Távhő mérése mennyire pontos ?
Sziasztok! Sosem laktunk ezelőtt távhős lakásban. Ma reggel láttuk kiírva, hogy mindenki tekerje fel 5-ösre mert indul a fűtési szezon és így lesz légtelenítve. Mi egész nap nem leszünk holnap itthon, akkor mire hazaérünk lesz 30 fok a lakásban ?
Mi van ha hazajövünk és lejjebb tekerjük, de ugyanúgy olyan nagy mértékben számol tovább majd? Létezhet ilyen?
Mennyire pontos a mérés ? A radiátorokon van egy kis számláló vagy nem tudom mi. Gondolom az kommunikál egy központi mérővel. Ezek mennyire pontosak olyan téren, hogy pl valami meghibásodik és akkor is számolja az átfolyó vizet mikor nem is fűt, vagy többet számol el valami hiba miatt? A tulajok azt mondtàk minden hónapban ugyanannyit kelll fizetni, tavasszal elszámolás. Mivel nem ismerem ezt a fűtési rendszert nem szeretnék tavasszal meglepetést hogy csillagászati összeget be kell fizetni mert valami félrement a mérésnél egy technikai hiba miatt.
A társasház kezelő cég/közös képviselő, vagyis a kiíró sokszor ugyanígy nincs tisztában a fűtési rendszer működésével.
A radiátorszelepeket addig kellene kinyitva tartani mindenkinek, amíg a ház fűtési csöveit feltöltik és kilégtelenítik a szakemberek a fűtés elindítása előtt. Ha ilyenkor van a házban kizárt fűtőtest, abból nem tud távozni az esetleg benne lévő levegő, ami majd a kinyitásakor kerül be a rendszerbe és akkor lehet megint légteleníteni az egészet. Ha már megy a fűtés, nyugodtan el lehet zárni a radiátorszelepeket, vagy igény szerint lejjebb lehet tekerni a maximumról. A jelentős többletköltséghez sokáig kell feleslegesen működtetni a fűtőtesteket, pár órányi fűtés miatt nem kell izgulni, ha aznap az indítás után értek csak haza.
Az összfogyasztást pontos központi hőmennyiségmérők mérik, a fűtési szezon végén a költségosztást a radiátorokra szerelt egyéni mérők segítségével dobják majd szét a lakók között. Meghibásodni bármi tud, érdemes tartani egy füzetet otthon, és abban vezetni az egyéni költségosztók által mutatott számokat. Ha valamelyik kütyün akkor is nő a szám, ha ki van zárva a fűtőtest, az pl. hibára utal. A jövő évben már tudtok majd viszonyítani az idei szezon számai alapján a fogyasztás költségeire.
Légtelenítéshez még nem forró vizet szoktak keringetni, szóval akár hőmerős költségmegosztó (radiátorra ragasztott), akár utólagos valódi hőmennyiségmérő (a bejáratnál, újracsövezéssel) nem fog jelentős mennyiséget mérni.
De egyébként ha egy napig megy maxon, akkor sem lesz semmi különös, a fűtési szezon fél évig tart.
#4: a szolgáltató a háznak számláz, a hőközpontban van rendes hőmennyiségmérő.
A házon belüli móricka megosztók már csak a lakók közti elosztasban számítanak
A légtelenítés hamar megvan, remélem azóta letekerted oda ami még éppen nem kényelmetlen.
Amit most fizetsz az a tavalyi tényleges fogyasztásnak megfelelő mennyiség. Ha sokat fogyasztasz akkor rá kell fizetned a fűtési idény után és a mostani idény átlagával számlázzák majd a következő idényt, amit szintén majd utólag korrigálnak.
Ha keveset fogyasztasz akkor viszaadják a pénzt. A bérbeadók ezt szeretik megtartani, úgyhogy mindenképp kérd el az elszámoló számlát mert ha mínuszos akkor az téged illet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!