Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szerintetek lehet zongorát...

Szerintetek lehet zongorát lefesteni más színűre? (többi lent)

Figyelt kérdés
Épp költözünk, és a zongorát is visszük a szobámba. Amikor kaptam még nem igazán érdekelt, hogy néz ki mivel elsős voltam. Most viszont egyáltalán nem illene az összképbe az új lakásba. A pianínóm most narancsos barna színű, és átakarom festetni(fehérre esetleg szürkére). Ha megoldható akkor lefestetnénk. Sokat kutattam de nem sok megoldást találtam a problémámra. Van valakinek ötlete, hogy mivel, hogyan és kivel kéne lefestetni?

#zongora #hangszer #festés #zongorafestés
2013. okt. 28. 23:07
 1/5 anonim válasza:

Simán lefesthető. Akár rózsaszínre is. Veszel pár doboz kedved szerinti ffestéket és átfested akár te magad is.

Az az igazság, van egy szint a zeneművészetben, ami alatt nem érdemes sokat tökölni a hangszer borításán. Ha hegedűd lenne, azt mondaám, ne tedd. De egy zongoránál?:)

2013. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!! :) és igen ha kisebb hangszerem lenne, akkor nem érdekelne a kinézete. És még két kérdés : ha sima egyszerű falfestéket használok nem fog egy idő után megrepedni vagy kopni a már egyébként is fényes/lakkos zongorán? És sima ecsettel festve vagy szóróval? Attól félek, hogy ecsettel látszanának az ecsetnyomok, csíkok.
2013. okt. 29. 14:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Zongorához nem értek, de ha lakkos a felület, azt előbb le kéne csiszolni (ami elég nagy és macerás munka, pláne ha sok rajta a faragott rész), különben nem vagy foltosan tapad rá a festék. Bútorokat nem falfestékkel, hanem zománc-, olaj- vagy akrilfestékkel szokták lekenni. Ha fújod, akkor egyenletesebb lesz persze, de mindent, amit nem akarsz, hogy a zongorán vagy a környékén festékes legyen, alaposan le kell ragasztani festőszalaggal és/vagy letakarni nejlonnal, újságpapírral.

Szakemberek közül szerintem asztalosokat vagy még inkább bútorfelújátással foglalkozó restaurátorokat tudnál körbekérdezni.

2013. okt. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a hasznos válaszokat!! :)
2013. okt. 29. 22:26
 5/5 webnyelv válasza:
Annyira más lesz a színe, hogy majd zongorázni lehet a különbséget!
2013. okt. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!