Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen anyagból lehet lámpaern...

Milyen anyagból lehet lámpaernyőt csinálni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 13. 15:55
 1/6 TappancsMancs ***** válasza:
Szinte bármiből lehet csak legyen elég távol az izzótól a tűzbiztonság miatt. A szokásos távolságokkal rendben lesz, ha kétségeid lennének ebben vegyél bele LED izzót, drága de ez a legtakarékosabb és szinte egyáltalán nem melegszik. Amúgy bármilyen anyag megfelel és szoktak is, papar félék, textil, selyem, műszálas, lenvászon stb stb.
2013. aug. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


Van a lámpának búrája, csak el van szakadva. Rá lehet valahogyan tenni az új "huzatot", vagy le kell venni a régit mindenképpen?

2013. aug. 14. 11:26
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:

Le kell szedni de előtte nézegesd meg alaposan hogyan van ráhajtva a belső részen. Csak utána szedd le és finoman hogy egyben maradjon, mert az lesz szabásmintád. Először úgy próbáld leszedni, hogy kifeszegeted a belső ragasztásokat, ha lehet ne vágd le. Akkor a ragasztási plusszokkal együtt meg is van a szabásmintád. Ha lent van réteszed amiből csinálnád, papír textil stb. Kivágod minnél szebben. Aztán kell erősebb féle ragasztó és a vázra visszateszed.


Keress rá neten van róla infó:

"lámpaernyő készítés"

"lámpaernyő készítés házilag"

"lámpaernyő áthúzás"


Vagy ez de nem olvastam végig csak átfutottam.

[link]

2013. aug. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon üzletben vagy interneten rendelve is drágább a led-izzó, mintha Kínából rendelnéd ugyanazt, ráadásul van ahol postaköltséget sem(!) kell fizetni, így vásárolt több ismerősöm is.
2013. aug. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az utolsónak: ami olcsó kínai, az nagyon drága, mert hamar megadja magát az elektronika. Alapesetben minimum 30 ezer órát kellene bírnia. Nem a led-nek, hanem az elektronikának. Ez a valóságban a gagyi termékeknél a töredéke. Inkább a drágább márkásat kell megvenni, az tényleg addig fog működni. De lehet kompakt fénycsövet is használni. Az valamivel olcsóbb, de abból csak a márkásabbat vegyétek! (Philips, GE-Tungsram)
2013. aug. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Többféle anyagból is választhatsz, ha utánanézel vmilyen kreatívos oldalon, találsz ötleteket. Én pl. készítettem már pausz papírból is (nagyon sokféle színűt és mintájút találsz), vagy gyűrtpapírból ( amilyet a virágkötők is használnak).
2013. aug. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!