Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 215 ezres fizetéssel fel...

215 ezres fizetéssel fel merjek venni 75 ezer forint hitelt?

Figyelt kérdés

Két éven belül szeretnék külön költözni. Most fogok venni egy házat, ami fel lesz újítva. Ezt egy 7,5 milliós hitelből finnanszíroznám. 10 éves a futamidő, fix törlesztővel, forint alapon. Természetesen számolok előre, van egy bonyolult excel táblám, ahol mindent kiszámoltam, és ott az jön ki hogy átlag havi 50-em marad mindenen felül. Ugyanakkor jól jönne néhány tanács gyakorlatiasabb emberektől.


Más hitelem nincs, és nem is tervezek. Egyedül élnék. Magyarország déli részén veszem a házat.


2021. jan. 10. 13:47
1 2
 11/13 anonim válasza:

Nagyon necces, de én bevállalnám ilyen körülmények között. Sok tényezőt figyelembe kell venni. Lehetne még gyűjteni pl 3 évig, de addigra ki tudja, hogy az ingatlanpiac mit hoz, lehet feljebb mennek az árak, és ugyanott vagyunk.

Váratlan kiadásokkal számolni kell, de nem minden hónapban vannak. Ha az első mondjuk 1 évben fixen félre tudod tenni az 50-et, akkor szerintem utána már nem lehet nagy gond, főleg, hogy az évek alatt nőni fog a fizetés is.

2021. jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem olvass sokat a kiszamolo.hu oldalon.

Az egyik javasolt szabálya, hogy 4 évnyi nettódnál ne kerüljön többe a lakásod/házad. Ennek úgy nagyjából megfelel amit írsz.

A másik szabálya, hogy mindig legy legalább 6 havi megélhetésre félretett pénzed, ahhoz csak táppénz vagy munkanélküliség esetén lehet nyúlni. Ennyi pénzed marad a házvásárláskor is?


Én 2 dolgot látok kockázatosnak: biztos, hogy a vásárlás-hitel minden költségével kalkulálsz? Ami pedig a neccesebb, hogy számolod a felújítás költségét? Biztos elég lesz rá annyi? Illetve egy különálló háznál biztos, hogy jól tudod a fűtésköltséget becsülni? Akkor is ki fogsz tudni jönni belőle, ha kiderül, hogy kazánt kell cserélni?


75 törlesztő, kb 60 rezsi, kb 50 kaja+ruha. És már csak 30-ad maradt.


Én kicsit rizikósnak érzem. De próbáld meg, hogy egy éven keresztül csak azt az 50-et költöd /és a saját kajádat te veszed/ ami eszerint jut majd. Ha úgy érzed, hogy kibirsz így 10 évet, akkor megpróbálhatod.

2021. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a 75 ezres törlesztőt soknak érzem. Ilyen fizetés mellett max 50 ezret mernék bevállalni. Ha tudod, hogy a következő 10 évben számíthatsz a szüleid segítségére anyagi értelemben is, akkor viszont már más a helyzet.
2021. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!