Melyik olcsóbb gázkazánnal? Egész napkozben ugyanannyi fok a lakásban vagy ha csak du 5től este 9ig fűtök?
Elozo honapban kicsi volt a számla. Gondolom mert nem volt kint olyan hideg. Most egy hét alatt annyit fogyasztott mint egy hónap alatt októberben. Le kéne faragni.
Mivel 8-5ig irodában vagyok, két lehetőségem van
A) Reggel 7 és este 9 kozott 21.5 fok. este 9kor kikapcsol és reggel 7kor bekapcsol (nem tudok a kazán mellett aludni)
B) du 5kor bekapcsol 21.5 fokra, este 8kor felkapcsol 22re, este 9kor kikapcsol (azert kapcsol fel 22re hogy éjjel ne huljon le annyira)
Melyik olcsobb?
"Nem a kazánt kapcsolgatnám,hanem a fűtési víz hőfokát venném 40 okra vissza ."
A kazán nem akkor kapcsol ki mikor elérte a rendszerben lévő víz hőmérséklete a 40°C-ot, hanem mikor a termosztáttal rendelkező helyiség hőmérséklete elérte a beállított értéket.
Padlófűtésnek elegendő a 40, de radiátornál mer nem mindig, mivel ez a téli hőveszteségen múlik mennyire érdemes állítani.
"A kazán nem akkor kapcsol ki mikor elérte a rendszerben lévő víz hőmérséklete a 40°C-ot, hanem....."
De kikapcsol, ha 40 fokra van állítva! Jól is nèznènk ki ha nem kapcsolnia ki!
#12-nél a pont. A kazán lekapcsol, amikor 40 fokos a víz (már ha ennyire van állítva), de maga a fűtés (pl. az utókeringetés, amikor csak a szivattyú jár, de a gáz nem megy) megy tovább, hidegebb napon a végtelenségig, mert 40 fokos kimenő vízzel nem fogsz semmit felfűteni.
Ráadásul a vízközvesedés miatt érdemes legalább 65 fokra tenni a vizet. Hidegebb víznél valamiért jobban képződik a vízkő, és mivel a víz az országban mindenhol kemény (kb. csak ahol a Tiszából veszik, ott nem) ez bizony gondot jelenthet.
"Ráadásul a vízközvesedés miatt érdemes legalább 65 fokra tenni a vizet. Hidegebb víznél valamiért jobban képződik a vízkő"
Ez fordítva van!
11+ a helyiség hőfokra céloztam...
Amíg van hőfoklépcső primer oldalon nem fog kikapcsolni, kivéve, ha a szoba termosztát azt mondja neki.
"a fűtési víz hőfokát venném 40 okra vissza .Így előbb kapcsol ki a kazán és a radiátorok sem hidegek."
40 fokon megy a kazán x percet mire eléri a beállított értéket, 45 fokon meg megy x-y percet. Alacsonyabb hőfokon tovább tart felfűteni a házat, tehát tovább is megy a kazán.
Spórolni ott lehet ha alacsonyabb hőfokra fűti valaki a házát. 20 fokhoz képest +1°C az +6% energia igény. 52-54C nél ne legyen több a kazánban a visszatérő víz akkor tud kondenzálni. A legtöbb vissza térő hőfokra szabályoz primer oldalon ekkor 52fokig biztosan kondenzál. De van olyan amelyik előremenőre szabályoz, de ekkor is 52 nél nem kéne magasabbnak lennie a visszatérő víz hőfoknak.
Szóval amíg a kondenzációs hőmérsékleten megy a rendszer nem igen függ össze az energia felhasználással.
Nekem padlófűtés 30 fokos előremenővel 2,5 óra alatt fűti fel a házat 20-ról 22-re, 40 fokon meg 1,5. Van radiátorom is ezért 45-re van állítva, ezen a hőfokon kb 30 perc alatt fűti fel a szobákat.
Kérdező, szerintem első kísérletnek jó úgy, ahogy a #6-os kommentedben leírtad. Ha 17 óráig dolgozol, és akkor elindul a fűtés, akkor ebben az enyhe időben előfordulhat, hogy mire hazaérsz, kellemes meleg fogad. Ha lassabban fűtődik fel a lakásod, akkor egy félórával vagy egy órával hamarabbra programozd. Illetve amikor megjönnek a komolyabb nappali fagyok, akkor is előrébb kell állítani a 21 fokot 17 óránál.
[Nálad csak 2 fokkal kell feljebb menni. Van olyan ismerősöm, aki nap közben nem fűt, de olyan szigeteletlen háza van, hogy fagyponton a reggeli 19 fokról délután 6-ra már csak 14 fok van a házban. Na onnan nehéz felfűteni komfortos melegre...]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!