Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Miért van a legtöbb textilnek...

Miért van a legtöbb textilnek gagyi mintája?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk ágyneműt vagy abroszt vagy ilyesmiket akarok vásárolni, mindig csak izléstelen mintázatut találok, főleg az olcsóbb kategóriába. Namost nem hiszem, hogy ennek a mintának a készítése, akár grafikusilag akár más folyamatban olcsóbb lenne, mint valami izléses, teszemazt egyszínű, minta nélküli verziónak. Akkor mégis miért van még mindig csak ilyen?
2009. nov. 24. 10:34
 1/7 anonim válasza:
100%

Egyetértek veled. Főleg az olcsóbb kategóriájú szövetek a távolkeleten és Törökországban készülnek. Mivel olcsók, nem fizetnek meg egy jó textiltervezőt, hogy modern, az európai ízlésnek megfelelő mintát, színvilágot tervezzen.


A teljes egészében Európában készült textilek szépek, viszont drágák, mivel a munkaerő is minden szinten (tervező, varrónő, szállítás) sokkal többe kerül a cégnek...

2009. nov. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Na de azoknak az olcsón dolgozó kínai "tervezőknek" ennyire rossz ízlésük van, hogy narancssárga ágyneműre rózsaszín virágokat tesznek lila levelekkel? Direkt csinálják? Mert ha esetleg sima narancssárga ágyneműt gyártanának jobban nézne ki, festéket spórolnának és még mi is lehet megvennénk, tehát több hasznuk lenne.
2009. nov. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Igen, európai szemmel rossz ízlésük van. Nekik az a szép, vagy csak nem veszik a fáradságot, hogy felmérjék, hogy mi tetszik nekünk itt Európában. Úgyis megvesszük mert olcsó...
2009. nov. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban.. bár én Kínában még nem voltam csak Japánban, de ott is nagyon divatosnak számítottam a lila kabát-rózsaszín lábszárvédő kombóban.

Nekik meg valószínűleg az itteni ruhák/ágyneműk nem tetszenének.

2009. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Mert az izlések különböznek - ami neked izléses, az másnak egyáltalán nem tetszik.

A keleti szönyegeknek meg megvan a tradicionális mintájuk, igy természetes, hogy igy készülnek. Ha nem tetszik, akkor keressetek modern szönyeget, ne keletit.

2009. nov. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
utolsó válaszadónak: nem a keleti szőnyegekre gondoltam, az teljesen korrekt, hogy a helyi mintavilágot adja vissza. Én a kicsit se tradicionális mintával készülő pl. ágyneműkre gondolok. Mert hiába készül Kínában, mégsem bambusz minta van rajta meg hasonlók, ami lehet még jó is lenne, hanem zöldalma meg lila nárcisz, ami náluk meg se terem. Szóval tényleg javaslom az egyszínűt vagy kétszínű, nem mintásat, csak az valamiért drága, pedig egyszínű kékhez nem sok tervezés kell szerintem.
2009. nov. 25. 08:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Ikea-ba vannak elég jók sztem :)

Amúgy igazat adok, tényleg elég gyászosan néznek ki ezek a cuccok... :/

2009. dec. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!