Ha mésszel szeretnék szobát "festeni", akkor mit tegyek hozzá, hogy a falon maradjon, és ne rajtam ha véletlenül hozzáérek?
Meszelés előtt a falat "budaifölddel" meszelik, festik le. Ez egy u.n. alapozás, ha ez megszáradt, azután jöhet rá a mésszel való meszelés.
Ha ez megszáradt, akkor már elvileg nem fog a faladról lejönni a mész.
A budai föld,ami olyan mint egy agyag tégla ,le kell áztatni,majd az mészhez keverni.Ez biztositja a jobb fedést is .Festék boltban ahol lehet venni,ott elmondják
az arányokat is .Nem külön -külön kell meszelgetni .
Az oltott mésszel szebb szokott lenni a fal .
olajat a síkosság miatt szokták hozzákeverni, ecset jobban csússzon. tej(vagy túró) a kazein miatt jó, "erősíti a mész kötését". léteznek kazeines alapú festékek.kis cementet is szoktak kötés erősítés, tapadás miatt.
vegyél hengerelhető meszet (biomész) könnyebb vele festeni.
1-es vagyok!
Hogy egészen pontos legyek, nálunk úgy csinálják, hogy:
- először a budai földet áztatják, és azzal festik meg a falat
- oltott mészbe homokot kevernek és az megy a tetejére (jobban fog kötni a tiszta mész)
- tiszta, oltott mésszel meszelnek, akkor lesz szép fehér a fal.
Ha az oltott mészbe kevered a feláztatott budai földet, akkor a meszelésed végeredménye nem lesz igazán hófehér, mert a budai föld nyomán egy szürkés-zöldes (kisliba-színt) kap a meszed.
Ezért írtam, hogy először külön a budai földdel, után jöhet a mész. (Persze ha akarod, a kettő közé még berakhatsz egy sort, a homokos-meszes festést, bár ezt nem mindenki alkalmazza)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!