Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hollandiában mennyivel másabba...

Hollandiában mennyivel másabbak az életviteli viszonyok?

Figyelt kérdés
Jövőhónapban tervezem a kiutazást (Venlo és környékére), és nyugi, tisztába vagyok azzal hogy minden drágább, de mennyivel? Olyan válaszok érdekelnének csak ahol leírjátok hogy mennyi nélkülözéssel, mennyi tehető félre ha pl 11€/óra lesz a bérem (Bruttó). Nem tudom kiszámolni hogy mennyi lesz a nettó, mert nem tudom hogy mik a jogszabályok erre. Nálunk ha jól tudom akkor a Bruttó bevétel 66%-a az amit kézbe kap nettóba az ember. Ott is így van vagy csak nálunk?

2021. júl. 13. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Húha.... És még nyelveket sem beszélsz...? Azért ezek az infók pár kattintással elérhetőek... Nyilván nem annyi az SZJA + egyéb levonások mint nálunk....
2021. júl. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

... de mondjuk magyarul is google első találat...


[link]

2021. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt pedig olvashatsz a társadalombiztosításról:

[link]

2021. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2021. júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A mindennapi élethez szükséges _alapvető_ dolgok nem drágábbak, de amint meguntad a bicajozást és az otthoni tévézést, igen durva árakba fogsz szaladni.
2021. júl. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#1 De, beszélek angolul :)
2021. júl. 19. 06:56
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Az angol nyelv tudásoddal sokra nem mész. A hollandok nagy része meg érti az angolt, biztos hogy válaszolni is fognak a kérdéseidre, de könnyeb lesz neked is meg másoknak, ha el kezded meg tanulni a holland nyelvet is.

A hollandok nagy része, el fogja várni tőled azt, hogy meg tanuld a nyelvüket, főleg ha hosszú távon szeretnél ott maradni.

Hollandiában olyan dolgokért kell, majd adót fizetned, amin a legtöbb országban csak nevetnének rajta. Hollandia drága hely és sok az értelmetlen adózás.

Én rokonokhoz szoktam ki menni Hannover mellé, amikor tehetem, és ők mondták több alkalommal, hogy oda is csak az menjen ki, akinek van egy szakmája ami ott hiány és jól beszéli a nyelvet. Egy jó tanács, ha nem muszáj, akkor ne beszéljél magyarul, mert a hollandok egy része nem szereti a magyarokat. Több üzletben a bejáratnál, olyan papírok vannak ki ragasztva ( MAGYAR NE LOPJ!!!)

2021. júl. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van bármilyen kérdésed hollandiával, akkor nagyon szívesen válaszolok rá, ha tudok.
2021. júl. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!