Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Panellakást lehet hangszigetelni?

Panellakást lehet hangszigetelni?

Figyelt kérdés
Lehetséges olyan szigetelési módot választani, ami nem engedi be a kopogás, fúrás hangokat?

2013. márc. 24. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos ez esélytelen.

Én már próbáltam az egyik szoba falát leszigetelni, mert a szomszédom szeret néha hangosan hallgatni zenét, jó nem bömbölő hangerővel, de még ha normálon hallgatja akkor is áthallani, meg persze a fúrást is át lehetett sajnos.

Én akkor hungarocellel leburkoltam azt a falat, majd gipszkartonnal lefedtem egy kerettel persze hogy ki is nézzen valahogy, és ne dőljön el.

Annyit értem el vele hogy a normál hangerejű zenét nem hallom, de ha kicsit ráadja a kakaót már át lehet hallani és azért éjszakázás után nem túl kellemes, de legalább tudtam rajta annyit tompítani hogy ne zavarjon igazán.

2013. márc. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát normálisan hungarocellel hangszigetelni valóban esélytelen mivel az hőszigetelő anyag:)


Kérdező!

Írd be Gugliba, hogy "utólagos hangszigetelés" aztán lehet böngészni a megoldások között.

2013. márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ágh Ferenc ***** válasza:
[link] Itt egy link, egy jó szigetelő rendszerről! Viszonylag kis térveszteséggel jár és könnyen szerelhető! Mindenesetre a lényeg, hogy bármilyen rendszert alkalmaznátok, előzetesen mindenképp részletesen beszéljétek át a forgalmazóval a problémákat, a fentiek tényleg szolgálatkészek voltak! Arra mindenképpen zámítani kell, hogy a túlzott zajokat(ütvefúró) nem tudja teljesen megszüntetni szinte semmi, de a szokványos rumlit mindenképpen jól kiszűrik ezek az alkalmazások. Amire külön gondot kell fordítani, azok a csővezetékek, mert azok különösen jó hangvezetők! Általában sokat segít a csövek panelen átvezető furatának PUR-habbal való kifújása. A vizes strangoknál, ahol csak egy lemez takarja a csöveket, érdemes kőzetgyapot szigetelést tenni, az sok zajt megfog! Hát hirtelen ennyit!
2013. márc. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egytől egyig hasznosnak ítéltem őket.
2013. ápr. 1. 20:48
 5/5 Péter40 válasza:
100%

Természetesen le lehet hangszigetelni a panellakást is.Viszont nagyon fontos az előzetes felmérés, mert ha a gépészeten át hanghidak keletkeznek, vagy egyébb fontos paraméterek nem lettek megvizsgálva akkor a hangszigetelés hatékonysága erősen kérdéses lehet! Kérj egy helyszíni felmérést olyan cégtől amelyik vékony szigeteléssel is nagy hatékonyságot ér el és garantálja a hatást akár mérési jegyzőkönyvvel is. Itt nézz körül: www.hangestuz.hu

Sok sikert!

2013. ápr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!