Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Létezik olyan napelem rendszer...

Létezik olyan napelem rendszer amit otthonra belehet szerelni és onnan megy a fűtés illetve a hűtés energiája?

Figyelt kérdés
Illetve azzal kiegészítve, hogy mint egy üzemanyag töltő állomás, eltárolva az energiát arról tölteni a villany autót ? Így egyetlen gombnyomással leválasztanám magam mindenféle szolgáltatókról?

2020. jan. 26. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván létezik, ha nem zavar, hogy dupla annyiba fog kerülni az áram előállítása úgy, mint amit a szolgáltató számláz.
2020. jan. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Van. Sziget üzemű napelem rendszernek hívják. Nagyon drága, mert nagy akkuk kellenek, hiszen fel kell készülnöd arra, hogy a hó ráesik a napelemre és 1-2 napig minimális a termelése.

Úgy tudom, a szolgáltató nem engedi meg, hogy néha rácsatlakozz, néha meg ne (pár éves info).

Olyan rendszert a "szürke zónában" lehet csinálni, hogy némi akkuval áthidalod az időt, amíg áramszünet van. Ebben lenne fantázia, de sem adminisztratívan, sem műszakilag nem egyszerű. (Pár éve sok volt az áramszünet, akkor utánanéztem, végül vettem két szünetmentes tápot az "érzékeny fogyasztóknak")

2020. jan. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg napelemes rendszer telepítése otthonra átlagosat nézve mondjuk a havi vill.számlád 15 ezer akkor ennek a kiváltása kis ráhagyással kb 2 millió forint esetleg még 150-200 ezer hozzá ha a vill.órát is ki kell helyezni az udvari falra. Megtérülési idő kiszámolható.
2020. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezik. De...


Egy jól szigetelt háznak januárban kb. 25 kWh a napi fűtési igénye.

Ahhoz, hogy ezt a téli zimankóban kitermeld, nagyjából 30-40 kWp napelem teljesítmény kell. Ez durván 20 millió.


+ akkumulátor 5 millió (5 évente csere)

+ inverteres klíma vagy hőszivattyú, amivel ténylegesen fűtesz.


Ha spórolni akarsz, akkor szigeteld le a házat normálisan és rakass fel H tarifás villanyórát, vegyél inverteres klímát. Ha van gáz, akkor meg egy új gázkazánt.

2020. jan. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz az a 20 milla kicsit sok?
2020. jan. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet még keveset is írtam. Napelemmel termelt áramot elfűteni ráadásul sziget üzemben, ez a létező legnagyobb beruházást igénylő variáció.


A júniusi teljesítmény (vagyis a csúcs teljesítmény, mindenütt ezt adják meg az adatlapokon) 10%-át tudják januárban.

2020. jan. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűbb, ha nem választod le magad, hanem egyszerűen a visszatöltős megoldást használod.

De egyébként létezik ilyen, persze. Csak némi pénz és macera.

2020. jan. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És melyik visszatöltős verzió a legjobb. Ha autót is szeretnék tölteni, illetve mondjuk vagy a fűtést vagy a hűtést áramról menne, és persze a villanyszámla.
2020. jan. 28. 17:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy amikor nem akksikban tárolod az áramot, hanem vezetéken "betöltöd" a hálózatba a pluszt, cserébe meg használhatod a hálózati áramot amikor kell.
2020. jan. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés alapján arra következtetek, hogy nem rendelkezel korrekt információkkal a napelemes rendszerekkel kapcsolatban. Amik kimaradtak: a nyári napfordulókor a nappal hossza 16 óra, és 8 órát van éjszaka. A téli napforduló idején éppen fordítva, a nappal hossza 8 óra, az éjszaka 16 óra hossza. És télen gyakran van köd, vagy borult időszak, akár hetekig. Az elmúlt három hétben összesen ha volt 8 órányi napsütés. A napelem teljesítményét (maximális termelését) ideális körülmények között adják meg [szabványosan]. Tehát pl. merőlegesen esik be a napsugárzás. Ha nem olyan állványod van, ami követi a nap járását, akkor a 30 fokos hajlás-szögű déli tájolású tetődön ez csak néhány nap tavasszal és ősszel. Télen alacsonyabb a nap járása, nyáron meg magasabb. Ja, és az elektromos áram termelés a hőmérséklettel fordítva arányos. Tehát a nyári kánikulában rosszabb a hatásfok.

Na mindezek fényében a fűtéssel kapcsolatban annyi mondható el, hogy a lényegében nyáron megtermelt jelentős felesleget télen szeretnéd elfűteni. Ehhez olyan méretű akkumulátor park kellene, ha a szolgáltatóról le akarnád választani magad, hogy annak az ára irreális. Még a néhány ködös nap kibírása is irreális lenne.

"És melyik visszatöltős verzió a legjobb"

Egyféle van, az, amit az áramszolgáltatód kínál. Évi elszámolással szerződj, és a nyáron napsütésben megtermelt felesleget télen elhasználhatod. De nyilván nyári éjszakákon is csak fogyasztasz és nem termelsz. A napelem által termelt áramot nyáron az aktuálisan éppen üzemelő berendezésed, hűtőszekrény, klíma használja, és csak a felesleg lesz feltáplálva a hálózatra. Ezt egy speciális villanyóra méri, amin a hálózatba feltöltött fogyasztás is mérve van, és a te irányodba lejövő elektromos fogyasztás is mérve van. E kettő különbsége alapján lesz az éves elszámolás. Nyilván úgy érdemes tervezni, hogy a kettő nagyjából egálban legyen, illetve évek átlagában kiegyenlítődjön. Egy 1 kW teljesítményű napelem 1100-1200 kWh áramot termel átlagosan évente. Ha a villany- és fűtés-számláidat visszanézed, és a fűtést is átszámolod kWh-ra, akkor tudsz egy jó saccot az éves átlag energia fogyasztásodról. Na ennek fényében kell szakemberrel konzultálni, hogy ezt a fogyasztást hány napelem táblával kellene megtermeltetni a te tetődön, aminek olyan a tájolása, és olyan a hajlás-szöge amilyennek építetted.

2020. jan. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!