Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mit jelent az, ha egy gázfőzől...

Jakab Ánges kérdése:

Mit jelent az, ha egy gázfőzőlapra azt írják, hogy festett? Nem zománcozott, vagy inox, vagy kerámia, hanem festett?

Figyelt kérdés

2015. okt. 31. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ugyanazt takarja, amit a zománcozott. Tulajdonképpen a legfelső, ún. átvonó festéket hívják zománcnak ha a festékekről van szó.
2015. okt. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szinterezve van.
2015. nov. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:

Én arra tippelnék a mai olcsósítási megoldások közepette, hogy lehet ez több dolog is.


A szinterezés (=porfestés) az más az amennyire tudom nem olyan hőálló de kopásálló, ilyenek a jó minőségű láthatóan vastag fehér bejárati ajtó kilincsek és a kihajtható ruhaszárítók. Én kétlem hogy szinterezve lenne, de tévedhetek.


Ha festette ír az nem hinném hogy zománcozott, más a kettő. A konkrét zománcozás magas hőfokon ráolvasztott bevonat (pl tűzzománc). Régi vagy minőségi lábosok ilyenek, a régi bonyhádi barna is, egy nekünk is van, mindent kibír kb, pedig van vagy 30 éves. (nőiszakasz emléke miatt van még meg) :)


Aztán van a zománcfesték ami nem konkrét zománc, hanem zománcfesték. Elég jó minőség tud lenni de az égetett zománcnak közelébe sem jön.


Ez mind más eljárás és ha festett van ráírva az biztos nem zománc, mert az drágább mint a festett. Mai világ dolgaiból én konkrétan festettre tippelek, esetleg zománcfesték lehet. Bár ma már kb bármit kitalálnak, lehet simán festett - valamivel.


A kerámia is más az tényleg kerámia bevonat. Az inox meg fém felület.

2015. nov. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
A kérdés első részére is hogy válaszoljak: azt jelenti hogy nincs olyan strapabíró mint a zománc így körültekintőbben súrold, tisztítsd.
2015. nov. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sikerült a rendelésemet inoxra módosítani. Azt legalább már évek óta ismerem. :)
2015. nov. 5. 13:56
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
Ha inox egy tipp - se szemcsés súroló se még csak dörzsi erősebb oldala sem. Összekaristilják. Jóféle erős zsíroldó és frissen törölni, legjobb valami puha rongy. (néha az is szemcsés amire nincs ráírva kicsit próbáld meg egy félreeső helyen). Azért mondom előre mert ez meg ennek a kényes része hogy 'finoman' kell tisztítani, bírni bírja mert nincs ami lejöjjön róla de hogy szép maradjon ahhoz úgy kell bánni vele.
2015. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!