Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázbekötéshez pontosan mi...

Gázbekötéshez pontosan mi kell és mi mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Odáig eljutottam, hogy a telken belülre a csonk, az elvileg díjmentes, de terveztetni kell hozzá ami 30-100 ezer ft. között mozog...


De utána mi kell? Csövek és még mi?


Van egy 40 m2-es parasztházam, a terv 4 vagy 5 konvektor + gáztűzhely és esetleg egy bojler...


Ezekhez mi kell, kb. mennyi lehet a kiépítés?



2020. dec. 30. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy mennyire ingyenes a telken belülre hozni a gázt,ezt jobb lenne a szolgáltatótól megkérdezni.Ingyenességbe ne nagyon reménykedjél.

A gázcsonktól már gáztervező az írány adó.Mivel ő a felelőse a munkának,mert a szolgáltató ki van iktatva,akár 100 ast elkérhet.

Jobb lenne ha központi fűtésben gondolkodnál.A konvektorok nagyon ráfizetősek,és nem is olcsók. Minden szakember drágán dolgozik.

Azt kell megfogadni,aki nem csapja össze a munkát .

Csak úgy röpködnek a 100 ezrek.

2020. dec. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alapból csak kondenzációs kazánt lehet beszereltetni. Az olyan 300.000Ft. A kémény további 800 ezer forint! A központi rendszer (csövezés, radiátor) benne lesz szerintem fél millióba...

De kell majd gázterv, ami mérnöki munka. Maradjunk annyiban, nem olcsó.


Miért nem veszel inkább A+++ kategóriás hőszivattyús klímát?

A hisense energy pro, amit tudok nagyon ajánlani, vagy Daikin, vagy bármely japán márka gépeit meg lehet nézni!

Ekkora lakásba elég 2-3db belőle, 1 nap alatt kiépítik neked. Igényelsz H tarifát hozzá, és fele annyi az áram díja.

Tiszta, biztonságos és olcsó üzemeltetni.

Általában egy 3.5kw-os klíma olyan 5000Ft villanyszámla növekedést okoz, ez csökkenthető H tarifával! Neked ekkora lakást kifűtenék havi 10 ezerből. Ami éves szinten 120.000Ft. Ennél a gázkazán többet fog fogyasztani.

Szóval a helyedbe mindenképp valami nagyon jó klímát vennék, a Gree-t meg a kínai márkákat kerüld.


Mondok neked számokat még.

Egy 3A-s gépnek a Scop értéke 5 felett van. Ez azt jelenti, hogy mondjuk 1kw energiáből 5kw hőenergiát állít elő. Ez enyhébb időben lehet akár 8-as szorzó is!

Persze mivel inverteres, nem fog max teljesítményen menni, ezért ha csak 2kw hőenergia kell a 22 fok szinten tartásához, akkor neked 400 watt energiából meg fogja oldani. H tarifával az áram díja 24 Ft/kwh.

Magyarul 2 óránként maximum 48Ft-al számolhatsz. Éjszakára ki lehet kapcsolni, mert akkor amúgy sem jó túl melegben aludni. Így kb megy neked effektíven 16 órát.

16x 24 az 384Ft de számolj 400 forintal.

Így ott van, hogy 12 ezer forintból megúszod.

De 2kw hőenergia szinten tartáshoz nagy hidegben van szükség. Ilyen enyhe időben aligha.

Plusz lehet spórolni a hálószobában, ha ott csak este tartózkodsz, akkor úgy időzíted a bekapcsolást. Vagy nappal ott csak egy 18 fokos szintentartást állítasz, és este beprogramozod, hogy menjen fel 22-re.

Az előnye ebben is rejlik, míg a központi fűtés esetén sajnos 1 termosztát van ami vezérli az egész ház hőmérsékletét, addig hőszivattyús klímával lokálisan is tudod! Ezzel rengeteg energiát lehet megspórolni!


Annyi hogy szigeteld le a mennyezetet, felmész rágurítasz üveggyapotot és jó lesz. Új ablak és ajtó és rendben is vagy.


A beszereléshez egy példa a hisense energy pro ára olyan 270.000Ft-ba kerül. Ebből kell neked 2 vagy 3db. (Pontosan nem tudom, mert nem látom a ház elrendezését).

Szerintem 3db 2.5kw elegendő vagy 2db 3.5kw-os modell hisz a ház hőigényét 5kw-ra becsülném. De a klímát nem baj ha túlméretezed, sőt muszáj is.

De számoljunk 3db-al. Telepítéssel mindennel együtt megvan 950.000Ft-ból. De tuti jobb árat is ki tudsz majd alkudni. Ami fontos, nagyon jó klímaszerelőt válassz, és ragaszkodj a 3 méteres csövezéshez mindegyiknél!


Gázzal sokkal drágábban oldod ezt meg, az tuti.

950 ezer forintért nem lesz központi fűtésed.

A hőszivattyús klíma előnye még az is, hogy ugye van 3db. Ne adj isten 5 év múlva valamiért az egyik meghibásodik, akkor sem maradsz fűtés nélkül. Ha a gázkazán megadja magát, akkor annyi....

Szóval én így 2021-ben már nem gázban gondolkodnék.


Ha több pénzed van, akkor meg levegő-víz hőszivattyú rendszerben kell gondolkodni, de egy ilyen rendszer ára elég sok sajnos.

2021. jan. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az évi 120.000Ft fűtési költséget elszámoltam, hisz nem 12 hónapot fűtesz hanem max 6 hónapot, abból is 3 hónap ami extrémebb.

De extrém hidegben többet fogyaszt így nem baj ha ennyiben gondolkozol.

Amúgy így legalább a hűtésed is meg van oldva.

Sajnos egy parasztház is képes felmelegedni nyáron akár 28 fokra is, ez meg alváshoz már nagyon sok. Így ez a gond is le van tudva.

2021. jan. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Két milla
2021. okt. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!