Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha megbuherálnám a villanyórát...

Ha megbuherálnám a villanyórát, megbüntetne a szolgáltató?

Figyelt kérdés
Nem a villanyóra szekrényre gondoltam vagy magára a vilanyórára, hanem a vezetékekre. Az A1-es villanyóra mellett van egy B-s is, amire a villanybojler van rákötve. Arra gondoltam, hogy ráépítek valamilyen automatikát, hogy ha bekapcsolják a vezérelt áramkört, automatikusan átkapcsoljon a teljes ház arra. Úgy olvastam, hogy olyan eszközök használhatóak B-s áramkörről, melyek fixen (nem dugaszolhatóan) csatlakoztatottak, tehát elviekben, ha így oldanám meg az automatát, nem ütközne törvénybe. Mit gondoltok?

2022. júl. 17. 07:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
58%

"nem hinném hogy egy jogállamban meghatározhatnának ilyet, hogy amit kifizettél, azzal ne rendelkezhess szabadon."

Ostobának lenni fáj? Nem kifizeti, hanem előre beleegyezik a feltételekbe, és mikor beleegyezett, akkor módosítja a dolgot. Ez bárhol csalás, de ha jogilag nem is, emberileg fejlett főpatkány viselkedés. Te tán lopod nagymamád pénzét a fiókból? Azzal van nagyjából fajsúlyilag egálban.

2022. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!