Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen érvek szólnak a sarokká...

Milyen érvek szólnak a sarokkád mellett? Leendő fürdőszobánk elég nagy hagyományos és sarokkád részére is. Melyiket érdemesebb választani, milyen érvek szólnak az egyik és milyen a másik mellett? A hagyámonyost ismerjük, sarokkádunk sosem volt.

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 11:50
 1/9 anonim válasza:
100%
hát én csak saját tapasztalatból tudom mondani, hogy nem javaslom a sarokkádat. Szerintem nagyon kényelmetlen. Lehet hogy jól néz ki, de ha az ember néha-néha megkívánja, hogy befeküdjön egy fél órára a melegv ízbe arra teljesen alkalmatlan. Párom elég magas ő még nálam is jobban utálja, mert nem fér el benne.
2010. jún. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon dekorativ lehet egy sarokkád, emiatt tetszik, de nekem is vannak kételyeim, azért is fordultam hozzátok. A kedves válaszoló szerint nem jó. Megirnád, pontosan miért nem alkalmas " igazi" fürdőkádnak ?
2010. jún. 1. 12:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a sima, hagyományos kádat javaslom. Nekünk mindkettő volt, és a sarokkádat nagyon nem szerettem.

Rengeteg felesleges víz kellett a fürdéshez. Ráadásul a leülő része mindig bevízkövesedett, és 2-3 naponta kellett vízköveznem, mert szörnyen csúnya volt.

Nekünk most van egy nagy méretű, épített zuhanyfülkénk és egy hagyományos kádunk.

2010. jún. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meggyőztetek, ráadásul azt hiszem, a hagyományos olcsóbb is és a burkolása is egyszerűbb,és ezek szerint a takaritása még inkább. Köszönöm nektek!!
2010. jún. 1. 12:32
 5/9 anonim ***** válasza:

hagyományos kád


abból is találsz dekorativabbat


kényelmesebb,és nem kell bele annyi viz

2010. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2 fürdőszobát újítottunk az idén.Az egyikbe egy hagyományos akril kád került,a másikba egy sarokkád.A hagyományost úgy választottuk,hogy elég hosszú legyen,de ne foglaljon túl sok helyet.Azzal az a probléma,hogy nem U alakú az íve,hanem majdnem négyszög.Ezért is tetszett.De rettenetesen kényelmetlen,sőt az alján a csúszásgátló rendesen nyom.A burkolásnál nem volt vele probléma,nem kellett külön "lábat" venni hozzá,és olcsóbb is volt.

A sarokkádat úgy választottuk,hogy,hogy ne legyenek benne nagy törések,inkább íves legyen,mint "darabos".Ugye kellett hozzá külön láb,ami tarja az egész kádat.Mi a biztonság kedvéért be is párnafáztuk.Igaz,hogy több víz kell bele ahhoz,hogy teljesen elmerülhess,de kényelmesebben tudsz belőle kiszállni is.A burkoláshoz mindenáron előlapot kerestem,de csak bizonyos kádtípusokhoz volt,és külön gyártatni kellett volna a miénkhez.Szóval 10*10-es csíkokból lett kicsempézve,és sokkal dekoratívabb lett,mint a burkolat.

Viszont egy jó tanács:mindenképpen tegyetek szerelőnyílást!

2010. jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Hello!

Albérletben sima kádunk volt, a házba amit építettünk, és egy éve lakjuk, sarokkádat vettünk. Igaz, elég kis méretűt, mert kicsi a fürdő. Mi szeretjük, a burkolással sem volt semmi gond. (csempével oldottuk meg) Egyetlen dolog amit nem szeretek benne, az hogy rikító fehér, és rögtön foltos marad egy fürdés után is. Így minden nap suvickolom... Amúgy, ha újrakezdenénk, akkor is sarokkádat választanék.

2010. jún. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekünk végül hagyományos lett, mert valahogy nem tetszett a sarokkád, mivel az ülőrészét amúgy sem használnám, elmerülni szeretek a vízben. Ehhez viszont feleslegesen sok víz kellett volna.


A barátnőméknek viszont sarokkád van és nem szereti, mert körülményes takarítani és ha alapos akar lenni, akkor bele is mászik, hogy a falat is elérje.

Én átérem a kádamat :-)

2010. jún. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ. Végül én is arra gondoltam, hogy a hagyományost könnyebb átérni, nem szeretnék a takaritás miatt mindig belemászni.Még egyszer kösznöm mindenkinek.
2010. jún. 7. 07:51

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!