Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kifeküdtük az ágban a szivacso...

Kovik89 kérdése:

Kifeküdtük az ágban a szivacsot. Milyen megoldást tudnátok ajánlani a a teljes át cserélése miatt?

Figyelt kérdés

Van egy alsó ágyneműtartós nem cserélhető matracos szivaccsal bélelt ágyunk. Méretre 140x200 cm-es. Milyen költséghatékony megoldással lehetne helyre hozni? Az úgy huzata az aljára van tűzve, így a szivacs cseréléséhez azt le kell szedni. Viszont a szivacsot egy év alatt elfeküdnénk. Ebbe a méretbe valahogy beleférhet egy rugós matrac? Vagy ahhoz muszáj új ágykeretet venni? Fedőmatracon is gondolkozunk, de félek nem oldaná meg a problémát. Elvégre a fedőmatrac alatti rész már nem tart, így a fedőmatrac sem tud megfelelően.


A segítőkész válaszokat előre is köszönöm :)



2016. nov. 1. 17:20
 1/10 sanyinak ***** válasza:
A karpitos agyakon nem lehet, illetve nem eri meg matracot cserelni. Vegyetek kulon agykertet (ajar hasznaltat is) + matracot, amit a kesibbiekben mar egyszeru lesz cserelni.
2016. nov. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezek nem olyan fajták amibe sziacsot esetleg betétet lehet cserélni.
2016. nov. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De egy új szivacs bele nagyon sok lenne? Mert magamnak megcsinálnám a cserét. Hozzá való tűzőgép van ismerősnek, így nem szakemberrel csináltatnám. Vagy minden féle módon elvetendő ennek a helyrehozása?
2016. nov. 1. 17:50
 4/10 A kérdező kommentje:

Vajon ha csak szimplán veszünk egy 140x200-as rugós matracot és rátesszük az jó lesz? Vagy az már megint nem ad olyan tartást mint kéne?

Csak mert az ágyneműtartóra meg szükségünk lenne. A keretek között meg elég drága az, ami felnyílós. A szoba mérete miatt viszont csak ez lenne a jó.

2016. nov. 1. 18:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne ettől túl magas az ágy egy jó ágybetét tökéletes lenne rá megfelelő tartást ad. Én egy kihúzható kanapéra tettem ami ugye eleve nem állandó használatra van gyártva. Kaptam pont akkorát ami rá való . A kanapé amúgy is alacsony volt azon felül hogy rettentő kényelmetlen. Kiváló ággyá vált . Perszejó ágybetét legyen ne valami ócska amibe belesüpped az ember.
2016. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor lehet nálunk is ez lesz :)
2016. nov. 1. 19:41
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ez talán a segítségetekre lehet. :)

2016. nov. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem elég rátenni mást, pont azért mert alatta nem tart. Első körben le kell szedni alul a kárpitot. Ezekben az ágyakban a fekvőfelület a szivacs alatt kb olyan mint az elemes szekrénysor hátlapja, alig vastagabb egy kartonpapírnál. Alatta a lécezés is necces. Szóval mindenképp szét kell szedni, és megnézni alulról hogy mi a helyzet, esetleg betenni pluszban egy olcsó ágyrácsot. Utána már mehet rá az új fekvőbetét.
2016. nov. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ha az ágykeretet meg akarjátok tartani akkor ki kell szedni a matrcos részt amit elhasználtatok,esetleg az alját megerősíteni majd venni egy rugós matracot 140*200-ast és kész :)

én sokat keresgéltem és nem egy nap volt,de 50-ért találtam egy megfelelő keménységű rugósat,asszem az IKEÁban

érdemes elmenni,kipróbálni mert nagy különbségek vannak és azért gondolom jól akartok aludni :)

2016. nov. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs pénz, akkor én vennék egy JÓ matracot magában. Ami a tartóban van, azt meg bevágnám karton dobozokba. Aztán következő hónapban vennék valami keretet. Következő hónapban meg a keret alá lehet venni lapos dobozokat ágyneműtartó helyett. Praktikusabb is, tartósabb is, szebb is.


Biztos sok mindenkit megbántok ezzel, de nekem eleve ezekről a felnyitós kárpitos ágyakról mindig a putrik jutnak eszembe. És még tönkre is mennek hamar, pedig szerintem drágák is.

2016. nov. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!