Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hol találok olyan színmintát...

Hol találok olyan színmintát (falfesték), amit az egész képernyőn meg tudok jeleníteni és nem csak néhány centin látom?

Figyelt kérdés
Én azok alapján egyszerűen nem tudok dönteni.
2010. jún. 14. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
ha megvan a néhány centis, akkor printscreen, megnyitsz egy paintet. ctrl + v, pipetta a kis színre, megnyitsz egy új lapot és az egészed beszínezed vele:D
2010. jún. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az előző ötlet nem rossz! :)

Arra azért figyelj, hogy a monitor által megjelenített szín és a valóság néha nagyon eltérő tud lenni. Inkább kérj színmintát a festékboltban.

2010. jún. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

rendes festékboltban adnak. néhány ezez forint kaukciót kell fizetni ugyan, de az visszajár.


egyébként még színminta sem az igazi, mi pont most festetünk, kiválasztottuk a színt, de mondta a festő, hogy azért csináljunk egy próbát. egy kéttenyérnyi darabot lefestett nekünk. igaza volt, a vége egy sokkal világosabb szín lett.

2010. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát persze, mindenki, aki már fogott ecsetet a kezében, -tudja, hogy a vödörben lévő festék és a frissen fölkent is sokkal sötétebbnek látszik, mint amikor kiszárad.

De itt a képernyős történetnél ennél sokkal többről van szó. Akinek a monitorja be van állítva, az erről tud, akinek pedig nincs, az ne is reménykedjen abban, hogy színhelyes képet kap.

2010. jún. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Hát persze, mindenki, aki már fogott ecsetet a kezében, -tudja, hogy a vödörben lévő festék és a frissen fölkent is sokkal sötétebbnek látszik, mint amikor kiszárad."


sajnálom, ha félreérthető volt.

nem arról beszéltem, hogy a vödörben sötétebb a festék, hanem arról, hogy a szinminta alapján választott szín végül sötét lett volna a falon. a végleges szín egy jóval világosabb keverés lett. (az eredetileg választott keverés 1:1 volt, a végleges meg 1:4)


szóval a hivatalos gyári színmintára is inkább csak támaszkodni lehet, de amíg nem látod a falon, addig nem szabad véglegesíteni, mert könnyen megszívja az ember.

2010. jún. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
menj be festékboltba és ézd meg színkártyán mert mindenkinek másra van beállítva a monitorja és eltérő lehet a szín
2010. jún. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak pont az a bajom, hogy nekem a színkártya is kicsi, annyira hülyeség, tudom, már egyszer megjártam!
2010. jún. 17. 08:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!