Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ötletek ázsiai stílusú hálószo...

Ötletek ázsiai stílusú hálószobához?

Figyelt kérdés

Szóval ahogya kérdésben is írtam, ázsiai stílus szerint szeretném berendezni a hálószobát. Viszont nem szeretnék mindenféle kínai/japán szimbólumokat, csak szép visszafogottan. Fen shui szerint van elrendezve, hatalmas szoba. Van egy padlóközeli ágy, egy kis "dzsungel" a sarokban. Sötétbarna padló van és egy 30cm csíkban fehér kövek. Az alapszínek egyébként a sötétbarna és fehér, halvány zölddel és halvány rózsaszínnel.

Esetleg van valami ötletetek, hogy mivel dobhatnám fel, ami nem olyan drága, és illik a stílushoz? :)


2010. márc. 18. 14:35
 1/1 anonim válasza:

Hát, ez nehéz eset, mert az ázsiai stílus jellemzői a japán/kínai szimpbólumok, bár nem csak ezek. Szerintem egy egy lámpa, aminek a búráján japán stílusú kép van (pl.Hokusai), meg néhány kép a falra (nem kell, hogy mind japán legyen, sőt szerintem tegyél olyat is a helyiségbe ami nem ez a stílus, de színben és másban illik oda, hogy ne legyen túlspilázva a dolog). Festményeket nem tudok ajánlani, ami tetszik az mehet, de én special szeretem Hokusait, ami eléggé ázsiai (japán stílus). Gyékényszőnyeg is passzol a dologhoz, ha nagyon elvetemült ázsiai stílusrajongó akkor talán egy japán kard (én ilyesféle elvetemült vagyok). Nekem van néhány japán kanji (japán írásjel) a falon, nem sok, csak pici, hogy éppen csak jelezze a stílust, szerintem az is jól néz ki. De az ágytakaró vagy valami azért törje meg a stílust, mert a sok egyforma dolog nyomasztó. A bambusznövény és minden zöld növény mehet, egyrészt természetesnek hat a szoba, másrészt meg szépek. Nekem van egy elegáns és szép órám, ami nem pont ez a stílus, de illik a környezetbe, ez bordó színű, fekete virágmintákkal és indákkal, hosszúkás alakú és kicsit meghajlított, üvegből van. Én inkább japán és nem ázsia mániás vagyok, de javasolhatom a virágmintát, de csak az egyszerűt, fekete, vagy bordót, és a halványrózsaszín zöld mintás dolgokat. Jó kézügyességggel te is festhetsz dolgokat, vagy akár a szekrényedet is átfestheted ha bátor vagy. A sötétbarna bútorok illenek a helyiségbe. Most ennnyi jut az eszembe. Ja és a jin-jang jel nem hiányozhat, bár nem kötelező fekete-fehérnek lennie. Remélem tudtam segíteni.


Melian

2010. márc. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!