Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Otthon, saját kezűleg is...

Otthon, saját kezűleg is lehet készíteni tapéta matricát?

Figyelt kérdés
Tapéta matricát szeretnék, de arra lennék kiváncsi, hogy ezt házilag is meglehet csinálni? Itthon valami mintát csinálni esetleg photoshopban és venni olyan papírt. ha lehet venni akkor azt papírboltban? És mi annak a neve? Vagy csak sima matrica papírt kell venni? Tudom sok a kérdésem de erre mind kiváncsi lennék hogy vajon meglehet e oldani :)
2009. dec. 27. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

attól függ mekkorát akarsz.

papírboltban lehet venni öntapadós fehér papírt, még választhatsz is hogy mennyire legyen csllogós, de én csak A4-ben láttam.

szóval ha akkor, vagy kisebbet szeretnél megoldható.


ha nagyobbat, akkor tudod az autókon is szokott lenni reklám, na vannak ilyen matrica nyomó üzemek, ahol emgcsinálják neked, de szerintem nem olcsó

2009. dec. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen!A4-be már láttam hasonló papírt de nem tudtam hogy van fényesebb is!


üzemekbe nagyon drága és ráadásul még tervezési díjat is felszámolnak érte...ezért gondoltam ezt a megoldást,

de ennek a fényesebb papírnak utána nézek köszönöm :)

2009. dec. 27. 22:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Tapéta matrica, az mi?

Van tapéta, ami a méretét is jelőli (akár több négyzetméter) és van matrica, ami lehet akár egy A/4-es is. Ha a ragasztását nézzük, van öntapadós tapéta, és van segédanyaggal felhordható tapéta, a matrica manapság már csak öntapadós.

Tehát, ha Te öntapadós matricát szeretnél magandak kisebb méretben, akkor fehér, papíralapú öntapadós A/4-es lapokat vegyél, mivel a műanyag alapun a tintasugaras nyomtató által nyomtatott kép elmaszatolódik, (nem szívja be a festéket)Ha egymásba ismétlődő mintát készítesz (tapéta), akkor az igen komoly munka, mert a nyomtató nem nyomtat kifutót, tehát a széleken fehér marad, amit bele kell számítani a grafikába, és nyomtatás után viszont körbe, levágni.

Tehát házilag készített öntapadsó matrica mindenképpen papír alapú, mindenképpen fehér (mert a nyomtató fehéret nem nyomtat, tehát az alapszín is hozzáadódik a képhez) A/4-es nyomtatott jelent (vagy ha van a környezetedben A/3 színes nyomtatási lehetőség, de ez már valószínű, hogy fizetős)

Ha mégis nagyobb méretben gondolkozol, inkább válaszd a digitális nyomdákat, (akár 130 cm széleben, 20 m hosszan nyomtatnak), ha Te küldöd a grafikát, akkor nem számítanak fel szerkesztési díjat. Ebben az esetben lehet műanyag öntapadós fólián, mert az sokkal tartósabb és szebb is. Itt már lehet a színhelyességgre is számítani, amíg egy otthoni sornyomtató, jószerével azt nyomtat, amit akar, beállítás ide -beállítás oda. Alaposan körbe kell nézni, mert van olyan, aki egy négyzetméretr számít fel akkor is, ha csak félnégyzetméret a nyomtatás, és van olyan, aki centire adja. Ára kb: 4000 Ft/nm kezdődik. Nagyobb méretben csak ez a járható út. Jó munkát.

2009. dec. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ejjha, köszönöm szépen a választ :) nyomtatni nem itthon gondoltam, mert tartok tőle, hogy a szín nem olyan lenne, de persze először utána nézek, hogy hogyan lenne olcsóbb, ha megveszem a lapot és elmegyek egy nyomdába vagy ha már készen megveszem, mert aztán lehet ugyanannyira jön ki. Úgy gondoltam, hogy kisebb mintákból rakok ki valamit :) www.faldekoralas.hu oldalon vannak minták valami ilyesmire gondoltam
2009. dec. 28. 11:24
 5/6 anonim ***** válasza:

hóóóóhohooooo!!! hát miért nem ezzel kezdted???:)))))

Na, igy már egészen más! Én azt gondoltam, hogy talán gyermekbútorra szeretnél valami aranyos mintát, vagy köynvborítóra valami szépet, egyedit.... mert, hát ez a "matrica"

De igy máshonnan fogjuk meg a dolgot!

Néztem az oldalt, és már látom, hogy mit akarsz:) Tök' jók ezek a minták, de azt sem csodálom, ha Neked egyik sem az "igazi", hanem, valami olyant szeretnél, ami a Te otthonodba illik. Nekem pl. a vízipálmás, ami nagyon tetszik. De most ne erről...


Ennek a technikának az a lényege, hogy homogén, lehetőleg minta nélküli, egyszínű falra kerüljön a figura. A képeken is mind ilyen. És a minta is mind egyszínű, tehát nem színátmenetes, (zöld levélke, színes virággal) mind egy vagy több "direktszín".

Itt a megoldás a számítógéps fóliavágás! Ami azt jelenti, hogy vektoros (CDR, EPS) képet kellene szerkeszteni, és azt küldeni egy dekorációba, ahol egy, vagy több teliszínt meg lehet határozni, és abból kivágatni a figurát. Mert ha nyomtattatod, akkor ugyan színátmenetes lehet, de utána Neked kell a kontúrt körbevágnod, ha csak azt is meg nem küldöd a képpel együtt, vektorosan. Dekorációkat keress, vekoros grafikát küldj, mindenképpen bízd a fóliát a kivitelezőre, a háztartási boltokban vásárolható fóliák nem jó minőségüek, és ráadásul, plusz költség odavinni az anyagot, és általában nem is szeretik, mert komplikációkkal jár. (zsugorodik, többet kell venni a kelleténél...stb)

A fólia lehet ORACAL, AVERY, MACAl.. stb (árfekvésnek is ez a sorrendje)

Ide tökéletesen megfelel az első kettőből is, hiszen nem veri eső, nem melegíti 80 fokos motorháztető:))

[link]

Itt érdemes előtanulmányokat folytatni (de nem kell rögtön a "spécibe" beleszaladni....drágapénzért):)))


és itt pedig a színt is kiválaszthatod (fotelban ülve adhatod le a megrendelésedet) :)

[link]

Mindenképpen MATT fóliát válassz! a falon nem kell hogy bármi csillogjon, a festék és a tapéta is matt, ne üssön el az alaptól, ráadásul a fényes fólián a fal recerucája is jobban kijön.


Bocs, ha hosszú voltam.... de imádom a szakmámat:))

Ha tudok segíteni, (vektor, meg ilyesmi) e-mailben megtalálsz -fizettség?? egy mosoly:)

2009. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fúúúha :) semmi gond hogy hosszú inkább az infó sok nekem, mert nem értek hozzá. Te pont ezzel foglalkozol? de jó neked :) irigyellek nagyon tetszik ez nekem :) megnézem a linkeket amiket küldtél :) az a gondom hogy nem pesti vagyok így nálunk nem tudom van e ilyen lehetőség a városban de majd utána nézek hogy mit tudnék itt megoldani, max marad a net :) de nagyon köszönöm ezeket az infokat :)
2009. dec. 28. 14:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!