Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Fenyőlambériás a plafonom, a...

Fenyőlambériás a plafonom, a padló is fenyő. Milyen színűre fessem a falakat?

Figyelt kérdés
Alig van bútor a szobámban. Egy világosbarna szekrény, egy sötétebb kék színű ágy, egy íróasztal (mindenképpen fel kell újítanom), és két kapott, fekete színű 3 fiókos éjjeliszekrény, ami műanyag-festett. Kidobjam vagy át lehet festeni, és mivel? Tudom, hogy ezek a színek nem passzolnak sehogy sem, de anyagilag nem állok valami fényesen, hogy boltban vásároljak. A szobám inkább hosszúkás (déli fekvésű, nagy ablakkal), és nem tudom eldönteni milyen színű legyen a fal, ami most fehérre meszelt. Szeretnék egy kis életet vinni a szobámba.

#lambériás plafon #fenyőpadló #milyen falszín?
2014. okt. 4. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:

A kék ágy miatt valami halvány vízkék lenne megfelelő, de a kék "hideg" szín, csökkenti a melegérzetet.

Ha megengedhetsaz annyit, hogy a kanapéra vegyél egy narancssárga, bordó, vagy rozsdaszínű takarót, akkor pasztell zöld fallal jó lenne. De ha nem albérlet, én a plafonon lévő lambériától megszabadulnék. Az elég fura lehet. Legalábbis előttem olyan kép jelenik meg, mintha az is padló lenne.

2014. okt. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, ha az éjjeliszekrény laminált, akkor nemigen tudod átfesteni, maximum letakarni hosszan lelógó terítővel.

Ha nem, akkor ajtókhoz való festék jó lesz hozzá.

Bocs, de nem igazán értem, mit takar a műanyag-festett.

2014. okt. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mindenek előtt, hálásan köszönöm a válaszodat! Már nem reméltem, hogy valaki válaszolni fog. :)

A ház nem albérlet, így úgy alakíthatom, ahogy én akarom, meg ahogy a keret engedi. A plafon,... hát annak idején, amikor megvettük, fagerendás volt - régi parasztház - de sajnos nem volt szép. A falakat lebontottuk és újat húztunk fel még a volt férjemmel, és akkor jó ötletnek tűnt a lambéria. Ebből is látszik, hogy nincs érzékem a lakberendezéshez. Leszedni és gipszkartonra cserélni volna jó, de ekkora kiadás a rehabilitációs járadékból nem futja, pedig művészi szinten tudok spórolni.

A műanyag-festettet úgy értettem, hogy gyárilag azzal van lefújva, de az előbb jobban megnéztem, és valószínűleg laminált, mert festéknek vastag volna a réteg. Ha ezzel nem lehet mit kezdeni, akkor megy. A három fiók miatt sajnálom, mert sok minden belefér. Ha letakarnám, egészen a földig kellene, de egy idő után bosszantó lenne felemelgetni. Átnézek a lomishoz itt a a faluban, hátha van nála szép és elcserélhetjük olyanra, amit ha kell, át tudok festeni.

Ágytakaróra futja, de a háttámlát azzal nem tudom eltakarni, de gondolom a pasztell zöld falszínnel nem rontja az összhangot. A fal is szinte csupasz, oda az ágytakaró színéhez illőket válasszak, igaz? Mondjuk 2-3 kispárnát az ágyra? Jó gondolat? Van varrógépem, tán még anyagokat is találok a rég eltett zsákokban.

Lenne még egy kérdésem, ha megengeded. Tavasszal, a nyílászárókat muszáj mind átfesteni (megígérték a fiaim, hogy ebben anyagilag segítenek), de milyen színre? A házban a barna (minden árnyalata) a domináns szín, kivéve a fürdőt, az sötétzöld csempés.

Azért kérdezek ennyit, mert kilábaltam az évekig tartó depresszióból, amikor semmi nem érdekelt igazán, és most nagyon szeretnék olyan környezetben élni, ahol otthonosan érzem magam.

Köszönöm még egyszer a segítőkészségedet! :)

2014. okt. 14. 09:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy hasznodra lehetek.:)

Mivel a fürdő sötétzöld, egy egész halvány vízzöldet javasolnék, az a barnához, és a fal színéhez is megy. Kiválaszthatod az ablakkeretek színét a falfesték vételekor, hogy biztosan passzoljon, és ha meglesz a rávaló, már biztosra mehetsz.

Sok-sok örömöd teljen az életben, és a házatok csinosításában :)

2014. okt. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönjük a segítségedet és a jókívánságot is! Neked is csupa jókat kívánunk! A fiamnak is tetszik a javaslatod, ezért minden a javaslatod szerint csinálunk. :)


Ui.: Ma délután rákerestem a lakk eltávolítására, és a saját hígítójával eltávolíthatom, így nincs akadálya, hogy fehérre fessem a plafont. :)

2014. okt. 15. 21:46
 6/6 anonim válasza:

Ha nagyon irritál a fehér fal, én is zöldet, almazöldet javasolnék, esetleg narancsot.

Ha nem nagyon zavar a fehér fal, akkor a függöny, ágytakaró, terítő, sötétítőfüggöny, szőnyeg lehetne színes. Gondolom egymáshoz harmonizáló árnyalatokból meg lehet oldani, pl. ha kék az ágy, akkor a kék árnyalataiból.

2016. aug. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!