Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 2024 től minden napelemes...

Adi235 kérdése:

2024 től minden napelemes átkerül havi szaldóba?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 22. 06:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
37%

#10: a zöldülés az lenne, hogy kevesebb energiát használunk.

a napelem pont nem erre visz sajnos.

2023. ápr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
41%

"Amivel nem is biztos, hogy éltek volna, ha már akkor tudják, hogy a szaldó nem örök. (Bár lehet, hogy tudták...)"

Másutt már írtam, hogy én kb 2015 óta írogatok a hurráoptimizmusos írások alá, hogy ez a paradicsomi állapot csak addig lesz így, míg kevés napelemes van. Amit legtöbbször az adott honlapok gazdái felszínre sem engedtek. :D De az egyiken, amelyiken megjelent, kaptam egy választ, hogy most ez van, emiatt ruházunk be, de ha majd változik a helyzet, akkor majd szembenézünk vele. Nos, nem is kell mást csinálni, mint szembenézni a helyzettel. Ami, már hadd legyek kissé rosszindulatú, de pontos, általános iskolás hatodikos aggyal felmérhető volt, hogy el fog jönni. Ha azt mondanánk, hogy legfeljebb villamos szakembereknek, akkor még mindig ott van az, hogy ilyen beruházást szakember tanácsa nélkül végrehajtani, hát az az ötös lottó, aminél ugye köztudomású, hogy az esély a nem nyerés mellett van.

2023. ápr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
52%

12, hmmm, jogos.

Ugyanakkor nagy valószínűséggel éppenhogy a villamos szakemberek tanácsolták ezeket a beruházásokat, akik meglátták a napelemekben az üzletet, a piaci rést?

Vagy te még nem találkoztál pl. olyan tetőfedővel, aki 3 m2 cserép kicserélése helyett azt javasolta, hogy rakassál új tetőt? (Ez csak egy példa..)

A szomszédom fiatal villamosmérnök. A napelemek körüli cirkusz kirobbanása előtt rakatott fel gyorsan párat. Egy ideig még élvezi az előnyeit, aztán fújhatja. Pedig szakember.

2023. ápr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

6+


Akik szerint nem így van tudnának feltölteni egy ide vonatkozó szolgáltatói szerződés részletet??? (Mivel az enyémben nincs ilyen rész!)


[link]

A rendelet ennyit ír erről:

"2. § (1) A Rendelet 9. § (2a) és (2b) bekezdései helyébe a következő rendelkezések lépnek:

„(2a) A 2024. január 1. előtt létesített (az elosztói szabályzatban meghatározottak szerint üzembe helyezett)

háztartási méretű kiserőmű esetében az üzembe helyezését követő 10. év végéig, de legalább a 2024. január 1. utáni

első elszámoló számla által érintett időszak végéig a mérési intervallumokban mért, irányonként elkülönített és

összegzett mennyiségek különbsége alapján kell a forgalomarányos rendszerhasználati díjakat megfizetni.

2023. ápr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
84%

Akik itt pampognak, azoknak egyébként van napelemük? :D

Már csak azért kérdezem, mert nekünk van (6 éve) és marha nyugodtan ülök a bizonytalanságban, nem bántam meg a döntést, már megtérült.

Én is azt gondolom, hogy azt azért sejteni lehetett, hogy nem lesz örökre "kolbászból a kerítés". Már akkor is, amikor mi csináltattuk, csak idő kérdése volt, hogy mikor változik a helyzet. Én a lelkem mélyén azt remélem (már ha ennél a kormánynál lehet ilyet), hogy észszerű, akarom mondani fair megoldás jön. Már csak azért is, mert ha a klímatudatosság irányába megyünk, akkor nem jó politika, ha a napelemesek égetni kezdik szezonban az energiát, mert "szarérthugyért" veszi át a szolgáltató a felesleget. Értem ez alatt a medence fűtést, garázs hűtést, de akár még a szomszédoknak is át dobok egy-egy hosszabbítót, hogy használják csak. A sor legvégén még üzleti szempontból sem biztos, hogy jó, mert ha minden napelemesnek csak két szomszédja van, akiket ellát árammal, ők már annyival kevesebbet vételeznek a rendszerből, ergo a szolgáltatónak árbevétel kiesés, ergo nem éri meg. Jó, most kicsit sarkos voltam.

A régebbi napelemesek általában nem a kispénzes polgárok, akik amúgy azért szereltettek, mert nem tudták fizetni a rezsijüket, gondolom ez evidens... Vélhetően ez a jövőben sem változik, akkor meg aztán ha csak 200 kwh-t nem kell kifizetnem télen a 800-ból (havi szaldó mondjuk), már pozitív részemről a mérleg. (Mondom ezt én, egy megtérült rendszerrel.)

2023. ápr. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
54%

Azt gondolom, hogy minél többen fogják szép fehér színű fényvisszaverő mûanyag fedéllel a nap ingyenes energiáját visszaverni a napelemeikről, és lekapcsolni az invertert, annál inkább megóvjuk a rendszerünket a használódástól, a forradalom utáni időkig, amikor majd nem ember és civilizáció ellenes, barbarista kormány lesz végre.


Addig meg égetjük a fosszilist.

2023. ápr. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!