Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Tudnátok ötletet adni vályog...

Tudnátok ötletet adni vályog falra érdemes-e vinyl tapétát tenni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 14. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Vályog falra nem tennék tapétát.Jobb ha levegőzik a fal.
2013. márc. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én évekig éltem vályogfalú kis házban. Ha a fal nem vizes akkor nyugodtan tapétázhatod. Nekem is volt rajta tapéta, és semmi gond nem volt.
2013. márc. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ágh Ferenc ***** válasza:
Lehet, hogy nektek unalmas az a kép, ami mindennap fogad otthon, de hidd el, hogy ezeket az anyagokat, mikor kitalálták az volt a legjobb állapot, ahogy akkor dekorálták! Én mindenképp arra biztatnálak, hogy használj mindenféle olyan díszítést, amit az ilyen építésű házakban volt! Nem akarom tömni a fejed, hogy a skanzenekben mivel dekorálják a falakat, de lehet, hogy érdemes ilyen oldalakra is bekukkantani és néhány ötletet lenyúlni! Gondolj bele ezért emberek tízezrei fizetnek, hogy láthassák! Na ennyit a hegyi beszédből, de azért valamennyit higgyél el belőle! Borsózik a hátam, mikor mindenféle módszerrel el akarják züntetni a látható gerendákat, közben vannak üzletek, ahol polisztirol gerendákat árúlnak, hogy egy-két sznob "otthon" érezze magát!
2013. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ma 18:58

szerintem a kérdező nem a mennyezeti gerendákat akarja eltüntetni ha egyáltalán olyan a vályogháza.

Mert nekem például vályogházam volt, és nem volt szobában dísz gerenda.

A kérdező gondolom megunta a hengerelt mintás falat (mert régen a vályogfalat meszelték és hengeres mintával díszítették) és ezért érdeklődik a tapéta iránt.

Amikor én megvettem a vályogházamat mindenhol az a csúnya hengerelt minta volt a falon. Én letapétáztam és semmi baj nem volt a fallal..

2013. márc. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok a tapétázás ellen,ha neked azt teszik akkor

csináltasd meg .De tapéta nem illik oda .Hagyjuk meg egy

ilyen háznak a jellegét. Hisz ettől értékesebb,őrzi a hagyományt .Én elhiszem hogy szárazak a falak,de egy tapéta alá nagyon sima falat kell csinálni.Különben a legszebb tapéta is ronda lesz.

A tapéta divat is leáldozóban van .Hogy a tapéta a falon maradjon hosszú éveken keresztül,ami ebben az esetben legalább 10 év lenne ,ahhoz nagyon jó munkát kell végezni.Ne csak addig legyen a falon ,ameddig a mester

ott van,és elteszi a munkáért járót .

Már a légáteresztő festékkel festenek .Még tísztitani is lehet ezeket a falfelületeket .Pár év múlva egy tisztasági festést is gyorsan meglehet csinálni.Már nem

a minta nyomó hengerrel,meg korong ecettel dolgoznak a festők .Festék felvivő hengerrel,amiről nem föcsög szana

szét a festék .

2013. márc. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én festő vagyok és totál marhaság a "fal lélegzés" szöveg. Gondolod, hogy bejön a falon keresztül egy liter levegő is? Ha lekened 3 réteg mésszel vagy 2 réteg dipóval már az is légzáró ahhoz hogy a párát kivezesse a lakásból kapillárisos mész is begombásodik 1 éven belül ha nem megfelelő a lakás szellőzése. Ha nem akarsz gombát a lakásban, szigeteld le kívülről, akkor nem lesz hőhíd illetve fürdés és ruhaszárításkor vagy utána nyiss ablakot. Ha az alap szigetelése szar, vizes a fal, akkor tehetsz rá akármit megette a fene, a só is ki fog ütni és minden festéket és tapétát lenyom. Igen, tapétázhatod.
2013. márc. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!