Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Meddig élősködhetnek még a...

Meddig élősködhetnek még a napelem-tulajdonosok a többieken azzal, hogy ingyen akkumulátornak használhatják az energiaszolgáltatók rendszerét, aminek az árát a többi magánember -azaz fogyasztó- havi befizetéseiből fedezik a szolgáltatók?

Figyelt kérdés

Olyan ez, mintha a jómódúak tüzelőjének az árát azok a szegényebb emberek adnák össze, akiknek nem tellett sokmilliós napelemre.

Meg persze azok is hozzájárulnak ehhez anyagilag, akik lakásban laknak és nem is tudnának saját napelemet felszereltetni, mert nincs hová.



2022. márc. 12. 20:11
1 2 3
 21/27 anonim válasza:
54%

Nem élősködnek a napelem-tulajdonosok a többieken azzal, hogy ingyen akkumulátornak használhatják az energiaszolgáltatók rendszerét.


Mi kapjuk kb. 38-40 Forintért az áram 1KW óráját. A napelemesektől meg 10-12 Forintért veszi meg az áram szolgáltató és tovább adja nekünk 38-40 Forintért.


Kedves kérdező, nyugodj meg! Nem olyan jó üzlet a napelem telepítés.

2022. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
60%

"Nem élősködnek a napelem-tulajdonosok a többieken azzal, hogy ingyen akkumulátornak használhatják az energiaszolgáltatók rendszerét."


Atttól függ, milyen elszámolással vannak.

A szaldó elszámolással igenis "élősködnek" (ez erős kifejezés) azzal, hogy a 1 betáplált kWh-ért 1 kWh-t ki is vehet a rendszerből úgy, hogy nem fizet érte.


A villamosenergia árában viszont NEM csak az áramért fizetünk, hanem a rendszerhasználatért is, amit az "1-et beadok-1e-et kiveszek" rendszerben nem fizet meg a napelemes emberke.

Sőt, az általa betáplált villamosenergiát az áramszolgáltató akkor is megveszi, ha nincsen szüksége rá, mert pl. az adott terület fogyasztása nem kívánja meg ott a többlet energiát.

2022. márc. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
39%

“ A villamosenergia árában viszont NEM csak az áramért fizetünk, hanem a rendszerhasználatért is,”


Nem, tévedsz. Az energiában az energiát fizeted meg (plusz millió dolgot, mint co2 adó stb.)


A rendszerhasználtra és karbantartásra ott a készenléti díj, amit akkor is fizetsz, ha nulla lenne a fogyasztásod.


“ pl. az adott terület fogyasztása nem kívánja meg ott a többlet energiát.”


Ha az adott terület nem kívánja meg, akkor átirányítják olyan területre, ahol szükség van rá. Nem véletlenül fejlesztik a hálózatot egész Európában.

2022. márc. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"Nem, tévedsz."


Nem tévedek. Nézd meg, mit tartalmaz 1 kWh energia ára.


"Ha az adott terület nem kívánja meg, akkor átirányítják olyan területre, ahol szükség van rá."


Nem. Főleg a helyi kiserőműveket nem tudják "oda irányítani" (wtf?) mert helyben táplál be.

Ezért akarják azt, hogy ha nem a közeli, de a középtávoli jövőben majd a napelemes termelés is ugyanúgy vezérelt legyen, mint most a vezérelt vételezés. És a szolgáltató mondja meg, hogy mikor van szüksége rá, amúgy meg csinálj vele amit akarsz. Pl. egy jól kiépített rendszerben a túltermelésnél elindulhat egy bekészített mosás. Vagy lehet tölteni az autót.

2022. márc. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
A smart grid kb ugyanez lenne nagyban.
2022. márc. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
34%

Abszolút igazad van kérdező, nem értem sokan hogy nem fogják fel.


Egyébként ennek az élősködésnek a lényege gondolom a napelem mint környezetbarát termelés előnyben részesítése. De lassan olyan sok lesz, hogy ez a rendszer nem fenntartható. El fogják törölni a szaldo rendszert, ahogy pl a zöld rendszamos ingyenes parkolást is.

2022. márc. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Nekünk ipari áramra van szerződésünk az ELMŰ-vel, és ipari áramra van egy nagy napelemrendszerünk, 50 kilowattos beépített teljesítménnyel, havi szinten 4-500 ezer forintnyi áramot mindenképpen szokott termelni, és a többletet mind a mai napig szépen ki szokták fizetni. Hozzáteszem, csak az ÁRAMOT fizetik ki, a rendszerhasználati díjakat nem. De így is nagyon megéri a havi legalább 4-500, de nyáron simán 7-800 ezer forintos megtakarítás.


Egyébként a pontosítás kedvéért: Az új rendelet, amit említetek, egyáltalán nem vonatkozik semmilyen módon az ipari, céges fogyasztókra, és az ő napelemrendszereikre és az ő szaldószerződéseikre. Ezen kívül szintén nem vonatkozik a korábban megkötött szaldószerződésekre, azokat nem szünteti meg, nem helyezi hatályon kívül, arról rendelkezik, hogy a rendelet útán újonnan létesített lakosság HMKE esetén új szaldómegállapodás már nem köthető, csak bruttó elszámolású, és ebben a bruttó elszámolásban a rendszerből felvett és a rendszerbe visszatáplált áramot különválasztják, még időben is külön nézik, mennyi ment erre, és mennyi ment arra, és egyáltalán nem feltételül azonos tarifával adják el a fogyasztónak azt a mennyiséget, ami felé mozgott az ad-vesz mérőjén, és veszik tőle meg azt a mennyiséget, ami meg felőle mozgott a másik irányba (ugye akkor ha reggel fogyaszt, de délután termel, akkor reggel megveszi, és délután eladja, ha nem ugyanaz a tarifa a két irányba, akkor ott eltérés lehet). És egyszerűen mivel a visszavételi tarifa várhatóan jóval alacsonyabb lesz az eladásinál, ezért NEM VALÓSZÍNŰ, hogy valakinek többlete tudjon lenni, amit visszaigényelni jogosult lesz a szolgáltatótól, de ha mégis, akkor azt továbbra is visszakapja

2022. júl. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!