Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ez alapján, ha csak 2025 után...

Ez alapján, ha csak 2025 után tudnék családi házat venni, akkor nem építhetnék már kandallót bele?

Figyelt kérdés

[link]


Szerettem volna kandallót a házamba, klasszikus fa tüzelésűt. Ez alapján nem lehet majd ilyenem?



2021. dec. 11. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A cikk szerint pont a fosszilis tüzelőanyagúakat tiltanák be(földgáz, olaj, szén). A "biomasszát"(fa) pedig nem, mert fentartható erdőgazdálkodás mellett az megújuló és közel zéró CO2 kibocsátású.
2021. dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Na az érdekes lesz, ha már a gázfűtést is betiltják.
2021. dec. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2: Igen, főleg, hogy jelenleg nincsen környezetkímélő megoldásunk energiára. Közvetve minden káros, még ha nem olyan látványosan is. A szélerőművek műanyag (karbonszál ötvözetes) lapátait pl föld alá ássák el tömegesen meghibásodás vagy időtartam lejárta után, nagy ökolábnyomot hagyva maguk után. [link]
2021. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Önök az LG Magyarország fizetett hirdetését olvasták. Baromság,a kandalló nem a fő fűtőberendezés, hanem egy látványelem, arra meg nem vonatkozik semmilyen energiahatékonysági törvény. Akkor ennyi erővel be lehetne tiltani az éttermekben a flambírozást, meg esetleg a gázöngyújtót is.
2021. dec. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Akár 3 is rakhatsz be .
2021. dec. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyfelől, ez pont a gázt tiltaná, másrészről nem fog megvalósulni.

A CO2 globális probléma, azt lehet, hogy csökkentené, de a légszennyezést, ami lokális probléma pedig lényegesen növelné.

Ha csökkenteni akarjuk a gázfogyasztásunkat, akkor első körben minden magyar nagyváros át kellene állítani termálvizes távfűtésre. Erre vannak is példák.

Falvakban, ahol a szilárd tüzelés okozta légszennyezés komoly probléma, a gáz lenne az utolsó, amit tiltani kellene. Oké, legyen áram(hőszivattyú, stb), de ezzel is az a baj, hogy az erőmű meg majd gázzal állítja azt elő, innentől nem nyertünk semmit. A napelem nem megoldás, pont a téli fűtési időszakban nagyon kicsi a termelésük. Szóval marad a lejobb megoldásnak a gáz és az áram, ami mint íróm télen részben szintén gázból származik.

Illetve bármilyen fűtés esetén a jobb hőszigetelés. Ha kevesebbet kell fűteni, az mindenképp javít, bármivel is mennyen a fűtés.

2021. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A magyar elektromos infrastruktúra nem bírná el még középtávon sem az átállást, ami végül is az áram lenne. Már most a héten háromszor is megdőlt a napi áramfelhasználási csúcs, és csak jelentős importtal tudták kikompenzálni a kínálati oldal deficitjét. Ehhez vegyük még hozzá az elektromos autók tömeges elterjedését, és beláthatjuk, hogy Paks II megszorozva hárommal is marha kevés lesz hogy kiváltsa az évi pár milliárd m3 földgáz, és pár millió hordó kőolaj energiatartamát villamos energiával. Franciaországban nagyon elterjedt az elektromos fűtés, és bár nem egészen hétszer vannak többen, mégis 58 atomreaktoruk van, és még így is télen sokszor összeomlik órákra a hálózat, akkor a fogyasztás. Miután ott is kezdenek tömegesen megjelenni az elektromos autók,fontolóra vették hogy még jó párat építenek.
2021. dec. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7: A "miért" viszont érdekes kérdés. Nyakra-főre tolják a napelem pályázatokat az emberek, a lakosság jelentős része rég elfelejtette a hagyományos izzókat, megy az "aliexpress-es" led mindenhová IS, az új mosógépek és tévék energiatakarékosabbak az 5 évvel ezelőttinél, és mindezek ellenére nőtt a lakossági (?) fogyasztás? Miért?
2021. dec. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"és mindezek ellenére nőtt a lakossági (?) fogyasztás? Miért?"


Több (rengeteg) oka van ennek.

Egyrészt az elektormos fűtések (hőszivattyú "fűtőklíma", infrapnel, elektormos padlófűtés és hasonlók) egyre népszerűbbek. A napelemek is terjednek, de nem ennyire. Illetve fűteni télen, világítani éjszaka szoktunk, amikor nem süt a nap, így (bár pénzbe nem kerül) ez is megjelenik a hálózati elszámolásban, hiába termeli vissza nyári délutánokon a napelem.

A lámpák, számítógépek, mosógépek stb. fogyasztása valóban csökkent a technika fejlődésével, de pl. a jellemzően egyik legnagyobb villamos fogyasztó, a villanybojler nem (hiszen az eddig is 100% körüli hatásofokú volt). De mondhatnánk a sütőt, hajszárítót stb. A bojlerem 2000, a számítógépen ~150 wattot fogyaszt. Hiába csökken óriási technikai fejlődéssel ez utóbbi tizedére, az összesítésen az alig fog meglátszani.

Hiába csökkent az egyes eszközök fogyasztása, de a darabszám nőtt. Lehet hogy egy számítógép vagy TV kevesebbet fogyaszt mint 20 éve, csak akkor családonként 1 TV volt, most meg mindenkinek saját, plusz egy a konyhába, plusz egy a nappaliba... Csak a saját életemből legalább 7-8 olyan elektromos kütyüt/háztartási eszközt tudnék mondani, amihez hasonlóm 5 évvel ezelőtt még nem volt. Pl. sima klímát is jóval több helyen látsz, mint néhány éve, de említhetném a villamos/indukciós főzőlapot is.

"Otthon töltős" elektromos autók is jóval nagyobb számban vannak jelen, mint akár csak néhány éve.

A kerti/barkács gépeim közül is legalább 3 van, ami 10 éve benzines volt ma pedig már eletromos.


Illetve nem konkrét elektromos eszköz, de a fogyasztói mentalitás megváltozása. Egyrészt nőtt az általános életszínvonal, így az emebrek kevésbé spórolósak az árammal (is). Másrészt az elektromos eszközök esetén az átlag fogyasztó nem találkozik közvetlen a környezetszennyező hatással (bár valahol mélyen mindneki tudja hogy ez sem tiszta energia). Lásd: Az elektromos fűnyíró nem füstöl úgy mint a benzines. Valahol messze egy erőműben ugyanúgy (?) szennyez az is, de ezzel közvetlenül nem találkozik a fogyasztó, így ez nem motiválja a takarékosabb felhasználásra.

2021. dec. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22%
Az elektroszmog is szennyezés, nem is akármilyen. A bolygó ökoszisztémájára nézve a lehető legkárosabb. Az emberi test is elektromos rendszer, annak a működését is megzavarja. Én egy percnél tovább nem tudok a kezemben elektromos eszközt tartani (aminek akksija is van), mert felduzzad, bepirosodik a kezem, és viszket, fáj.
2021. dec. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!