Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ha egy konyhabútor nem mdf...

Ha egy konyhabútor nem mdf lapból készül, az már nem is jó? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Mert mindenki "lehurrogja azt, ami nem az, de nekem nincs sok százezer forintom egy bútorra, pedig most vennem kell. Milyen tapasztalataitok vannak? Miből érdemes készíttetni, melyik tartósabb vagy egyáltalán miben érdemes gondolkodnom, ha max 100. 000 Ft-ot tudok kiadni rá?
2010. máj. 7. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Sajnos a bútoralapanyagokhoz nem értek, de azt tanácsolom, nézz be az ikeába, ott lehet olcsón is nagyon jó, szép és tartós konyhabútorokat kapni.
2010. máj. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
51%
Mindegy miből van a bútor, csak a munkalap legyen gránit kőből. Hihetetlenül tartós, és már a legolcsóbb gránit anyag is iszonyú dekoratív. Fontos: NE MÁRVÁNYT. csak gránitot. Normális Kőfaragó csinál már olasz gránitból 35000ft/négyzetméter áron munkalapot
2010. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagynénémék fogtak egy jó állapotban lévő 80-as évek-beli konyhabútort (kb 10000 Ft), kitakarították (kb fél nap), majd a tetejét lecsempézték (10 centis kis csempével - 2000-3000/nm), a szélére került egy vékony szegőléc, aminek a teteje pont egy vonalba esik a csempével, az ajtót pedig leragasztották vékony parafával (annak nem tudom az árát, de nem veszélyesen drága). Valamint a nem vizes részeken a falra is parafa került, a tetejére ugyanolyan szegőléccel. Nagyon szép és fiatalos lett! Jópár éve megvan, és semmi baja. Náluk kicsi a konyha, igazából az egész kijött max. 30000ből, sokkal szebb, mint az ikeás konyhák.

(egyébként fogalmam sincs, mi az az mdf lap és mitől jó, de nem tudom, miért van rá szükség, ha a régi farostlemez konyhák is simán kibírnak 30 évet, a normális fából készültek meg még többet is...)

2010. máj. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én családi házba költöztem,nekem sem volt pénzem kohyhabútorra.A panelben levő konyhaszekrény alsó és fölső részét hoztuk el. A felsőre lábat szereltünk, az szekrényeket öntapadós famintás tapétával vontuk be. A tetejére pedig fóliával boríttot munkalapot szereltünk. Így lett 2 konyhaszekrényem és munkapultom is. 10 éve tökéletes,könnyű takarítani is. Csak a falra csináltattunk egy felakasztható szekrényt,

Az MDF lap nálunk olcsóbb,mint a fa. A farost árát viszont nem tudom. De mindegyik jó szekrénynek. A gránit valóban időtálló,de nagyon drága,és nem is lehet minden tisztítószert használni rá.

2010. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Mi az az mdf lap? Van fidesz és szdsz lap is?
2010. máj. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan ilyen van, csak cseresznyeszínű!

60.ezer volt!Mdf lapból készült!

2010. máj. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Bocs a link itt van!

2010. máj. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Ugy gondolom kaptál hasznos tanácsokat. Az biztos, hogy a régi konyhaszekrények felujitásával jobban jársz, stabilabbak, esztétikusabbak, a mostani modernebb anyagokkal, kiegészitőkkel, egész egyéni, saját izlésednek megfelelőt lehet kihozni egy kis trükkel,kreativitással.
2010. máj. 8. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Vágass egyszerű bútorlapot, a legolcsóbb többnyire a fehér. Vagy vegyél a legolcsóbb, legegyszerűbb garnitúrát. Aztán sok ötlettel csinálhatsz belőle egyedit.

Öntapadós fólia, tapéta, nikecell díszléc, üvegfesték, akármi. Üveges ajtókat lehet szatinálni, csipkefüggönnyel díszíteni.


Jaaa!

A húgoméknál a teljes konyhaszekrény gipszkartonból készült, csak az ajtókat csináltatták meg rá. Ezt otthon is meg lehet csinálni.

A pult is karton, nem tudom mit tesznek rá. Én a mostani eszemmel 10x10-es vagy mozaikcsempével raknám ki a pultomat.

2010. máj. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Mi egy éve csináltattunk bútorlapból konyhabútort méretre, bár tartósabb és szebb az mdf lapos, de nekünk sem volt rá pénzünk. Teljes kihúzású fiókokkal, gázteleszkópos "zsanérokkal" került 120 ezerbe a 3,5m hosszú falra. Én szeretem és jól is néz ki! Sokat meg lehet fogni a szerelvényeken, ha nem akarsz extrát mindenből.Lehet egész olcsókat kapni kisebb bútorboltokban, de a férjem dolgozott ilyen helyen s tudja h a minőségük is olyan...
2010. máj. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!