Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Melyik a gazdaságosabb: fél...

Melyik a gazdaságosabb: fél kádnyi vízben fürödni vagy 10 percig zuhanyozni?

Figyelt kérdés
2020. jún. 4. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Azonnal megkapod a választ a te esetedre, ha egyszer zuhanyozáskor bedugod a dugót a kádban és fogod látni, hogy te mennyi vizet használsz el erre. Én már kipróbáltam.

Nálunk egyébként nem megy a zuhanyozás, mert nagyon pici a fürdő, a bojler meg úgy van feltéve, hogy függönyt nem lehet a kád elé tenni és így minden zuhanyozással úszik a fürdő, folyik még az ajtóról is a vízpára, pedig a lehetőség szerint vigyázunk.

Így marad a kádban fürdés és nagyjából azonos a vízfogyasztás, ha tényleg csak le akarsz mosakodni, nem pedig elmerülni és áztatni magad.

2020. jún. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

A kád mérete és a tested mérete ismerete nélkül ezt megválaszolni szinte lehetettlen...

Pl az a víz, ami kislanyom esetében negyed kád víz, az ha en belefekszem, teljes kád víz lesz..

2020. jún. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos elég nagy a testem :) akkor nekem gazdaságosabb lehet a kád. De este lemérem
2020. jún. 4. 10:05
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Nálam ott a baj, hogy szeretek fürdeni, de utána ugyanúgy le kell zuhanyoznom, mert a koszos víz rajtam marad akkor is, ha pl habfürdőt teszek bele. Szóval mindenképp gazdaságosabb számomra a zuhanyzás :D
2020. jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Arról nem is beszélve, hogy egy 1-2 órás fürdesnél vagy 20* belepisilek...
2020. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sunshinedoll ***** válasza:
35%
Én is 4-eshez hasonlóan nem szeretek csak fürödni. Ha fürdök, utána mindig gyorsan lezuhanyzok, mert nem érzem magam tisztának, hiába szappanos meg habfürdős víz, így viszont pazarlóbb is, időben is sokkal több, szóval én már évek óta maradok a zuhanyzásnál.
2020. jún. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%

Szerintem a zuhanyozás felnőtt embernél szinte minden esetben gazdaságosabb mint annyi vízben kádban lefürödni,hogy relatíve rendesen tisztálkodni lehessen.(utánna ugyis kell,illik egy gyors zuhany)

Nem utolsó sorban frissítőbb és higénikusabb,egészségesebb a zuhany.

Nőknek meg egyéb más miatt is előnyös,kellemes lehet😅

2020. jún. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták, több tényezőtől függ a víz menyisége. Az ember és a kád méretétől, a zuhanyfej kialakításától, hiszen léteznek energiatakarékosak is, de a mosakodási szokások is befolyásolják.

Legcélszerűbb: Kinyitod a zuhanycsapot, majd bevizezed magad, elzárod a vizet, beszappanozod, betusfürdőzöd magad, igény szerint dörzsölöd, majd kinyitod, megereszted a vizet és leöblíted. Huszadannyi, mintha megfürödnél egy kád vízben. Véded a pénztárcádat és a környezetet!

Amennyiben fürdőszivacsot, fürdőpamacsot használsz, mellyel habot képzel, a tusfürdő negyede is elég egy mosakodáshoz. Ha pedig hidegen sajtolt növényi szappant használsz, akkor valóban többet megteszel a környezetvédelemért is.

Megmondom az őszintét, én nem vagyok totális zöld, kedvelem a tusfürdőket, hajtógáz mentes parfümöket, párom viszont ekcémás, ő teljesen natúr-kozmetikumokat használ. Kiskamasz gyerekeink ezt is azt is, de próbálnak zöldek lenni. Még nem alakult ki a saját szokásuk. Mindenki a fenti módon zuhanyzik itthon, hetente egyszer lehet pancsolnia, áztatni a hab testünket a kádban. (kivétel persze betegség esetén a hűtőfürdő vagy az izomlazító fürdősóban áztatás) Házunkban két fürdőszoba van, egyikben zuhanyzó, másikban kád és zuhanyzó is. Előző lakásunkban kád volt, melynek volt zuhanyparavánja. Szerintem, a legtöbb kád estében meglehet oldani a zuhanyparaván vagy zuhanyfüggöny felszerelését. Interneten számos megoldást lehet találni!

Pl. létezik ilyen és egyéb spéci kialakítású is:

[link]


Még egy tipp: Az ikea-ban kapható karos vízcsapok (keverőcsapok) kialakítása nagyon praktikus, takarékos. Hiszen nem teljesen jobbra és balra mozog a kar, hanem jobbra kicsit, balra sokat. Alapból, ha felnyitja az ember hideg víz jön, nem pedig kevert hideg-meleg. Egy gyors kézmosásért nem indul be a kazán, nem enged feleslegesen meleg vizet a csövekbe. Ha meleg vízre van igényünk, akkor el kell fordítani a kart balra. (minél jobban, annál melegebb lesz)

[link]

2020. jún. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez az elzárom, amíg szappanozok valóban takarékos, de sajnos nagyon nem komfortos. Annó a kollégiumban így kellett csinálni, hogy másnak is jusson melegvíz. Kb mint a villám, úgy szappanoztunk, mert vizesen meg lehetett fagyni. Itthon is, ha kiszállok a vízből, rettentően fázok. Pedig az csak pár másodperc, amíg felveszem a köntöst.
2020. jún. 9. 18:07
 10/10 anonim ***** válasza:
#8: nálam nem praktikus a használat közbeni elzárás, mert a hőmérséklet beállításával elmegy annyi víz, mint ha egyből lezuhanyoznék xD Az amúgy elég drága karos csapok előbb-utóbb elvízkövesednek, és lehetetlen lesz eltalálni a kva forró, és jéghideg közti átmenetet. A tekerőssel meg csak a baj van, mert összefogdosod, csúszik rajta a kezed, stb... olyan zuhanyfej a praktikus, aminél van lehetőség elzárni a vizet. De hogy egyszerre legyen víztakarékos, megfelelő nyomású, és el is lehessen zárni a vizet, na olyat még nem találtak fel :D
2020. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!