi gázcirkót is. És milyen jól tette...
Amikor beköltöztünk (ősszel), az éves termelést elvitte az előző tulaj, így saját tapasztalat, hogy olcsóbb volt a gázcirkóval fűteni, mint a hőszivattyúval. A hőszivattyú gyorsan átlépte volna a rezsicsökkentett keretet, így le lett állítva, a cirkóval lazán belefértünk.
Napelem. Aki ezzel példálózik az egyébként olvas híreket? Mert csak jelzem, hogy a bruttósítás óriási érvágás azoknak, akik az éves szaldóra alapozták a fűtési rendszerüket évekkel ezelőtt. Télen elfogyasztunk 900 kWh-t és megtermelünk jó esetben 200-at. A 200-at kifizetik 4,4 forinttal, én meg megveszem 30+, avagy 70 forintért jelen állás szerint. A hülyének is megéri napelembe ölni a pénzét. És tudom. Ilyenkor jön, hogy okosítani kell a házat, meg mégtöbb szigetelést rápakolni, stb. De kérdem én: Normál országban az lehet alap, normális felfogás, hogy egy 5+ milliós beruházást toldjál már meg 6-7 év múlva még ennyivel? Mert az amúgysem igazán megtérülni látszó beruházás így valóban sosem fog, akkor meg van értelme ennyivel többet költeni sok esetben ÚJRA? Amíg ennyire nem lehet bízni az aktuális kormányban, én feladtam.
A fűtőszál/panel stb rendszerek rezsikereten belül 2,8-3,2x többe kerül fűteni, mint egy kondenzációs kazánnal.
Villannyal egyértelműen nem férsz ebbe bele, de gázzal egy BB 100 m2-es ház 1000 m3 alatt megáll melegvízzel.
Ugyanez elektromosan ahogy te képzeled 5,5-5,8x többe fog kerülni!
Azért, mert téli hőveszteséget kell pótolni, csak nem mindegy 9500KWh vagy éppen 1000 m3 gáz. Hatásfokokat figyelembe véve a 2 szám megközelítőleg egyenlő hőenergiát ad (ez fizika, nincs mit cáfolni rajta). 116000 ft vs 675000 ft, még a hülyének is megéri villannyal fűteni.
A hőszivattyú max 50%-al fűt olcsóbban, mint a kondenzációs kazán. Konkrét tény, hogy a hőszivattyú felára nem tud megtérülni az élettartama alatt. Ha 7-8 évet kibír a kompresszora örülni kell, a csere meg kb 1,5x többe kerül, mint egy kondenzációs kazán kondenzációsra történő cseréje.
Gáz van, rengeteg gáz van, csak nem kell az nyugat eu-nak... Az ára meg már régen vissza állt a háború előtti értékekre:
Az usa féle palagáznak rosszabb az égéshője 20-30%-al (attól függ honnan jön), 3-5x drágább mint az orosz gáz. Mégis ez kinek jó? (nem az eu-nak!).
Mikor a németek meginogtak hirtelen felrobbant az Északi Áramlat 1-2! Pedig a 2. elindításával még olcsóbb lehetett volna a gáz, mert megszűntek volna a tranzit díjak egy része. De ha nem is lett volna olcsóbb, nem is emelkedett volna valószínűleg. Ez kinek lett volna jó? (Az Eu-nak!).
(olcsó gáz--> olcsó áram --> olcsó üzemeltetési és előállítási költségek --> olcsóbb termékek. Na ez kinek lett volna jó? Hát persze, hogy az Eu-nak. És kinek lett volna rossz? Az USA-nak)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!