Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A mosogatógép már tényleg nem...

A mosogatógép már tényleg nem luxus? Melyik az, ami árban is jó?

Figyelt kérdés

Most költözünk és páran a tapasztaltabb ismerősök közül próbálnak rábeszélni a mosogatógépre, hogy néhány év múlva, amikor (remélhetőleg) 2 gyerekünk lesz, nagyon fogom szeretni. Viszont most még úgy érzem felesleges pénzkidobás, luxus, mosogatni én is tudok. De... a konyhabútort asztalos készíti, szerinte is jó lenne már most beépíteni.


Ha tényleg ez a helyzet, tudtok valami olyan márkát, típust ajánlani, ami nem túl drága, de azért normális minőség? Köszi!


2016. febr. 21. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Bosch, 80 környékétől már kapható, megbízható, és jól mosogat.


Vedd meg, és használd, egy kis idő után már azon fogsz gondolkozni hogy miért nem vettél már korábban.

Nálunk is így volt.

Olyan lett mint a mosógép, alap, nem is értem hogy miért számít még luxus-nak.


Üdv.

2016. febr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
A legtöbb családban azért luxus, mert nincs rá pénz. Azonfelül csak ott éri meg, ahol többen vannak és sok az edény. A mosatlant nem gyűjtögetheted napokig, 4 tányért pedig luxus a gépben mosogatni.
2016. febr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem luxus, annyiba kerül nagyságrendileg mint egy mosógép, azt meg mindenki alap dolognak tartja. Gazdaságosabban mosogat, mint a kézi mosogatás és rengeteg időt spórol meg. Aki kifizet egy teljes konyhát, annak ez már nem sokat oszt-szoroz. Nekünk Electrolux van, előző lakásunkban Gorenje volt, mindkettő bevált.
2016. febr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Nekünk CANDY N9 van 6.5 éves de még soha nemvolt vele semmi baj, lekopogom. Annak idején 59900 Ft volt, szerintem nagyon megérte az árát.Olyan családnál ahol többen vannak nem luxus mert sokat könnyít a házimunkán, de nem olcsó mulatság, főleg mostanában mióta 80000 től fölfelé vannak az árak.
2016. febr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Bocs lehet hogy félre érthető voltam a többi márka ára kezdődik 80000 Ft tól a CANDY mosogatógépek most is viszonylag olcsó és jóminőségű gépek.

Itt van néhány CANDY ár.


[link]

2016. febr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Egyáltalán nem luxus régóta. Árban annyi, mint egy mosógép, ami egy átlagos családnak azért nem megterhelő... És mivel negyed-ötödannyi vizet használ, mint a kézi mosogatás,és az áramköltsége is alacsony, bőven visszahozza az árát a számlákon.


Mi ketten vagyunk,és megéri... persze, tudnánk kézzel is mosogatni, de ha 3 érv is szól mellette, és ellene egy sem, akkor miért ne? Gazdaságosabb, időt spórol (napi 15-30 perc egy hétre lebontva szerintem sok idő... amit így együtt is tölthetünk a férjemmel és nem házimunkával), és sosincs rendetlenség, kosz így a konyhában.


Én Aeg vagy Bosch márkájút vennék, 100-120.000 körül már kapni.

2016. febr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És a Hotpoint-Aristonról, pl. erről mi a vélemény? [link]
2016. febr. 21. 12:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Hátha nem vettél még mosogatógépet, így leírnám a tapasztalatomat, vagyis inkább a páromét. Ha megengedi a konyha mérete, akkor vegyél 12 terítékest, mert az 60X60 cm-es. szóval a kis 9 terítékes gépeknek a szélessége mindig kisebb, mint a hosszúsága, ezáltal a lapát nem lehet nagyobb mint 48cm, igen ám, de a hossza meg 60 cm körül van a gépnek, tehát ott van 12 cm különbség, ott azon a 12 cm különbségen vajon hogy fogja spriccelni a vizet a lapát. Ezért van az, hogy akinek keskeny mosogatógépe van, a legtöbbjük panaszkodik, nem dolgozik rendesen a gépe. A szomszédasszonyomnak olyan van, de az olyan kicsi, mert hát a ugye ebből a méretből lejön a burkolat mérete is. Edények be se férnek neki. Hidd el, ha főzöl hétvégenként és nem akarod, hogy zsúfolva legyen a gép (mert akkor sem mosogat rendesen) akkor kel a nagy. Én netről rendeltem a miénket. Ilyen oldal az emag, mall.hu, extreme, én ezekről az oldalakról szoktam rendelni még konyhafelszerelési cuccokat is. Ha nem bízol a netes rendelésben ajánlani tudom még az Euronics-ot, és jelenleg van Bosch 90 ezerért az Media Markt-ban. Ha Bosch vagy AEG mellett döntesz, regisztálj az oldalukra a vásárlást követően és +2 év garanciát kapsz ingyen. Ja és hogy mennyire nem luxus a gép, ha 90 ezerért veszel gépet, leosztod 10 évre (addig működnek) akkor neked egy egész hónapon át

750 Ft-ért mosogat a gép. Persze kevesebb vízzel mint mi tesszük, ha tiszta edényt akarunk. Igaz a tabletta is pénz, de én Finish mosogatóport használok, egész gazdaságos így. Remélem tudtam segíteni.

2017. márc. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!