Melyik a gazdaságosabb: fél kádnyi vízben fürödni vagy 10 percig zuhanyozni?
Azonnal megkapod a választ a te esetedre, ha egyszer zuhanyozáskor bedugod a dugót a kádban és fogod látni, hogy te mennyi vizet használsz el erre. Én már kipróbáltam.
Nálunk egyébként nem megy a zuhanyozás, mert nagyon pici a fürdő, a bojler meg úgy van feltéve, hogy függönyt nem lehet a kád elé tenni és így minden zuhanyozással úszik a fürdő, folyik még az ajtóról is a vízpára, pedig a lehetőség szerint vigyázunk.
Így marad a kádban fürdés és nagyjából azonos a vízfogyasztás, ha tényleg csak le akarsz mosakodni, nem pedig elmerülni és áztatni magad.
A kád mérete és a tested mérete ismerete nélkül ezt megválaszolni szinte lehetettlen...
Pl az a víz, ami kislanyom esetében negyed kád víz, az ha en belefekszem, teljes kád víz lesz..
Szerintem a zuhanyozás felnőtt embernél szinte minden esetben gazdaságosabb mint annyi vízben kádban lefürödni,hogy relatíve rendesen tisztálkodni lehessen.(utánna ugyis kell,illik egy gyors zuhany)
Nem utolsó sorban frissítőbb és higénikusabb,egészségesebb a zuhany.
Nőknek meg egyéb más miatt is előnyös,kellemes lehet😅
Ahogy előttem írták, több tényezőtől függ a víz menyisége. Az ember és a kád méretétől, a zuhanyfej kialakításától, hiszen léteznek energiatakarékosak is, de a mosakodási szokások is befolyásolják.
Legcélszerűbb: Kinyitod a zuhanycsapot, majd bevizezed magad, elzárod a vizet, beszappanozod, betusfürdőzöd magad, igény szerint dörzsölöd, majd kinyitod, megereszted a vizet és leöblíted. Huszadannyi, mintha megfürödnél egy kád vízben. Véded a pénztárcádat és a környezetet!
Amennyiben fürdőszivacsot, fürdőpamacsot használsz, mellyel habot képzel, a tusfürdő negyede is elég egy mosakodáshoz. Ha pedig hidegen sajtolt növényi szappant használsz, akkor valóban többet megteszel a környezetvédelemért is.
Megmondom az őszintét, én nem vagyok totális zöld, kedvelem a tusfürdőket, hajtógáz mentes parfümöket, párom viszont ekcémás, ő teljesen natúr-kozmetikumokat használ. Kiskamasz gyerekeink ezt is azt is, de próbálnak zöldek lenni. Még nem alakult ki a saját szokásuk. Mindenki a fenti módon zuhanyzik itthon, hetente egyszer lehet pancsolnia, áztatni a hab testünket a kádban. (kivétel persze betegség esetén a hűtőfürdő vagy az izomlazító fürdősóban áztatás) Házunkban két fürdőszoba van, egyikben zuhanyzó, másikban kád és zuhanyzó is. Előző lakásunkban kád volt, melynek volt zuhanyparavánja. Szerintem, a legtöbb kád estében meglehet oldani a zuhanyparaván vagy zuhanyfüggöny felszerelését. Interneten számos megoldást lehet találni!
Pl. létezik ilyen és egyéb spéci kialakítású is:
Még egy tipp: Az ikea-ban kapható karos vízcsapok (keverőcsapok) kialakítása nagyon praktikus, takarékos. Hiszen nem teljesen jobbra és balra mozog a kar, hanem jobbra kicsit, balra sokat. Alapból, ha felnyitja az ember hideg víz jön, nem pedig kevert hideg-meleg. Egy gyors kézmosásért nem indul be a kazán, nem enged feleslegesen meleg vizet a csövekbe. Ha meleg vízre van igényünk, akkor el kell fordítani a kart balra. (minél jobban, annál melegebb lesz)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!