Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Panelt mennyire lehet átalakít...

Panelt mennyire lehet átalakítani?

Figyelt kérdés
El lehet bontani a válaszfalakat, vagy egyáltalán hozzá sem lehet nyúlni?
2010. febr. 13. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Boltívezni lehet, de nem mindegy hol! Tűzfalhoz nem szabad érni, de meg nem mondom neked, panel esetén melyik az!
2010. febr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Boltívezni tutira lehet, de ez szerintem több mindentől függhet. Nekem van olyan családtagom, aki egy 4-5 emeletes panelben lakik, kimondottan falat nem vettek ki, de egy ajtót csináltattak a falba, cserébe befalaztak egy másik ajtót ill. félfalá alakítottak egy kis részt.
2010. febr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A tartó (fő)falakhoz csak építési (átalakítási) engedéllyel nyúlhatsz, a nem főfalat kiveheted minden továbi nélkül. Egy statikus vagy építész simán megmondja, melyik fal milyen.

Mi kivettünk nem főfalakat, ajtót nyitottunk engedéllyel főfalon.

2010. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát az ilyen 5cm-es kis vékonyka falak csak elválasztó szerepet töltenek be ugye?

Mondjuk sejtem, hogy nem egyszerű munka az ilyen.

2010. febr. 13. 18:08
 5/6 anonim ***** válasza:
a vékonykák csak elválasztók,engedély nélkül bonthatod egy nagyobb kalapáccsal,miután néhány helyen átfúrod. a nehézséget a sitt lecipelése okozza.
2010. febr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az ezzel foglalkozó cégek, akiket kihívsz árajánlat miatt (pl. "Betonszabó"), ők tudják.

a másik dolog pedig az, hogy a közös képviselő fogja tudni, mert valszeg nem ti lesztek az elsők, akik ilyet csinálnak, és -szerintem- a lakóközösség/ház hozzájárulása szükséges.

enélkül én nem mernék hozzáfogni, mert irtózatos lesz a zaj, így mindenki tudni fogja, mi zajlik, és ha okoskodnak, tudnod kell bizonyítani, hogy nem feketén csináltatod.

2010. febr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!